PKK’lıların şifresi:Bizim işçi soğanla davul zurna çalsın

PKK/KCK’ya yönelik yürütülen soruşturmada hazırlanan iddianamede, teröristlerin, örgüt yöneticisi için ‘anne’, militan için ‘bizim işçi’, bombalı saldırılar için ‘davul zurna çalsın’ şifresi kullandığı belirtildi.

  • 1
  • 2
  • 1
  • 1
  • 0
  • 0
x

Terör örgütü PKK/KCK bünyesinde sorumlu düzeyde faaliyet yürüttükleri gerekçesiyle aralarında HDP’nin genel merkez saymanı Hüseyin Yılmaz’ın da bulunduğu 10’u tutuklu 27 sanık hakkında 15 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca 27 sanık hakkında hazırlanan 456 sayfalık iddianame, 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 

ANNE BİZİM İŞÇİLER...

Terör örgütü PKK/KCK’nın kuruluşu, yapılanması ile KCK sözleşmesi hakkında detaylı bilgiye yer verilen iddianamede, şüpheliler hakkında bazı gizli tanıkların beyanları da yer aldı. İddianamede, sanıkların teknik takibe takılmamak için kendi aralarında yaptıkları telefon görüşmelerinde şifreli konuştukları bilgisine yer verildi. 

YEMEK, LOJİSTİK DEMEK

Sanıkların, terör örgütü PKK içerisinde faaliyet yürüten sözde yönetici teröriste “anne”, örgüte aktarılacak lojistik malzemeye “limon” ve “ilaç”, el bombasına “soğan”, teröristlere “bizim işçiler” diyerek şifreli haberleştikleri belirtilen iddianamede, teröristlerce Diyarbakır’da yapılması planlanan silahlı ve bombalı saldırılar için “davul zurnalar çalsın” şeklinde talimat verildiği belirtildi. Şüphelilerden bazılarının adli takibe karşı önlem almak için yüz yüze görüşmelere önem verdikleri kaydedilen iddianamede, şunlar yer aldı: “Yapılan bazı telefon görüşmelerinde yüz yüze görüşecekleri yerin adına terör örgütü üyesinin kaldığı değerlendirilen ‘babanın evi’ diye tabirler kullandığı anlaşılmıştır. Görüşmelerde ‘zarf’ ve ‘paket’ söylemlerinden kasıt olarak PKK/KCK terör örgütünün sözde ana karargah olarak faaliyetlerde bulunduğu Kandil kampından sözde yönetici örgüt mensuplarının göndermiş olduğu talimatlar ve terör örgütün ideolojilerini ve uygulamalarını yansıtan kitap, dergi, broşürlerin kentte dağıtılması talimatı verilmiştir. ‘Yemek’ söyleminde ise PKK/KCK terör örgütü mensuplarının kullanması için lojistik malzeme olduğu değerlendirilmektedir.”

PYD HDP BAĞLANTISI

Küçük çocuklara terör örgütünün hedef ve gayelerini benimsetmek amacıyla ideolojik eğitim verildiğinin tespit edildiği belirtilen iddianamede, sanıklardan bazılarının operasyon bölgesinde güvenlik güçlerine karşı silahlı çatışmaya giren örgüt mensupları ile örgütsel ilişki ve irtibat içerisinde olduklarının anlaşıldığına dikkat çekildi. İddianamede, HDP’nın saymanı Yılmaz’ın Suriye’nin Ayn el Arap (Kobani) kentinde terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD ile irtibat halinde olduğu, PKK/KCK terör örgütü yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü bildirilerek, örgütün sözde yöneticilerinden aldığı talimatlar gereği PYD’li teröristler ile sorumlu düzeyde irtibatta olduğunun değerlendirildiği ifade edildi.

Hainler camileri karargah yapmış

 

Terör örgütü PKK’dan temizlenen Şırnak’ta zarar gören 10 camide güçlendirme ve onarım çalışmaları sürerken, yıkım kararı alınan 5 camideki tahribat, bu ibadethanelerin teröristlerce kullanıldığına işaret ediyor. Şırnak Müftüsü Ahmet Özkan, kentte PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırılar sonucu kullanılamaz hale gelen camilerdeki tahribatın, terör örgütünün bu ibadethaneleri karargah niyetine kullandığını gösterdiğini belirtti. 

PKK’lı teröristlerin hedef tanımaz saldırılar gerçekleştirdiği kentte, kullanılamaz hale gelen Nuh Nebi, Yeni, Hazreti Bilal, Alihan Tatar camileri ve Ulu Cami için yıkım kararı verilirken, 10 caminin güçlendirme ve onarım çalışmaları sürüyor. Çalışmaların tamamlandığı camiler ise ibadete açıldı. İl Müftüsü Özkan, Şırnak’ta 30 cami ve 5 Kur’an kursu olduğunu belirterek, saldırılar nedeniyle 5 caminin yıkıldığını, 10 camide ise güçlendirme ve onarım çalışmaları yapıldığını bildirdi. Özkan, saldırılar nedeniyle camilerde hasar oluştuğuna dikkati çekti. 

 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Türkiye için üretilen ilk F-35A uçağı nefesleri kesti

Türkiye için üretilen ilk F-35A uçağı nefesleri kesti

Taşın içinden çıkan şoke etti

Taşın içinden çıkan şoke etti

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

İşte bilinmeyen tuhaf bilgiler

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları