1 milyar dolar yatırımla ustalık eserimizi inşa ediyoruz

Keleşoğlu Holding 1 milyar dolar yatırımla kendi tarihinin en büyük projesini inşa ediyor. 4 bin 619 konutun yer aldığı Deniz İstanbul projesini ve şirketin hedeflerini Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş’ten dinledik.

  • Kaan Zenginli
x

1978 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve bugüne kadar 30’dan fazla dev projeyi tamamlayarak teslim eden Keleşoğlu Holding, kendi tarihinin en büyük yatırımını Büyükçekmece Yakuplu bölgesine yapıyor. 2012 yılında TMSF’den aldığı Eston Yapı’nın yarım bıraktığı projenin adını Denizİstanbul olarak değiştiren Keleşoğlu, Türkiye’nin en büyük sahil kasabasını inşa ediyor. Toplamda 1 milyar doların üzerinde yatırım yapılacak projede 4 bin 619 konut olacak. Ayrıca dünyaca ünlü bir otel zinciri, hastane, okul ve birçok sosyal alan da projede yer alacak. Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in iki oğlu var. Patron Katı’na bu hafta büyük oğlu (28) Fuat Keleş’i konuk aldık. Aynı zamanda Dursun Keleş de (26) sohbetimize eşlik etti.  Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş, Patron Katı’na Denizİstanbul projesini ve hedeflerini anlattı. 28 yaşında genç bir yönetici olan Keleş’ten inşaat sektörünü ve projelerini dinledik. Firmanın Pazarlama ve Satış Koordinatörü Bilge Özdemir ise deneyimleri paylaştı.

- Keleşoğlu Holding’in kuruluş hikayesini anlatır mısınız?

1978 yılında Güzelce bölgesinde yazlık inşaatlar yaparak başladık. Babam, dedem ve kardeşler... 1987 yılında Florya bölgesinde lüks apartmanlar yapmaya başlıyorlar. Babam İstanbul Teknik Üniversitesi’nde okurken dedemden sermaye alıyor ve ilk inşaat işine böyle giriyor. Çok kaliteli işlere imza atarak şirketi büyütüyor. 2002 yılına kadar Florya’da 1.200 konut yapılıyor. Sonra Eyüp, Yenibosna ve Beylikdüzü olarak devam ediyor. Asıl işi büyütmemiz 2004 yılında sonra oluyor.  Florya’da Flyinn AVM’yi yapıyoruz. Sonrasında Capacity ikinci AVM işimiz oldu. Avcılar’da Pelican Mall, Metroport ve Historia gibi AVM’ler inşaa ettik. AVM yatırımları devam ederken konutlarda devam ediyordu. 2002’den 2016’ya kadar 30 proje teslim edildi. Bunların içinde bilindiklerden Ataköy Konakları var. 2007 yılında teslim edildi. Koru Florya projesini de yaptık. Autopia projesi de bizim büyük projelerimizden...

- En büyük projeniz Denizİstanbul. Bu projenin detayları nedir?

Sadece sıradan bir konut olarak bakmıyoruz Denizistanbul projesine. İstanbul’un en büyük sahil kasabası diyoruz biz buraya. Binaların az katlı olması, yatay yerleşim modeli olmasından dolayı insanlar tekrar çocuklarını bahçede oynarken görebilecek. Burada ata binebilecek. Site içinde yürüyüş yapabilecek. Yazın denize girebilecek. Teknesi varsa işten önce çıkıp balık tutabilecek. Kumsalın uzunluğu 1.5 kilometre. Sabah kahvaltısını marinanın üzerindeki restoranlarda yapabilecek. Biz Denizİstanbul’u TMSF’den aldık. Daha önce Eston Yapı burayı inşaa ediyordu. 75 milyon dolara bu projeyi aldık ama arsa değil. Biz firmayı aldık. Arsa şahısların. Kat karşılığı...

- Ne kadar yatırım yapılacak projeye

Toplamda bu projeye 1 milyar dolar yatırım yapılacak. Tamamı 2021 yılında teslim edilecek. 4 bin 619 konut var. 300 tane villa var. 20 ila 25 bin arası kişi yaşayacak. Kaliforniya tarzı yapılar olacak. Projenin her şeyi özenle yapılacak. Çok ince bir işçilik yapıyoruz. Bu bir tecrübe projesi. Çırak, kalfalık ve ustalık eseri gibi, işte Denizİstanbul ustalık projesi oldu. Ve bunu da tek başına yapıyoruz. Babam şunu söyler; bundan önce yaptığımız tüm projeleri unutun. Bu bizim en önemli projemiz. Bizim ismimize güveniyor insanlar. Henüz projeye başlamadan satış yaptık. Projenin kuzeydoğusunda 23 bin metrekare üzerinde büyük bir AVM olacak. Hemen altında bir hastane etabımız var. Sosyo kültürel alanlarımız var. Bir okul alanımız var. Projede satışa çıktığımız etapta 2+1 daireler 540 bin lira. 4+1 evlerimizde 1 milyon 245 bin lira. Projede bir otelimizde var. 200 odalı olacak. Yatay konseptte. Ünlü bir otel zinciri ile anlaşacağız. Projede ayrıca akıllı evlerde yapmayı planlıyoruz. Ortalama 6 ayda bir etabı satışa çıkaracağız. 

- Genç yaşta sorumluluk altına girmek nasıl bir durum?

Ben 28 yaşındayım. Bilgi Üniversitesi İşletme mezunuyum. Kardeşim Dursun da yine aynı üniversitede uluslararası işletme okudu. Eğitim hayatı boyunca başka meslek yapmayı düşünmedim. 8 yaşından beri babamla şantiyelerde gezerdim. Oyuncaklarım bile dozer ve kamyondu. Üniversite son sınıfta Kavacık’ta bir inşaata başladım. Kendim ilgilendim herşeyiyle. Eczacıbaşı Holding satınaldı orayı. Projeyi bitirip direkt sattım. Bu benim ilk projemdi. O zaman 23 yaşındaydım.

-  Yeni projeler olacak mı?

Bizim önümüzdeki altı ay içinde başlayacağımız bir projemiz var. Fikirtepe Kentsel Dönüşüm bölgesinde bir projemiz var. 350 konutluk bir projemiz olacak. Bunun dışında görüştüğümüz projeler de var. Fikirtepe’de  57 ada var, onlardan birini biz yapacağız. 4 emsal yoğunluğa sahip bir proje. Konut ve ticari ünitelerden oluşuyor. 26 katlı iki bina ve altında dükkanlar var. 80 milyon lira bir yatırım var. Önümüzdeki haziran ayında projeye başlayacağız.

BABAMIZ BİZİ İYİ YETİŞTİRDİ

- Boş zamanlarınız nasıl geçiyor ve babanız hakkında ne söylersiniz?

Kardeşim Dursun 26 yaşında ben ise 28 yaşındayım. Çalışmaktan pek boş vakit bulamıyoruz. Mart ayı geldi ama halen kayağa gidemedik. Kardeşim de bende iyi kayakçıyız. Üniversite zamanında her haftasonu giderdik. Babam bize hep çalışmayı aşıladı. Bizi hiçbir zaman kısıtlamadı. Vizyon sahibi olmamızı hep istedi. Ülkeye faydalı bireyler olmamızı arzular hep. Hep güçlü olanın haklı olmadığı, haklı olanın güçlü olduğu bir dünya diler ve bize de bunu nasihat olarak söyler. 

Pazarlama ve Satış Koordinatörü Bilge Özdemir İnsan burada yaşlanmak istiyor

Projenin Pazarlama ve Satış Koordinatörü Bilge Özdemir de uzun yıllar iş dünyasında tecrübe kazanmış ve son olarak Keleşoğlu Holding’te göreve başlamış. Özdemir’den hem Keleşoğlu hem de proje hakkında bilgi aldık. Özdemir şunları söyledi: “Keleşoğlu Holding bugüne kadar yaptığı birçok başarılı işe rağmen hep mütevazi bir yapıya sahip oldu. Bu projede şimdiye kadar edindiği tüm tecrübeyi aktardı. AVM, hastane, ofis konut her şey var burada. Yurt içi ve yurtiçinde sürekli tüketici eğilimlerini takip ederek ona göre pozisyon alıyoruz. Denizistanbul holdingin en büyük işi. Buradan ev alan insanlar yatırımdan ziyade yaşamak için alıyor. Burada yaşlanmaktan keyif alırsınız. Acil bir durumda hastaneniz ayağınızda. Keza eğitim kurumları veya misafiriniz geldi otelde konaklatın ya da otelden hizmet alın.”

 

 

Haber Turu

6 yıldır aranan hükümlü bağış toplarken yakalandı

6 yıldır aranan hükümlü bağış toplarken yakalandı

Cinsel istismar suçundan hakkında 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, sahte makbuzla bağış toplarken yakalandı.

Alkol komasına giren bir kişi hayatını kaybetti

Alkol komasına giren bir kişi hayatını kaybetti

Adana’da, aldığı aşırı alkol sonucu komaya girdiği ileri sürülen bir kişi, hayatını kaybetti.

Başına 1 milyon TL ödül konulan terörist öldürüldü

Başına 1 milyon TL ödül konulan terörist öldürüldü

Aranan teröristler listesinde yeşil listede yer alan ve başına 1 milyon TL para ödülü konan PKK'lı terörist Cahit Beyhan, Bitlis kırsalında gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist ile birlikte öldürüldü.

Almanya’nın din tezgahı

Almanya’nın din tezgahı

Almanya, Müslüman olan Azeri Davut Aliev’in iki kızını elinden aldı. Kızlarının Hristiyanlaştırıldığını belirten baba, “Türkçe öğretin dedik, Almanca ders verdiler. Beni hiç dinlemediler” dedi.

Madde bağımlısı genç, annesine kızınca evi kundakladı

Madde bağımlısı genç, annesine kızınca evi kundakladı

Tunceli'nin Pertek ilçesinde, tartıştığı annesine sinirlenen madde bağımlısı gencin çıkardığı iddia edilen yangın nedeniyle bir evde hasar meydana geldi.

DEAŞ yeniden Kerkük'e saldırdı

DEAŞ yeniden Kerkük'e saldırdı

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde, terör örgütü DEAŞ'in eş zamanlı dört intihar saldırısı düzenlediği bildirildi.

Gözaltına alınan ünlü oyuncu İlyas Salman serbest bırakıldı

Gözaltına alınan ünlü oyuncu İlyas Salman serbest bırakıldı

Ünlü sinema sanatçısı İlyas Salman, film çekmek için gittiği Aydın'da gözaltına alındı. Salman daha sonra ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Mal paylaşımı yüzünden oğlunu öldürdü

Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde 65 yaşındaki Bekir Acar, arazi anlaşmazlığı yüzünden tartıştığı oğlu 41 yaşındaki Mehmet Acar'ı tabancayla vurup öldürdü.

DBP Tunceli İl Başkanlığı'nda arama

DBP Tunceli İl Başkanlığı'nda arama

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Tunceli İl Başkanlığında polislerce arama başlatıldı.

TEM uyarısı! O yol kapanacak

TEM uyarısı! O yol kapanacak

TEM otoyolu Ankara-İstanbul istikametinin Hendek-Akyazı arasındaki bölümü onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle 20 Kasım'a kadar 09.00-17.00 saatlerinde trafiğe kapatılacak.

Arakan’da Müslümanlar yine katlediliyor

Arakan’da Müslümanlar yine katlediliyor

BM tarafından dünyada en fazla zulüm gören topluluk olarak tanımlanan Arakan Müslümanları (Rohingyalılar), yeniden Budist yönetimin kıskacı altında.

Kobani’ye niyet Musul’a kısmet

Kobani’ye niyet Musul’a kısmet

Musul operasyonunda 8. gün geride kalırken DEAŞ çemberi her geçen gün biraz daha daralıyor.

DEAŞ’tan Irak’ta yeni cepheler

DEAŞ’tan Irak’ta yeni cepheler

Dikkatleri Musul’un dışına çıkarmak isteyen terör örgütü DEAŞ Irak’ta yeni cepheler açmak istiyor. Cuma Kerkük’e saldıran örgüt, dün de Şengal ve Rutbah’ta saldırıya geçti.

Halep'te yaralılar tahliye edilemedi

Halep'te yaralılar tahliye edilemedi

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Halep'in doğusuna yardım ulaştırılması ve hasta ile yaralıların tahliyesi için gerekli garantilerin alınamamasından üzüntü duyulduğunu söyledi.

BM'den Suriye itirafı: Savaş durmadığı sürece ...

BM'den Suriye itirafı: Savaş durmadığı sürece ...

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, BM Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Suriye krizi konusunda birlik olamadığını söyledi.

ABD'den flaş iddia: DEAŞ, Musul dışından savaşçı getiriyor

ABD'den flaş iddia: DEAŞ, Musul dışından savaşçı getiriyor

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, DEAŞ'ın Musul dışından savaşçı getirdiğini söyledi.

Sığınmacılar Calais'i terk ediyor

Sığınmacılar Calais'i terk ediyor

Fransa'nın Calais kentinde bulunan Jungle sığınmacı kampının tahliyesinde 2 bin 318 sığınmacı kampı terk etti.

Pentagon'dan flaş Musul açıklaması

Pentagon'dan flaş Musul açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, DEAŞ'ın Musul'da her geçen gün mevzi kaybettiğini belirterek "DEAŞ, kentteki gücünü koruyabilmek için Musul dışından savaşçı getirmeye devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Sırp meclisinden skandal karar!

Sırp meclisinden skandal karar!

Bosna Hersek'teki Sırp Cumhuriyeti Halk Meclisinin kuruluşunun 25. yılı dolayısıyla düzenlenen törende, savaş suçu işlemekten hüküm giyen Karadzic, Krajisnik ve Plavsic'e katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

ABD yönetimi Suriyeli muhaliflere ağır silah vermeyi oyladı

ABD yönetimi Suriyeli muhaliflere ağır silah vermeyi oyladı

ABD yönetiminin Suriye'deki muhaliflere özellikle ağır silahlar içiren daha fazla yardım yapılması için gizli bir plan üzerinde durduğu ancak bunun sonuçsuz kaldığı iddia edildi.

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazından ‘altın' tahmin

Para sihirbazı olarak tanımlanan Templeton Group İcra Başkanı Mark Mobius altın fiyatının gelecek yılın sonuna dek yüzde 15 kadar yükselebileceğini söyledi.

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

Fırsatı kaçırmak istemeyen devler Maliye’nin kapısında

19 Ağustos’ta çıkan borç yapılandırmasına ilişkin düzenlemeye ilgi büyük. Bugüne kadar 4 milyonu aşkın mükellefin başvurduğu uygulama için Koç Holding, Yünsa ve Aksigorta gibi önde gelen dev şirketler de Maliye’nin kapısını çaldı.

TOKİ 23 ilde  105 arsa satışa çıkarıldı

TOKİ 23 ilde 105 arsa satışa çıkarıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 23 ilde toplam 105 adet arsayı yaklaşık 715 milyon TL muhammen bedelle açık arttırma yöntemi ile satışa sundu.

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Müezzinoğlu: 1.300 TL’nin altında maaş olmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, asgari ücretlilerle ilgili verilen sözlerin tutulduğunu belirterek, “Ekim ayında girdikleri vergi dilimleri dolayısıyla ellerine net geçen maaşı bin 300 liranın altına inenler dahil hiç kimse bin 300 liranın altında maaş almayacak” dedi.

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

Güven arttı, faiz düştü konut satışları patladı

15 Temmuz sonrası artan güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla düşen faizler ve kampanyalar birleşti, konut satışları eylülde yüzde 17.8 arttı. Kredili satışlardaki yüzde 46.7’lik artış, bu yıl yeni rekorun habercisi oldu.

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

Putin'e Türk Akımı bilgilendirmesi

GAZPROM Başkanı, Rus Lider Putin'e Türk Akımı'nın akıbeti hakkında bilgi verdi.

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Vatandaştan şikayet yağıyor! Artık ücretsiz olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), müşteri hizmetleri aramalarının ücretlendirildiği yönündeki şikayetler üzerine harekete geçti.

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Piyasalar günü nasıl kapattı?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.088,89 puan artışla 79.932,55 puandan kapandı.

'Türk Akımı'nda iki hattın inşası 2019'da tamamlanabilir'

"Türk Akımı'nda iki hattın inşası 2019'da tamamlanabilir"

Gazprom İcra Komitesi Başkanı Aleksey Miller, Türk Akımı doğalgaz projesinde iki hat için inşaatın 2019 sonunda tamamlanabileceğini belirtti.

Türkiye faizsiz finans sektöründe parlamak için çalışmalara hız verdi

Türkiye faizsiz finans sektöründe parlamak için çalışmalara hız verdi

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Faizsiz finans sektörünün büyüklüğünün önümüzdeki 5 yıl sonunda 3,5 trilyon dolara yükselme potansiyeli var. Bu potansiyelden en fazla yararlanan ülkelerden biri olmak için çalışmalarımız süratle devam ediyor." dedi.

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Konyasporlu futbolculardan penaltı isyanı!

Atiker Konyasporlu Halil İbrahim Sönmez ve Ömer Ali Şahiner, Fenerbahçeli Skrtel'in eline çarpan topun penaltı olduğunu ifade etti.

'Kazanmayı hak ettik'

"Kazanmayı hak ettik"

Atiker Konyaspor karşısında takımının galibiyet golünü kaydeden Fenerbahçeli Emmanuel Emenike, kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Dilmen'den Demirören'e eleştiri

Rıdvan Dilmen, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in katıldığı televizyon programındaki açıklamaları hakkında konuştu.

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

'Kazanmaktan başka çaremiz yoktu'

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u yendiği maç sonrasında İsmail Köybaşı açıklamalarda bulundu.

Şener: Şampiyonluk için...

Şener: Şampiyonluk için...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor'u deplasmanda yendiği karşılaşmanın ardından Şener Özbayraklı açıklamalarda bulundu.

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Emenike nedenini açıkladı! Fotoğraflar...

Fenerbahçe'nin Atiker Konyaspor deplasmanında 1-0 galip geldiği maçta penaltıdan golü atan Emmanuel Emenike açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman isyan etti!

Aykut Kocaman isyan etti!

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

FLAŞ! Konya'da ortalık karıştı! Aziz Yıldırım...

FLAŞ! Konya'da ortalık karıştı! Aziz Yıldırım...

Spor Toto Süper Lig'de 8. haftanın kağanış maçı olan Atiker Konyaspor -Fenerbahçe maçının 30. dakikasında tribünler karıştı.

Arda'dan 'o..'lu paylaşım!

Arda'dan 'o..'lu paylaşım!

Barcelona'da oynayan Arda Turan, sosyal medyada büyük yankı yaratan bir paylaşımda bulundu.

Konya'da 2 F.Bahçeli futbolcuya tepki

Konya'da 2 F.Bahçeli futbolcuya tepki

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Atiker Konyaspor ile karşılaşırken Hasan Ali Kaldırım ile Volkan Demirel, yeşil beyazlı taraftarların protestosuna maruz kaldı.

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Kazada yaralanan eşinin başından ayrılmadı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde kavşaktan çıkarken bir başka otomobile çarpmamak için manevra yaptığında ağaca çarpan otomobilden yola savrularak yaralanan eşi Rahile Duman'ın başından ayrılmayan Kamil Duman "Korkma yanındayım, hiçbir şeyin yok" diyerek destek olmaya çalıştı.

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu’da sıcaklık düşüyor, Salı kar geliyor

Doğu Anadolu Bölgesinde hava sıcaklığı 3 ila 6 derece arasında azalırken Salı günü kar yağışı bekleniyor.

Günde 90 bardak çay içiyor

Günde 90 bardak çay içiyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, elektrikçi Sadi Akpınar, çay tutkusu ile ilgi odağı oldu. İşyerinin önündeki semaverde sürekli çay demleyen Akpınar, çay tutkusunun babadan geldiğini söyledi. Akpınar, çayın bu güne kadar hiçbir zararını görmediğini anlattı.

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Camide telefonunu şarj eden vatandaştan duygulandıran davranış

Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki bir camide cep telefonunu şarj eden vatandaş, imam ve cemaatten "helallik" istediği bir kağıt ile 1 lirayı camiye bıraktı.

'Kedi bölüğü' sabah içtimasında

''Kedi bölüğü'' sabah içtimasında

Çanakkale’de seyyar satıcılık yapan 72 yaşındaki İsmet Topuz, 35 yıldır kordon boyunda kedileri besliyor. 3 bölüğe ayrılan kediler, Topuz’un komutuyla saklandıkları yerden çıkarak sıraya geçip yemek bekliyor.

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Laz Kültür Derneğinden birlik beraberlik buluşması

Antalya'da yeni kurulan Laz Kültür Derneği ilk birlik ve beraberlik buluşmasını Döşemealtı Mesire alanında düzenlediği piknikle yaptı.

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

'Reis'te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı o fenomen seslendirdi

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birebir sesini taklit edip herkesi şaşırtarak fenomen olan Gökhan Aslan, Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı ‘Reis‘ filminde seslendirme yaptı. Erdoğan’a büyük bir hayranlık duyduğunu belirten ve ona taklidi ile seslenen Aslan, “Cumhurbaşkanım elinizi öpüp bir helallik almak en büyük hay

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Ölümü göze alıp 1,5 yılda 84 kilo verdi

Antalya’da ölümü göze alarak tüp mide ameliyatı olan kadın 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Ev hanımı 44 yaşındaki Muhsine Tekin, kilolarından kurtulmanın sevincini dans ederek yaşadı.

 Arap medyası Ordu'da

Arap medyası Ordu'da

Ordu’nun turizm odaklı gelişmesi ve kalkınması amacıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu tarafından başlatılan tanıtım faaliyetleri kapsamında, Körfez ülkelerinden 50 gazeteci ve seyahat acentesi temsilcisi Ordu’ya geldi.

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Meteoroloji uyardı: Soğuk hava geliyor

Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisine giriyor. Ege'nin kuzey kesimleri, Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Bu yağışlar Afyonkarahisar, Eskişehir ve Ankara çevrelerinde daha hafif yağışlar şeklinde görülecek.