Cumhurbaşkanı Erdoğan: MİT TIR'ları ihaneti Kılıçdaroğlu’na uzanabilir, şaşırmayın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nun ceza almasına neden olan konunun kendisine ulaşmasından endişe ettiğini belirterek “Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha...” dedi.

 • 6
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
x

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun casusluktan hükümlü  CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına neden olan MİT TIR’ları ihanetinin kendisine uzanmasından endişe ettiği için ön almaya, suyu bulandırmaya çalıştığını söyledi. Erdoğan “Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha... İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıktım, çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım’ diyor içerideki zat” diye konuştu.

YOLU KAYBEDENLER OLDU

AK Parti lideri Erdoğan, partisinin Antalya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda son 4 yılda içeride ve dışarıda tarihin en büyük saldırılarına şahit olduklarını belirterek “Türkiye’yi hedef alanlar partimizi de boş bırakmadılar. Amaçlarından biri de AK Parti’yi sarsmak ve mümkünse parçalamaktı. Tüm bu saldırıları boşa çıkardık.” dedi. Erdoğan şunları kaydetti: 

-Partimiz içinde de yolunu kaybedenler elbette oldu. Bazı firelerle elbette karşılaştık. Fakat yaşadığımız saldırının büyüklüğüne dikkatle baktığımızda hamdolsun bunların sayısı ve oranı gerçekten düşüktür.  

- Ahde vefa bizim siyaset ahlakımızın vazgeçilmez bir unsurdur. Ülkemize ve partimize ihanet edenlere karşı ne kadar öfkeliysek bu çatı altında hizmet veren tüm kardeşlerimize muhabbet doluyuz.

KAPIYA KOYARIZ

- Yeri gelir kapıda bekçi oluruz. Yeri gelir o kapıya su taşırız. Aksi takdirde bu büyük yapıyı ahenkle verimli şekilde çalıştırma imkanından mahrum kalırız. Artık parlamenter demokrasi yok. Artık yüzde 34 ile seçim kazanmak yok. Şimdi yüzde 50+1 alacaksın en az. Buna hazır mıyız?

- Partiyi sırtlamak yerine partinin sırtına binenleri kenara çekmek de milletimize karşı sorumluluğumuzun gereğidir. 

- Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisakı olanları asla barındıramayız. Yol yakınken nerde FETÖ ile bağlantısı olanlar varsa hemen bize bildirin. Anında kapıya koymaya mecburuz. 

-Bu ülkeyi bölmeyi gayret edenlere bu toprakları yaşanmaz hale getireceğiz. Bu kriterlerin dışında kalan herkes defoludur, yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir.  

- Geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin başındaki şahıs bir Alman dergisine röportaj veriyor. Alman kamuoyuna ülkesini şikayet ediyor. Hem de öyle bir şikayet ediyor ki adeta Alman yatırımcılar, turistler Türkiye’den uzak dursun diye bangır bangır bağırıyor.

- Neymiş efendim Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yokmuş. Önce inkar etmeye çalıştı. Mızrak çuvala sığmayınca ben bunları her yerde söylüyorum diyerek sıyrılmaya çalıştı.

‘YAZIKLAR OLSUN’

- Yazıklar olsun ekmeğini yediği suyunu içtiği, milletvekili ve emekli olarak maaşını aldığı ülkesine böyle bir ihaneti yapan ve bunu savunan zata ne desek boştur.

- Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Sözde adalet yürüyüşü yaptı. Onun yol güvenliğini kim sağladı? Bu hükümet sağladı. Birçok istihbaratlar geldi ama hükümetimiz o güvenliği sağladı. 

- Türkiye’de adaletsizlik varsa peki İzmir’de işçiler günlerde grev yaptılar. Onların hak arayışındaki adaleti nereye koyacaksın Bay Kılıçdaroğlu? Bunları adalet madaletle işleri yok. Bunları derdi ülkeyi karıştırmak.

- Ülkenin aleyhine işlediği suçtan dolayı cezaevinde bulunan milletvekiliyle ilgili konunun kendisine ulaşmaması için suyu bulandırmaya çalışıyor. Bu olayla alakalı Kılıçdaroğlu’nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın. İçeriden değişik haberler alıyorum. ‘Buradan çıkmadığım halde bilgiler vereceğim’ diyor içerideki zat. Bütün bunlar FETÖ taktiğidir.

EREN’İN ANNESİYLE KONUŞMASINI ANLATTI 

- (Trabzon Maçka’da 15 yaşında şehit düşen Eren Bülbül) Az önce Eren’in annesiyle görüştüm. Allah rahmet eylesin. Eren kaç kardeş biliyor musunuz? Bunlar 13 kardeşler. Anneye bak anneye. Ayşe Hanım’ın 13 evladı vardı bir tanesi de Eren’di.

- Bana dedi ki, “Siz en az 3 dediğiniz zaman ‘ben yanlış mı yaptım’ diye düşündüm” dedi. Dedim, ‘Olur mu? Sen Allah’ın ve Resulü’nün dediğini yaptın. Sen cenneti 13 evladınla teminat altına aldın.

Erdoğan 6’ncı kez dede oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, işadamı Özdemir Bayraktar’ın oğlu Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ile evli olan  kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar anne oldu. Bayraktar çiftinin önceki gece bir kız çocuğu olduğu öğrenildi. Bayraktar çiftinin Canan Aybüke adını verdikleri ilk bebekleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6’ ncı torunu oldu. Anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Kadıköy Koşuyolu Medipol Hastanesi’nde gerçekleşen doğumun ardından hastaneye ziyaretçi akını yaşandı. Cumhurbaşkan Erdoğan’ın, Berat ve Esra Albayrak çiftinin Sadık Eymen, Ahmet Akif ve Mahinur isimli 3, Bilal ve Reyyan Erdoğan çiftinin de Ömer Tayyip ve Ali Tahir isimli 2 çocuğu olmak üzere, 5 torunu bulunuyordu.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
ihsan14.08.2017 10:48
kasedin sorumlusu kılıçtaroğludur önceden ben gördüm diye itirafı var
 • 0
 • 0
 
Soylu´nun Akşener hakkında dediği çıktı

Soylu´nun Akşener hakkında dediği çıktı