Bir arabada 12 kişi geldiği İstanbul’da 1 milyar liralık projeye imza atıyor

Mutki Aşireti lideri ve işadamı Muhsin Bayrak hain örgütün gerçek yüzünü anlattı: “PKK, Kürtlerin hakkını savunmuyor. Barikatlar kurup, evimin altına bomba döşeyerek mi benim hakkımı savunuyorsun. Biz böyle bir hak savunma istemiyoruz. Servetimi hibe etmeye razıyım. Yeter ki ülkemiz huzura kavuşsun.

  • Kaan Zenginli

Türkiye’nin en büyük aşiretlerinden Mutki aşiretinin lideri, işadamı Muhsin Bayrak bu hafta Patron Katı’nın konuğu oldu. 500 bin kişiden oluşan ve 250 yıldır bölgede yaşayan bu büyük ailenin başında bulunan Muhsin Bayrak ile iş hayatını, aşiretinin kurumsallaşma çalışmalarını ve en önemlisi doğuda yaşanan terörü konuştuk. Bitlis’te onlarca köyün ağasıydı babası... 1990’lı yıllarda doğuda yaşanan terör sebebiyle köylerinden göç etmek zorunda bırakıldı. 12 kişi stationwagon bir arabanın içinde üst üste geldiği İstanbul’da inşaatlarda bile çalıştı. İşleri iyi gitti o dönemde. Kendi binalarını yaptılar ailece. İnşaat, otomotiv, matbaa, enerji derken bugün AB Grup Holding’in çatısı altında 10’dan fazla şirket bulunuyor. Bayrak’ın hikayesini ve terörün hayatına etkilerini kendi ağzından dinledik: 

ZORUNLU GÖÇ ETTİK

“1975 yılında Bitlis’in merkeze bağlı Mutki bölgesinde Direktaşı köyünde doğdum. Ailemiz Türkiye’nin en büyük aşiretlerinin başında geliyor. Mutki aşireti diye geçer adımız. Bende bu aşiretin başında yer alıyorum. 500 binden fazla nüfusumuz var. Türkiye’nin her yerine yayılmış durumdayız. 250 yıldır bu ailenin başındayız. Bitlis’ten İstanbul’a geliş hikayemiz oldukça dramatik oldu. 1990’lı yıllarda bölgede terör iyice arttı. Yaşımı büyütüp askere gittim. Geldikten sonra şehirlerarası otobüslerimiz vardı, onları sattık. Teröründe artmasıyla bizim oralarda topraklarımız para etmemeye başladı. Cepten yeme dönemine girdik. Ardından terör sebebiyle köyümüzden göç etmek zorunda kaldık. İstanbul’a 12 nüfus bir stationwagon arabanın içinde üstüste geldik. Geri kalan nüfusumuz da eşyalarımızla birlikte kamyon kasasının içinde geldi. İstanbul bizim için kapalı kutuydu. Burada inşaatlarda çalıştık. Düşünün ağa çocuğusunuz kaç tane köyünüz var, ülkende zorunlu bir göçe mecbur bırakılıyorsun. İlk inşaatımızı Gaziosmanpaşa’da yaptık. Sonra devamı geldi. 1999 yılına kadar ciddi iş yaptık. Oto Center’da bir dükkan aldık ve otomotiv sektörüne geçtik. Oranın kurucusuyum. Matbaa işine girdik, kozmetik işi yaptık. Enerji sektörüne girdik. Şu an AB Grup Holding çatısı altında 10’a yakın şirket var. 200’ün üzerinde inşaat projesi yaptık. Mevcut Nişantası, Güneşli ve Eyüp’te projelerimiz devam ediyor. Ayrıca Bodrum’da bir projemiz var. En önemlisi Basın Ekspress’teki Bayrak Towers projesi. Bizim Basın Ekspress’teki projemizin büyüklüğü 74 dönüm. 1 milyar liranın üzerinde yatırım rakamı var. Newyork’ta Türk mimarlara çizdirdik projeyi. 1.600 daire olacak. Altında da cadde mağazalar olacak. AVM ama cadde konseptinde. Resmi işlemlerin bitmesini bekliyoruz. Muhtemelen haziran ayından sonra başlamayı planlıyoruz.”

-  Büyük bir aşiretin başındasınız, bu yapıyı nasıl kurumsallaştırdınız?

Doğu’daki aşiret kültürünü hepimiz biliriz. Feodal bir yapısı vardır. Ben o feodal yapıyı yıktım. Ben değil biz dedim. Eğitimin gelişmesine odaklandım. Ekonominin gelişmesine odaklandım. Biz gençlerimize sahip çıkmazsak terör örgütü gelip onlara sahip çıkıp kullanır. Türkiye’deki gençlerin hepsi pırıl pırıl. Eğitimleri için onlara destek oldum. Akrabalarımın da desteğiyle bugün büyük bir şirket haline geldik.

-  Doğu’nun en büyük işadamlarından birisiniz. Bölgedeki terör olaylarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu vatan, bu devlet bu ülke bizimdir. 1990’lardan sonra bu ülkede biz doğulu ya da Kürt olduğumuz için dışlanmadık. AK Parti’nin gelmesiyle 1990’lardaki karanlık yıllar bertaraf edildi. Barış Süreci mesela çok kıymetli bir olaydı.. Bunların kıymetini bilmediler. PKK’nın bölgede destekçisi, halk adına söylüyorum, yüzde 5 bile değil. Örgüte katılanların birçoğu mecbur bırakılmış. Biz sorunun çözümünden yanayız. Biz işadamıyız. Ben devletimizin her zaman güçlü olmasından yanayım. Devlet her zaman 18 yaşında olmak zorundadır.

Muhsin Bayrak’ın Bitlis Mutki bölgesindeki ilk doğduğu ev...  

Diğeri ise Güneşli’de yapılan AB Yaşam evleri (sağda)

ÖRGÜT KÜRTLER’İN HAKKINI SAVUNMUYOR DERDİ BAŞKA...

- Türkiye üzerinde oynayan oyunu nasıl görüyorsunuz?

Bu örgüt artık bu şiddetten vazgeçmesi gerekiyor. Biz Türkiye bayrağı altında kardeş bir toplumuz. Kürtler’in yüzde 95’i bölünmeyi istemiyor. PKK kürtlerin hakkını savunmuyor. Dış güçlerin kirli oyunlarına gelmekten doğu halkının vazgeçmesi gerekiyor. Örgütün en büyük destekçisi Türkiye’nin büyümesini istemeyen dış güçler.

BEN SERVETİMİ HİBE ETMEYE HAZIRIM

- Nasıl çözülecek?

Çözüm sürecine yeniden dönülebilir. Örgüt silahları betona gömmeli. Doğu ve Güneydoğu’daki kanaat önderleri bu işe el atmalı. Ne gerekiyorsa ben yapmaya hazırım. Ben servetimi bile hibe etmeye razıyım. Yeter ki bizim ülkemiz huzura kavuşsun. Bu vatan hepimizin, paranın pulun hiçbir kıymeti yok. Hadi git Suriye’nin hepsi senindir şimdi, git paranı orada ye... Nerede yiyeceksin. Vatanı olmayan ne namusuna, ne dinine ne kendine sahip çıkabilir.

EVİMİN ALTINA BOMBA DÖŞEYEREK KİMİN HAKKINI SAVUNUYORSUN

-  Örgütün eylemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Devlet Kürtler’i kucaklayacak ve yanına alacak, biz süper bir güç olacağız. Herkesin gözü bu ülkede. Biz birbirimizi yemekten vazgeçmeliyiz. Sen kimin hakkını savunuyorsun. Barikatlar kuruyorsun. Bomba döşüyorsun benim evimin altında. Biz böyle bir hak savunma istemiyoruz. Gidiyorsun benim oğlum, kardeşim asker onu öldürüyorsun. Benim akrabalarımın yol yapımında kullandıkları tüm iş makinelerini yaktılar. Neden... Köylere yol yapıyor bu adam. Devlet yatırım yapıyor, onlar gidip yağmalıyor. Hastaneler, havalimanları, barajlar yapılıyor bunlara saldırılıyor. Bunlar oradaki insanlar için yapılıyor.

BİR MİLLETVEKİLİ O CENAZEYE GİTMEMELİ

- Terörist cenazesine giden HDP milletvekili...?

Canlı bombanın cenazesine bir milletvekilinin gitmesi doğru değil. Evet doğuda böyle bir gelenek var. Ama yolunu değiştireceksin gerekirse. Türkiye’nin kalbine bomba koymuş birinin cenazesine bir siyasi aktör gitmemeli.

ÇÖZÜM SÜRECİNİN KIYMETİNİ BİLEMEDİLER

- Çözüm Süreci’ne nasıl bakıyorsunuz?

Çözüm Süreci Cumhuriyet’ten bu yana Türkiye’ye verilen en büyük şans ve en büyük nimetti. Recep Tayyip Erdoğan bu ülke için büyük bir şans. Bu işin mimarıdır. Umarım en kısa zamanda yeninden eskisi gibi aynı sürece dönülecek. Bu ülkede yaşayan herkesin barışa ihtiyacı var. Siyaset yolu açık, herkes kendini ifade edebiliyor. Böyle özgür bir ülkede yaşıyoruz. Kürt gençleri kandırılıyor.

DIŞ GÜÇLERİN OYUNUNA GELMEMELİYİZ

- HDP ve PKK ne istiyor?

Örgüt veya HDP ne istediğini bilmiyor. Sistem içinde güçlenin. Siyaset yolu da açık. Sizin çocuklarınız poliste olabiliyor, başbakanda. Anayasa’da bir ayrım yok. Biz Suriye’deki Kürtler gibi değiliz ki, oradakilerin kimlikleri yok. Okuyup doktor olabiliyor ama kimliği olmadığı için mesleğini yapamıyor. Rojova denilen yerde 6-7 milyon kürdün kimliği yok. Türkiye’de öyle birşey yok ki...

 

 

Haber Turu

Türkiye ile Laos arasında anlaşma

Türkiye ile Laos arasında anlaşma

Türkiye ile Laos arasında sivil havacılık ilişkilerinin gelişmesini sağlayacak anlaşma, Kanada'nın Montreal kentinde imzalandı.

Dilenciler ne kadar kazanıyor?

Dilenciler ne kadar kazanıyor?

Türkiye"de yılda toplam 13 milyar 700 milyon lira bireysel bağış yapılıyor. Bu rakamın 3 milyar 200 milyon lirası dilencilere gidiyor. Peki dilenciler gerçekten bu kadar para kazanıyor mu ? 24 Muhabiri Emre Özkul dilenci kılığına girdi ve sokağa çıktı. Ve bakın sadece 2 saatte kaç lira kazandı?

Yaralı polis memuru 32 gün sonra sonra şehit oldu

Yaralı polis memuru 32 gün sonra sonra şehit oldu

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin bomba yüklü kamyonla düzenlediği saldırıda ağır yaralanan polis memuru Sefa Altınsoy sonra şehit oldu.

Mete Yarar: Hainlik yapacaklarına inanmıyorum

Mete Yarar: Hainlik yapacaklarına inanmıyorum

Mete Yarar, İngiltere'nin aşiretlere para dağıttığı iddiasına ilişkin, 'Ben Türkiye'de kim ne para verirse versin hiçbir aşiretin böyle bir hainlik yapacağına inanmıyorum.' dedi.

Kocaeli’de feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı

Kocaeli’de feci kaza: 3 ölü, 2 yaralı

D-100 Karayolu Kocaeli geçişinde bir otomobil refüjden karşı şeride geçerek, İzmit yönünde giden araçla kafa kafaya çarpıştı. Feci kazada 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Eski Geyve Cumhuriyet Savcısı tutuklandı

Eski Geyve Cumhuriyet Savcısı tutuklandı

Sakarya FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski Geyve Cumhuriyet Savcısı Habip Çapar tutuklandı.

FETÖ 1990 yılında da darbe planı yapmış

FETÖ 1990 yılında da darbe planı yapmış

Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında elde edilen delliler ışığında, örgütün 1990 yılında da darbe planına yönelik beyanlar ortaya çıktı.

Teröristbaşı Gülen'e soruları cinler getirmiş

Teröristbaşı Gülen'e soruları cinler getirmiş

Fetullah Gülen ile görüştürülmeye götürülen askeri personele soru verildiği, hatta soruların Fetullah Gülen'e cinler tarafından getirildiğinin söylendiği iddia edildi.

Yalova'da DAEŞ ve FETÖ Operasyonu

Yalova'da DAEŞ ve FETÖ Operasyonu

Yalova Emniyet Müdürlüğü, Yalova merkez ve Yalova merkezli 5 ilde ortak operasyonlar gerçekleştirerek DAEŞ ve FETÖ'ye üye toplam 8 kişiyi gözaltına aldı.

Efeler Belediyesi Basın Yayın Müdürü görevden alındı

Efeler Belediyesi Basın Yayın Müdürü görevden alındı

Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Varlık görevden alındı.

ABD'den Rusya'ya uyarı:Saldırı olabilir

ABD'den Rusya'ya uyarı:Saldırı olabilir

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye'de iç savaşın devam etmesi durumunda bazı aşırıcı grupların saldırılarını sınır ötesine taşıyabileceği ve Rusya'nın şehirlerinde dahi saldırıların olabileceği yönünde uyarıda bulundu.

OPEC üyesi ülkelerden petrol kararı

OPEC üyesi ülkelerden petrol kararı

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) gayriresmi toplantısında, "üye ülkelerin, petrol üretimini belli bir seviyede tutma" konusunda anlaştıkları bildirildi.

'Büyümenin desteklenmesi için ticaretin artması gerek'

"Büyümenin desteklenmesi için ticaretin artması gerek"

IMF Başkanı Lagarde, "Büyümenin desteklenmesi için dünya genelinde ticaretin artması gerek." dedi.

ABD'de 10 yaşındaki silahlı saldırgan ilkokula saldırdı

ABD'de 10 yaşındaki silahlı saldırgan ilkokula saldırdı

ABD'de ilkokulda silahlı saldırı meydana geldi. Saldırganın 10 yaşında bir çocuk olduğu, iki öğrenci ile bir öğretmeni yaraladığı ve yakalandığı açıklandı.

Sisi'nin müftüsüne canlı yayında 'Başörtüsü' dayağı

Sisi'nin müftüsüne canlı yayında ''Başörtüsü'' dayağı

Mısır'da yayın yapan ITC kanalında canlı yayında şiddetli bir kavga yaşandı. Avukat Nebih el-Vahş, müftü Şeyh Raşid Mustafa'nın "Başörtüsü farz değil, kültürel bir gelenektir" ifadelerine sinirlenerek ayakkabıyla müftüyü dövdü.

ABD'de okula silahlı saldırı

ABD'de okula silahlı saldırı

ABD'DE sıklıkla yaşanan, okulda silahlı saldırı olaylarına bir yenisi daha eklendi. Saldırı bu kez, bir ilkokulda meydana geldi. Kimliği henüz açıklanmayan ve 10'lu yaşlarda olduğu belirtilen saldırgan, iki öğrenci ile bir öğretmeni yaraladı.

İşgalci Peres öldü

İşgalci Peres öldü

Felç geçirdikten sonra hastanede tedavi altına alınan İsrail eski Cumhurbaşkanı Simon Peres 93 yaşında öldü. İsrail’in kurucularından olan Peres, desteklediği nükleer program ve Filistin işgali ile biliniyor.

Draghi'den Deutshce Bank açıklaması

Draghi'den Deutshce Bank açıklaması

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, Deutsche Bank'taki sorunlardan ECB'nin sorumlu olduğu görüşüne katılmadığını belirterek, "Eğer bir banka sistematik bir tehdidi temsil ediyorsa bunun nedeni düşük faizler olamaz. Bunun arkasında başka nedenler olmalı." dedi.

ABD, Irak'a ilave asker göndermeye hazırlanıyor

ABD, Irak'a ilave asker göndermeye hazırlanıyor

ABD Başkanı Barack Obama'nın, Musul'un DAEŞ'ten geri alınması operasyonuna destek kapsamında Irak'a ilave 600 asker daha göndermek için hazırlık yaptığı bildirildi.

'11 Eylül' tasarısı Senatodan ezici çoğunlukla geçti

"11 Eylül" tasarısı Senatodan ezici çoğunlukla geçti

ABD Başkanı Barack Obama'nın geçen hafta veto ederek Kongreye geri gönderdiği ve Suudi Arabistan'a 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan yasa tasarısı, Senatoda ezici çoğunlukla yeniden kabul edildi.

AB'den Türkiye'ye 600 milyon avro

AB'den Türkiye'ye 600 milyon avro

AB, Türkiye'nin sığınmacılara halihazırda yaptığı harcamalar için Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarına 300'er milyon avro verileceğini açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı’ndan önemli açıklamalar

Merkez Bankası Başkanı’ndan önemli açıklamalar

TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısında konuştu.

FED Başkanı'ndan faiz açıklaması

FED Başkanı'ndan faiz açıklaması

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, faiz artırımları ile ilgili açıklamalarda bulundu

Moody’s iyi niyetli değil bir yerlerden talimat var

Moody’s iyi niyetli değil bir yerlerden talimat var

Moody’s’in not kararında iyi niyetli olmadığını belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkçi “Bir yerlerden talimat alınarak böyle bir açıklama yapıldığına inanıyorum... Bize istikamet vermek isteyenler bilsinler ki bize istikameti millet verir” dedi.

Varlık fonu için agresif özelleştirme yapılacak

Varlık fonu için agresif özelleştirme yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye’deki yatırımları artırmak ve büyümeyi desteklemek için hayata geçirilen Varlık Fonu’na kaynak sağlamak için özelleştirme portföyünü büyüteceklerini ve daha agresif bir özelleştirme politikası uygulayacaklarını söyledi.

Bakliyatta üretim 2 kat artarsa ihracat 1.5 milyar dolara çıkar

Bakliyatta üretim 2 kat artarsa ihracat 1.5 milyar dolara çıkar

Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reis, Türkiye’nin bakliyat üretimi yapılacak dünyadaki 4 ülkeden biri olduğunu söyleyerek, “Bakliyat üretimine uygun toprak yapısına, yerli tohumlara, ekim bilgisine sahibiz.

184 ova sit alanı olacak

184 ova sit alanı olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik “Şu an Türkiye’de 184 ova belirledik.

184 ova sit alanı olacak

184 ova sit alanı olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik “Şu an Türkiye’de 184 ova belirledik.

Yedi Mavi’de konutlar kampanyalı satışta

Yedi Mavi’de konutlar kampanyalı satışta

Zeytinburnu’nda 110 bin metrekarelik alanda yapılacak Yedi Mavi’nin konut kısmı satışa çıkarıldı. 1.2 milyon TL’den başlayan fiyatla satışa sunulan konutlarda lansmana özel peşinat ve faiz uygulanacak.

Putin 11 Ekim’de İstanbul’a geliyor

Putin 11 Ekim’de İstanbul’a geliyor

En son Kasım 2015’te G20 için gelen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 10 ay sonra yeniden Türkiye’de. Putin, 10-11 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantısına katılmak için İstanbul’a gelecek.

Efsane itiraf etti! Messi'yi öldürmek istedim

Efsane itiraf etti! Messi'yi öldürmek istedim

Arjantinli eski yıldız Juan Sebastian Veron, "Messi Estudiantes karşılaşmasında gol attığında onu öldürmek istedim. O maç, çok önemli bir maçtı." dedi.

Şenol Güneş: Puan kaybetmek bizim için üzüntü verici

Şenol Güneş: Puan kaybetmek bizim için üzüntü verici

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. haftasında Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldıkları maçın büyük bölümüne hakim olmalarına rağmen sahadan istedikleri sonuçla ayrılmadıklarını söyledi.

Golünü attı secdeye gitti! Barcelona'yı ipten aldı

Golünü attı secdeye gitti! Barcelona'yı ipten aldı

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda Barcelona deplasmanda Mönchengladbach'ı Arda Turan'ın da gol attığı maçta 2-1 mağlup etti.

Kötü haber geldi! Beşiktaş'ı yıkan sakatlık

Kötü haber geldi! Beşiktaş'ı yıkan sakatlık

Beşiktaş'ın etkili isimlerinden Talisca, Dinamo Kiev maçında sakatlandı.

Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve puan durumu

Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve puan durumu

Şampiyonlar Ligi'nde ikinci hafta heyecanı nefes kesti. Atletico Madrid evinde Bayern Münih'i devirdi, Celtic - Manchester City maçında gol yağmuru vardı, Napoli ise Benfica'yı gole boğarken Arda Turan Barcelona'yı ateşleyerek takımını galibiyete taşıdı. İşte Şampiyonlar Ligi'nde gecenin toplu sonuçları ve oluşan puan durumu...

Beşiktaş, bir puana sevinemedi

Beşiktaş, bir puana sevinemedi

Beşiktaş, karşılaşmanın büyük bölümünü üstün oynadığı maçta Dinamo Kiev ile 1-1 berabere kaldı. Siyah-beyazlı takım puanını 2'ye yükseltirken, Vodafone Arena'da 1 puan taraftarı memnun etmedi.

Arda Turan Barcelona'ya hayat verdi

Arda Turan Barcelona'ya hayat verdi

Şampiyonlar Ligi C Grubu’nda Barcelona, Mönchengladbach ile deplasmanda karşılaştı. Borussia Park’ta oynanan mücadeleyi konuk takım 2-1 kazandı. İkinci yarıda oyuna girerek takımını ateşleyen Arda Turan bir de gol attı

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Kulüpler Birliği Vakfı, deplasman yasağının kaldırılmasıyla ilgili bir teşekkür mesajı yayınladı.

İran'da kadın çevik kuvvet birimi kuruldu

İran'da kadın çevik kuvvet birimi kuruldu

İran Polis Özel Kuvvetler Komutanlığı Başkanı Hassan Karami, ülkede kadınlardan oluşan bir çevik kuvvet biriminin kurulduğunu duyurdu.

Vodafone Arena'da bir ilk daha yaşanacak

Vodafone Arena'da bir ilk daha yaşanacak

Vodafone Arena'da oynanacak Beşiktaş - Dİnamo Kiev maçında Türkiye'de bir ilk yaşanacak.

Şırnak Cezaevi'nde yangın

Şırnak Cezaevi'nde yangın

ŞIRNAK'ta Yeşilyurt Mahallesinde bulunan Şırnak T tipi Cezaevi'nde akşam saatlerinde çıkan yangında 1 mahkumun yaşamını yitirdiği, 1 mahkumun da yaralandığı belirtildi. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında 10 infaz koruma memuru da dumandan etkilendi.

İzmir'de trafik kazası: 1 yaralı

İzmir'de trafik kazası: 1 yaralı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde patlayan lastiği değiştirilen yol kenarındaki kamyonete çarpan hafif ticari aracın sürücüsü yaralandı.

Polis memuru evinde ölü bulundu

Polis memuru evinde ölü bulundu

Muğla'da 5 yıldır görev yapan 42 yaşındaki polis memuru Fatih Keskin, meslektaşları tarafından evinde ölü bulundu.

Ayrıldığı kız arkadaşını öldürüp, intihar etti

Ayrıldığı kız arkadaşını öldürüp, intihar etti

İZMİR'in Bergama İlçesi'nde, ayrıldığı lise öğrencisi kız arkadaşı 18 yaşındaki Özlem Yıldırmaz'ı başından vurarak öldüren 26 yaşındaki Furkan Emre İncili, Kınık İlçesi'nde bulunan babasınının mezarı başında aynı pompalı tüfekte intihar etti.

Kalkış için hazırlanan uçağı su bastı

Kalkış için hazırlanan uçağı su bastı

Atatürk Havalimanı'nda, su tesisatında meydana gelen arıza nedeniyle İstanbul-Kazablanka seferini yapacak olan yolcu uçağının kargo bölümünü su bastı.

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Çanakkale'de olacak

Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Çanakkale'de olacak

JAPONYA Ekonomi Ticaret ve Sanayi Bakanlığı'nın görevlendirdiği Çanakkale Boğaz Köprüsü Danışmanlık Kuruluşu yetkililerinden Hironori Kroki, "Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü Japonya'daydı, bu köprü yapılınca burada olacak" dedi.

Tekirdağ'da trafik kazası: 12 yaralı

Tekirdağ'da trafik kazası: 12 yaralı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 12 kişi yaralandı.

1 günde 9 kez sallandı

1 günde 9 kez sallandı

Denizli'de, son bir gün içinde en büyüğü 4.2 olan en küçüğü 1.2 olan 9 adet deprem sarsıntısı meydana geldi.

Konya'da trafik kazası

Konya'da trafik kazası

Konya'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Bodrum'da UFO heyecanı

Bodrum'da UFO heyecanı

Bodrum semalarında dün akşam iki parlak ışığın belirmesi, UFO (tanımlanamayan uçan nesne) heyecanına yol açtı.