Türkiye tek yürek

Amerika’nın destek verdiği İsrail’in Gazze’deki katliamı tüm yurtta protesto edildi. Milyonlar eylemlerde “Kudüs Filistin’in başkenti” diye haykırdı, camilerde sela okundu, Filistinli 61 şehit için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Amerika Birleşik Devletleri’nin, uluslar arası hukuku çiğneyerek büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıdığı gün İsrailli katillerin Gazze’deki Filistinlilerin üzerine tüm dünyanın gözleri önünde ölüm yağdırmasına Türkiye ve Türk halkı büyük tepki gösterdi. Arapların da aralarında bulunduğu tüm dünyanın seyrettiği soykırım, dün yurt genelinde milyonların katıldığı eylemlerle protesto edildi, Diyanet’in aldığı karar doğrultusunda tüm camilerde sela okundu, gıyabi cenaze namazı kılındı. 

ABD’den desteğini arkasına alın katil İsrail’in Gazze’de bombalarla ve keskin nişancıların hedef gözeterek açtığı ateşler sonucu 61 Filistinli’yi şehit etmesi üzerine Türk halkı ayağa kaldı. Doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm ülkede halk, Kudüs için tek yürek olurken, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul Fatih Camisi’nde şehit Filistinliler için sela okuyup, gıyabi cenaze namazı kıldırdı. 

FİLİSTİNLİLER İNSAN DEĞİL Mİ? 

Şehit olanlar arasında yaşını doldurmamış bebeklerin de bulunduğunu vurgulayan Erbaş, şunları söyledi: “Filistin’de öldürülenler insan değil mi? Müslüman ya da Müslüman olmayan, farklı dinlerde olan devletler, onların yöneticileri neredesiniz? Deniz kenarına vuran bir balinayı kurtarmak için dünyayı ayağa kaldıran insan hakları savunucuları, nerelerdesiniz, ne zaman sesiniz çıkacak? Dünya Filistinlilere sahip çıkmalıdır. Zulme uğrayan ve katledilenin inancına, mezhebine, dinine bakılmaz. Onlar insandır. İnsan olduklarından dolayı, herkesin, masumların yanında yer alması gerekiyor.” 

İSRAİL 81 İLDE PROTESTO EDİLDİ

Katil İsrail, dün 81 ilde protesto edildi. 82 milyonun tek yürek olduğu eylemlerde, “Kudüs Müslümanların onurudur”,  “Kudüs Müslümanların  istikbalidir” ve “Kudüs Filistin’in başkentidir” sloganları atıldı. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası´nın kuruluşu - Tarihte bugün 17 Kasım 1924

Terakkiperver Cumhuriyet Fırkası´nın kuruluşu - Tarihte bugün 17 Kasım 1924

Türkiye’deki havalimanı güvenlik teknolojilerinde ilk

Türkiye’deki havalimanı güvenlik teknolojilerinde ilk

En Çok Okunanlar