Sürekli üşümek kanserin ilk belirtisi olabilir

Yaz kış başınıza gelen üşümenin çeşitli nedenleri olabilir. Herkesin üşüdüğü sırada üşümek anormal karşılanmaz fakat kimsenin üşümediği zamanlarda üşüme ve titreme refleksiyle karşı karşıya kalıyorsanız bu durum çeşitli sağlık sorunlarına işaret ediyor olabilir.

  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Özellikle kış aylarında meydana gelen grip ve çeşitli enfeksiyonel hastalıklar üşümeye ve titremeye neden olabilirler.  Ancak normal zamanlarda meydana gelen ani titreme ve üşümeler çeşitli hastalıkları işaret ediyor olabilir.
 
Bu nedenle üşümenin nedenini muhakkak araştırmalı yeterli gelmediği zamanlarda bu araştırmayı bir doktor kontrolünde yapmanız gerekmektedir.
 
İşte üşümenin neden olduğu hastalıklar
 
Kansızlık (anemi )
Üşümenin altında yatan en önemli neden halk arasında kansızlık olarak bilinen anemi hastalığıdır.  Yetersiz beslenme, katı uygulanan diyet programları kansızlığa sebep olan en önemli etkenlerdendir.   Kansızlık yani anemi hastalığı tedavi olunmadığı takdirde ilerleyen zamanlarda çarpıntı, halsizlik, çabuk yorulma gibi belirtilerle kendini gösterir.
 
Hamilelerde bebek ölümleri meydana gelebilir 
Hamilelerde kansızlık yaşanması durumunda; bebek ölümleri artabilir, düşük kilolu bebek doğurma riski artar, erken doğum riski artar, vücut direnci düşer ve hastalıklar daha sık görülür, doğum sonrası lohusalık dönemi problemleri artar, doğumda kan verilmesi (transfüzyon) gerekebilir…
 
Erkeklerde mide ve bağırsak hastalıklarını ortaya çıkartıyor
Erkeklerde kadınlara göre daha az kansızlık görüyor. Ancak görüldüğü zamanlarda durum daha ağır hale gelebiliyor. Erkeklerde meydana gelen kansızlık zamanda mide ve bağırsakta çeşitli enfeksiyonel hastalıkların meydana gelmesine neden olabiliyor. 
 
Kanserin ilk belirtisi olabilir 
Kanser adı üstünde kandan da kaynaklanan bir hastalık olarak ortaya çıkabilir.  Kanamaya bağlı gelişen rahatsızlıkların dışında kendiliğinden durup dururken gelişen kansızlık kanserin ilk belirtileri arasında yer alabilir. Bu nedenle kansızlık probleminin altta yatan nedenleri muhakkak bir doktor kontrolünde araştırılmalıdır.
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Binaya giren yılanı böyle yakaladı

Binaya giren yılanı böyle yakaladı

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Bunlar ancak Avustralya`da olur

Ölüme ramak kala

Ölüme ramak kala

AK Parti aday listesini

AK Parti aday listesini