Kelebeğin Rüyası, şairin dünyasını değiştirir mi?

Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı Kelebeğin Rüyası filmi şiire dahil olan şairin hayatını, ilk kez filme de dahil ediyor. Peki film için şairler ne diyor?

  • Neziha Çakıroğlu

Bugünlerde vizyonda olan Kelebeğin Rüyası filmi sadece sinemaseverlerin değil; edebiyat çevrelerinin de ilgisini çekiyor. Çünkü film iki genç şair, Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip ile 'Şiirin şiirini yazan adam' olarak anılan Behçet Necatigil'i anlatıyor. Zaman zaman öldü mü tartışmasıyla gündeme gelen şiir, bu sefer kendisi de şair olan Yılmaz Erdoğan'ın çabasıyla beyazperdeye taşınıyor. Sinema aracılığıyla pek çok hayata tanıklık eden seyircinin dikkati, bu kez şairlerin dünyasına çekiliyor. Peki söz konusu hikaye toplumdaki şair ve şiir algısını ne ölçüde etkileyebilir? Bir film, bu anlamda nasıl bir güce sahiptir. Kelebeğin Rüyası şairin dünyasını değiştirir mi? İşte bazı şairlerin konuya ilişkin görüşleri:

Türkiye'de şiiri canlandırmak çok zor

Adnan Özer: Ölü Ozanlar Derneği filminin durumuna benziyor bu film. O zamanlar, şiir canlandı, insanın duyguları ölmez, diye bir sürü şey söylenmişti. İnsanlar ikiyüzlüdür bu gibi konularda toplumlar eğlenceyi sever. Şiir gibi, özgürlük gibi idealler ve estetiğe karşı ikiyüzlüdür insan. Daha önce yapılan Babam ve Oğlum filminde de bir duygu seli olmuştu. Ama hayata ne kadar yansımıştı. Şiir bundan ne kadar nasibini alacak. Türkiye’de şiiri canlandırmak çok çok zor bir şey. Yaklaşık kırk elli yıldır şiir amatörlerin elinde.Neden böyle? Çünkü üniversitelerimiz modern ve daha güncel Türk şiiri için çalışma yapmadı. Bunda muhafazakar kesimin büyük suçu var süreci durdurdular. Solcu kesimin de suçu var; onlar da ciddi ciddi araştırmalar yapmadılar. Bu kesimlerden şiir canlanıyor diye şeyler duyacaksınız bir yıl sonra hiçbir şey kalmayacak. Bugünlerde herkes Cemal Süreya diyor ya; Cemal Süreya’nın 17 yıl kitabı basılmadı bu ülkede. Bunu da biliyorlar mı? Şiiri hatırlamak için bir film mi olması gerekir. Yine de; Yılmaz Erdoğan'ı her şey bir yana tebrik ediyorum. Şair olduğu için bu filmi yaptı o. Bu ilgiyi dolduracak bir şiir kültürümüz yok. O yüzden yaratacağı etkinin gelip geçici olduğunu düşünüyorum.

Bu tarz filmlerin çekilmesi şiire hiçbir şey kazandırmaz!

Ahmet Telli: Kahramanı şiir olan o kadar roman öykü var ki. Şairlerin konu edildiği filmler de var ama şuanda çıkaramam. Bu tarz filmlerin çekilmiş olması şiire hiçbir şey kazandırmaz. Şairin hayatı, dünya görüşü, yazdıkları, bir film, roman ararcılığıyla, toplumda dikkat noktası oluşturmaz. Çünkü şiir popüler olmayı reddeder. Doğasına da aykırıdır. Ama Behçet Necatigil gibi saygın bir ismin bir sinemada yer alması güzel bir şey. Bu, o filmi yapanları takdir etmeyi gerektirir.

Film yayın dünyasını hareketlendirdi

Metin Celal:
Son dönemde televizyon dizilerinin klasiklerin satışları üzerinde etkili olduğunu gördük. Tahmin ediyorum ki Yılmaz Erdoğan’ın filmini seyreden çok olacaktır. O anlamda da Muzaffer Tayip ile Rüştü Onur’un şiirlerine bir ilgi doğacaktır. Zaten onların eserleri hayatları mektuplarıyla ilgili de yayınevleri yeni yeni kitaplar çıkardı bu film vesilesiyle. Sel, Yapı Kredi, Kaynak yayınları yeni kitaplar bastılar. Sel Yayınları'ndan Salah Birsel’in Rüştü Onur üzerine bir incelemesi, şiirleri, mektupları çıktı. Kaynak’tan Rüştü Onur’un mektupları var Yapı Kredi’den de Muzaffer Tayyip’in şiir kitabı çıkmak üzere. Kelebeğin Rüyası filmini ben henüz görmedim. Güzel bir film ise ilgi göreceğini düşünüyorum. Yılmaz Erdoğan’ın da şöyle bir fonksiyonu var: Hatırlarsanız zamanında kasetin içinde tek bir şiir okumuştu ve o kaset satış rekorları kırmıştı. Umarım o etki film için de geçerli olur.
'Şaire olan ilgi toplumun suçluluğunun dışa vurumu'

Ne oldu da şairler bu kadar revaçta oldu

Bahadır Bayrıl: Ne oldu da şairler bu kadar revaçta oldu. Şaire olan ilgi biraz da toplumun suçluluğunun dışa vurumu. Şöyle kabaca bir etrafımıza bakalım; bir film; Kelebeğin Rüyası (üç şair, Necatigil, Onur ve Uslu) , bir belgesel; Şairin Ölümü ( Elif Ergezen, Laz Şair Hasan Elimişi’nin hayatı) bir başyapıt; Broch Vergilus’un Ölümü, bir roman daha Michel Del Castello Şairin Ölümü, eski bir resim, Cihat Burak’ın Şair’in Ölümü tablosu (Nazım Hikmet), Lermantov’un Puşkin için yazdığı şiirin adını taşıyan bir kitap; Şairin Ölümü ve son olarak da gerçekten çok ilginç bir kitap Tırnak İçinde Ölüm (Modern Şairle İlgili Kültürel Mitler) ile Svetlana Boym... Liste daha da uzayıp gidebilecek nitelikte. Fakat soru şu; neden bütün bunlar birbirine yakın bir zaman aralığında neredeyse üstümüze adeta yağmaktadır? Tesadüf mü? Yoksa bütün bunların zamanın ruhuyla olgusal olarak bağlantıları mı var?
Batı tarzında modernlik bir rasyonelleşme ile yani akılcılaştırarak dünyevileşme, artık neredeyse klişe haline gelen deyişle “ dünyanın büyüsünden arındırılması” ile mümkündü. Geleneksel toplumlar “mitik aklın” araçları ve geleneklerin etkisiyle düşünebiliyordu. Modern toplum ise, rasyonel aklın araç ve gereçleriyle.
Şairin ölümü bütün bu kargaşa içinde ne anlama geliyor o halde?

Modern zamanlarda şairin tanınması için şiirden başka enstrümanlara ihtiyaç var

Hüseyin Akın:
Kelebeğin Rüyası filmi sinema-edebiyat ilişkisi açısından olumlu, iyi bir örnek sayılabilir. İnce hastalık olarak anılan veremden, genç yaşta hayata veda eden iki şairin (Rüştü Onur, Muzaffer Tayyip Uslu) Zonguldak’ta geçen hayatlarını acı tatlı yanlarıyla sinemaya uyarlanması şiirden hikayeye, hikayeden sinema sahnesine geçişliliğin başarılı bir örneğidir. Görüntünün söz üzerinde hakimiyet kurduğu modern zamanlarda şairin tanınması için ne yazık ki şiirden başka enstrümanlara ihtiyaç duyuluyor. Sinema büyük bir bölümü izleyici olan kitle ile şiir arasındaki ilişkiyi şiirden olmasa da şairden yola çıkarak tesis edebilir. Şairler hayatın hiç bir döneminde manşete çekilen, gündemi belirleyen bir pozisyonda olmamışlardır. Zaten içinde yaşadığız piyasalaşan hayat buna kolay kolay müsade etmiyor..Bir kere şair kendi içine kapanan tarafıyla görünürlülüğünü kamufle ediyor. Yazı yoluyla kurmuş olduğu hayatından dışarı sızanlar ise kalabalıklarca görünmüyor ya da görmezden geliniyor. Bu çok yönlü görünmezlik ve bilinmezlik sinema ve anlatı yönünden şairi her zamankinden daha çok gizemli ve sinematografik kılmaktadır. Bu filmden bir kez daha anlıyoruz ki şairin hayatı sadece şiire dahil değil aynı zamanda hikayeye ve filme de dahil. Şiirin geniş zamanlı hatırlatıcılık özelliğiyle sinemanın anlık yoğunluklu tesirini birleştirdiğimizde Kelebeğin Rüyası filminin izleyiciyi perdeden kayıp giden bitimsiz duyarlıklara sevk edeceğini umabiliriz. Dün Orhan Veli'nin kalemiyle çektiği ("Siyah akar Zonguldak'ın deresi/ Yüz karası değil kömür karası/Böyle kazanılır ekmek parası") Zonguldak ve maden fotoğrafı solgun yüzüyle unutuşun rengini alırken Kelebeğin Rüyası filminde en canlı renklerle hafızaya kanat çırpıyor. Şiir de olsa film de, değişmeyen tek gerçek şu ki şairler bu dünyada ancak üzüldükçe ve öldükçe yaşıyorlar.

 

Haber Turu

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi

Aynı mahalle bir ayda ikinci şehidini verdi

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan piyade er 21 yaşındaki Gökhan Ayder'in Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.

Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal: 4 bine yakın müracaat var

Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal: 4 bine yakın müracaat var

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, TBMM'nin açılış resepsiyonunda, uçuş eğitimi verecek olan üniversitelerle ilgili "Yoğun ilgi var harp okuluna. 350-400 civarında ara sınıflardan öğrenci alacağız. Şu anda 4 bine yakın müracaat var. Esas uçucu kaynağımız yine içimizdeki genç subay arkadaşlarımız olacaklar. Kaynak beklenende

Ogün Samast'ın ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı

Ogün Samast'ın ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı

Dink cinayeti davasında hükümlü Samast'ın, cinayetten sonra Samsun Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde çekildiği belirtilen ve bir televizyon kanalında yayınlanan görüntülerle ilgili soruşturma savcılığına verdiği ifade ortaya çıktı.

Ordu'yu PKK'ya dar ettiler

Ordu'yu PKK'ya dar ettiler

Ordu'da öldürülen teröristlerin vurulma anı askeri araç kamerasına böyle yansıdı.

FETÖ'nün 'esnaf ablası' yakalandı

FETÖ'nün "esnaf ablası" yakalandı

Batman'da Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında "esnaf ablası" olduğu iddia edilen kadın yakalandı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ege adaları açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Ege adaları açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin 2003 yılından itibaren Ege Denizi’ndeki bazı ada ve adacıkların egemenliğini başka bir ülkeye devrettiğine ilişkin iddia ve haberleri yalanladı.

Başbakan Yılıdırım'dan ikinci darbe yorumu

Başbakan Yılıdırım'dan ikinci darbe yorumu

İkinci kalkışma iddialarına Başbakan Binali Yıldırım'dan cevap: FETÖ'cülerin tezgahıdır, itibar edilmez.

Orgeneral Akar'dan ikinci kalkışma iddialarına yanıt

Orgeneral Akar'dan ikinci kalkışma iddialarına yanıt

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, ikinci kalkışma iddialarına ilişkin, "Bunlara ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi.

Helikopter tespit etti: Tam 202 kişi!

Helikopter tespit etti: Tam 202 kişi!

İzmir’in Çeşme ilçesinde yapılan dört ayrı operasyonda, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 202 sığınmacı yakalandı.

Eşini barışmaya ikna edemeyince kendini vurdu

Eşini barışmaya ikna edemeyince kendini vurdu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, boşanmak isteyen öğretmen eşini ikna edemeyen koca, sokak ortasında silahla kendini vurdu.

Rejim uçakları hastaneyi vurdu!

Rejim uçakları hastaneyi vurdu!

Suriye’nin Halep kentine yönelik hava saldırıları sırasında kentin önemli hastanelerinden birinin daha hasar gördüğü bildirildi.

DAEŞ'i korku sardı! Uydu alıcıları ve çanak antenleri imha ediyor

DAEŞ'i korku sardı! Uydu alıcıları ve çanak antenleri imha ediyor

Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in kontrolü altında tuttuğu Musul kentinde ev ve dükkanlara baskın düzenleyerek uydu alıcısı ve çanak anten araması yaptığı bildirildi.

Kuveyt, Arap Birliği ve İİT'nin acil toplanması için çağrıda bulundu

Kuveyt, Arap Birliği ve İİT'nin acil toplanması için çağrıda bulundu

Kuveyt yönetimi, Arap Birliği Konseyi ile İslam İşbirliği Teşkilatını (İİT) Esed ve Rus güçlerinin bombardımanına maruz kalan Halep için acilen toplanmaya çağırdığı bildirildi.

İran, beş yıl önce ele geçirdiği ABD'ye ait İHA'nın silahlı modelini geliştirdi

İran, beş yıl önce ele geçirdiği ABD'ye ait İHA'nın silahlı modelini geliştirdi

İran'ın "akıllı bomba atabilen ve uzun menzile sahip" yeni bir insansız hava aracı (İHA) geliştirdiği bildirildi.

Paris’te terör alarmı

Paris’te terör alarmı

Fransa’nın başkenti Paris’in banliyösü Clichy’de, 18 yaşındaki bir genç, terör saldırısına hazırlandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Pakistan'da deprem

Pakistan'da deprem

Pakistan'ın kuzeyinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

PYD/PKK’dan Münbiç’te yeni oyun hazırlığı

PYD/PKK’dan Münbiç’te yeni oyun hazırlığı

Terör örgütü PYD/PKK,Suriye'de Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç'teki militanlarını gizlemek için “Münbiç Şahinleri Tugayı” ve “Kuzey Şahinleri Tugayı” adlı iki paravan grubu devreye sokmayı planlıyor.

Fehd bin Cuma: Yasanın ABD ekonomisine olumsuz etkileri olacak

Fehd bin Cuma: Yasanın ABD ekonomisine olumsuz etkileri olacak

Suudi Arabistan'a 11 Eylül saldırılarından dolayı dava açılmasına imkan tanıyan yasa tasarının ABD Kongresi'nde ikinci kez kabul edilip yasalaşması iki ülke ilişkilerinde gerilime neden oldu.

Amerikalı Türk kökenli polis herkesi ağlattı

Amerikalı Türk kökenli polis herkesi ağlattı

Amerika'da, Türk kökenli bir polisin ülkede yaşayan Müslümanların Türklere olan hayranlıklarını ve kedisine gösterdikleri ilgi ve alakayı gözyaşları içerisinde anlattığı video sosyal medyada en çok izlenenler arasında yer aldı.

Çin: ABD ve Güney Kore bedelini öder

Çin: ABD ve Güney Kore bedelini öder

Uzun süredir ABD'nin Güney Kore'ye füze savunma sistemi, THAAD yerleştirme kararına karşı çıkan Çin, ABD ve Güney Kore'ye karşı eleştirilerini sertleştirerek iki ülkeyi tehdit etti.

Alfemo'ya kayyum atandı

Alfemo'ya kayyum atandı

İzmir'de yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Torbalı ilçesindeki Alfemo şirketine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri kayyum olarak atandı.

Vergi borçlarıyla ilgili Bakan Ağbal'dan flaş açıklama

Vergi borçlarıyla ilgili Bakan Ağbal'dan flaş açıklama

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ödenmemiş vergi borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili bilgi verdi.

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bakan Özlü: Doğalgaz indirimi maliyeti azaltacak, ihracatı artıracak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "Sanayi için büyük bir girdi olan doğalgaz fiyatlarının düşmesi, üretim maliyetlerinin azalmasına ciddi bir katkı sağlayacak, ihracat artacak." dedi.

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Bakan Çelik: Fındık desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık desteğinde başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı.

İhracat rakamları açıklandı

İhracat rakamları açıklandı

Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre, eylül ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 0,8 azalarak 10 milyar 451 milyon 720 bin dolar oldu.

IMF'den yeni uygulama

IMF'den yeni uygulama

Uluslararası Para Fonu (IMF), Çin'in para birimi yuanı içeren Özel Çekme Hakları (SDR) sepetini kullanmaya başlıyor.

'OPEC'in kararı petrol fiyatlarını yükseltebilir'

"OPEC'in kararı petrol fiyatlarını yükseltebilir"

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs OPEC'in çarşamba günü aldığı üretimi kısma kararının gelecek yıl petrol fiyatlarını varil başına 7 ila 10 dolar arasında yükseltebileceğini duyurdu.

Emekliye maaşı oranında

Emekliye maaşı oranında

SGK ile bankalar arasında yürütülen promosyon görüşmelerinde sona gelindi. Promosyonda emeklilerin aylıkları belirleyici olacak. Emeklilere 3 yıllığına toplam 450 ile 900 lira arasında değişen miktarlarda banka promosyonu verileceği belirtiliyor.

BDDK: Faiz yarışı istemiyoruz

BDDK: Faiz yarışı istemiyoruz

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, mevduat faizlerine ilişkin, büyük mevduat sahiplerine ve kurumlara çağrıda bulunarak, ülke menfaatlerine uygun hareket etmelerini istedi.

Doğalgaz depolama için 2.4 milyar Euro’luk imza

Doğalgaz depolama için 2.4 milyar Euro’luk imza

Tekfen Holding’e bağlı Tekfen İnşaat ve Tesisat ile Alman HMB’nin yer aldığı konsorsiyum, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapılacak yer altı doğalgaz depolama tesisleri için 2.4 milyar Euro tutarında 2 sözleşme imzaladı.

Karaman: Üzgünüz

Karaman: Üzgünüz

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Beşiktaş mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada, üzgün olduklarını söyledi.

Beşiktaş, Rize'den lider dönüyor

Beşiktaş, Rize'den lider dönüyor

Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Çaykur Rizespor'u son dakika golüyle 1-0 yenen Beşiktaş, Rize'den maç fazlasıyla lider dönüyor.

Gaziantep’te İsmail Kartal’a şok!

Gaziantep’te İsmail Kartal’a şok!

Gaziantepspor’da taraftarlar Gaziantespor-Bursaspor karşılaşması öncesinde İsmail Kartal aleyhine "Fenerbahçeli hoca istemiyoruz. Fenerbahçe’ye hoca olsana" diyerek tepkilerini sürdürdüler.

Luis Enrique'den Arda Turan yorumu

Luis Enrique'den Arda Turan yorumu

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Barcelona'nın teknik direktörü Luis Enrique, milli futbolcu Arda Turan'ın istatistiklerinin mükemmel olduğunu ama gelişimini sürdürmesi gerektiğini söyledi.

4 hafta sahalardan uzak kalacak

4 hafta sahalardan uzak kalacak

İspanya'nın Real Madrid takımında forma giyen Hırvat futbolcu Luka Modric'in sakatlandığı duyuruldu.

Manisaspor Teknik Direktörü Palaz istifa etti

Manisaspor Teknik Direktörü Palaz istifa etti

TFF 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un teknik direktörü Koray Palaz, görevini bıraktığını açıkladı.

Chelsea, üç maç sonra galibiyeti hatırladı

Chelsea, üç maç sonra galibiyeti hatırladı

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, deplasmanda Hull City'i 2-0 yenerek üç haftalık galibiyet özlemine son verdi.

Trabzon'un gemileri battı

Trabzon'un gemileri battı

Kardemir Karabükspor, Spor Toto Süper Lig’in 6. haftasında Trabzonspor’u konuk etti. Mücadele ev sahibi ekibin 4-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Kasımpaşa, ligdeki ilk galibiyetini aldı

Kasımpaşa, ligdeki ilk galibiyetini aldı

Spor Toto Süper Lig'e istediği gibi başlayamayan Kasımpaşa, ligin 6. haftasında Kayserispor'u 3-1 yenerek, ilk galibiyetini aldı.

Adriano kartal’a hayat verdi

Adriano kartal’a hayat verdi

Süper Lig 6. hafta maçında Beşiktaş, deplasmanda Çaykur Rizespor'u Adriano'nun 90+3'te attığı golle 1-0 mağlup etti.

Manisa'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Manisa'da trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı

Manisa'nın Salihli ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

İngiliz turist, hırsızlıktan tutuklandı

İngiliz turist, hırsızlıktan tutuklandı

MUĞLA'nın Ortaca İlçesi'nde, alışveriş yaptığı iki dükkandan hırsızlık yaptığı belirlenen İngiliz turist 33 yaşındaki D.B.T. tutuklandı.

Bingöl'de orman yangını

Bingöl'de orman yangını

Bingöl'de 49. Komando Tugay Komutanlığına yakın bölgede yer alan ormanlık alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gaziantep'te fabrikada yangın

Gaziantep'te fabrikada yangın

GAZİANTEP Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir tutkal fabrikasında, akşam saatlerinde yangın çıktı.

Bu çay ocağında siyaset konuşmak yasak

Bu çay ocağında siyaset konuşmak yasak

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki çay ocağı sahibi işyerine 'Kesinlikle siyaset konuşması yapmayınız' yazısı astı.

Şanlıurfa'da kaza: 5 yaralı

Şanlıurfa'da kaza: 5 yaralı

Şanlıurfa'da iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi yaralandı.

Saray mimarı Balyan kardeşlere anıt mezar

Saray mimarı Balyan kardeşlere anıt mezar

18. ve 19. yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından yaptırılan birçok mimari esere imzasını atan Balyan Ailesi, yıllar sonra bir anıt mezara kavuştu.

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosiklet cipe çarptı

Bartın'da motosikletin önündeki cipe arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Önce eşini sonra kendisini vurdu

Ankara'da eşini av tüfeğiyle öldüren apartman görevlisi, aynı silahla başına ateş ederek intihara kalkıştı.

Antalya´da feci kaza

Antalya´da feci kaza

ANTALYA'da iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi öldü, 3 kişi de ağır yaralandı.