• $ 5,3234
 • € 6,0499
 • 219.234
 • 98.454
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Dursun Özbek: Geçtiğimiz dönem için Galatasaray'a 6 milyon TL bağışta bulundum

Divan Kurulu'nda başkan Mustafa Cengiz'den sonra söz alan eski başkan Dursun Özbek, çok çarpıcı ve çok önemli açıklamalarda bulundu.

 • 15
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Divan Kurulu'nda söz alan Galatasaray eski Başkanı Dursun Özbek önemli açıklamalarda bulundu...

"2.5 yıl boyunca 20 Ocak'a kadar G.Saray'a başkanlık yaptım. Şunu gururumla yaptık. Bana büyük bir destek verdiniz. Projelerime büyük çoğunlukla 'evet' dediniz. Hayatımı en güzel yıllarımı G.Saray'a hizmet ettiğim dönemde geçirdim. Yeni yönetime başarılar diliyorum. Divan'da G.Saray'ın en önemli yüksek istişare organında başkanlar, üyeler ne yapacaklarını ne yaptıklarını dile getirirler. Kürsüden yapılan hiçbir eleştiri farklı algılanamaz. Hepsi kabul edilmesi gereken sözlerdir. Muhasebe yapmamız lazım. En büyük hizmetimiz kurmuş olduğumuz futbol takımı. Bu sezon şampiyon olması için bir takım kurduk. Çok da başarılı gidiyoruz. 2.5 yılda ne yapmışız... Bu süre proje oluşturmuşuz. Bu süre içinde bu kadar proje yapılabilir mi? Evet yapılabilir. Her şeyinizi kulübe vakfetmişseniz bu yapılabilir. Müthiş bir ekip çalışmasıyla gece-gündüz demeden çaba sarf ettik. 

"Riva'dan gelecek gelir 780 milyon TL" 

Riva Projesi, Emlak Konut ile yapıldı. 780 milyon TL tutuyor. Başkan iyi incelemediği az önce yanlış ifade kullandı. Riva'dan G.Saray'a gelecek gelir 780 milyon TL. Hiç gizli bir şey yok içinde. G.Saray aleyhine hiçbir şey yok. Bunları söylerken koltuklarım kabarıyor. G.Saray müzesi için çalışmalara başladık. Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak. Bütün dünya takımlarıyla kıyaslayacağınız bir müze. Stat turu düzenledik. Stat için 2011'den bu yana çalışılmış. Herkesin emeği geçti. 24 saat işin peşinde koşmak zorunda kaldık. Kapalı spor salonu önemli. Stadın içinde kiralanabilir ofisler yaptık.

"Hostel projesi yaptık"

Böylece G.Saray'a yeni bir kaynak yarattık. Hasnun Galip'te eski ama tarihe ışık tutan bir binamız var. Tarihi eser tescilliydi. Bunu kaldırdık. Hostel projesi yaptık. Bu da proje dosyalarımız içine girdi. En önemli proje Kemerburgaz'da muhteşem bir arazi aldık. Stada 7 dakika mesafede, muhteşem bir tesis. Emlak Konut, ileriki dönemde bize isabet eden gelirlerden mahsup etmek üzere tesisimizi yapacak. Bunlar bizim başladığımız projeler. Bu projeler G.Saray'ın geleceğinin projeleri. Biz bu projeleri Genel Kurul'un bize lutfettiği yetkilerle yaptık. Yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Değerli profesyonellerime teşekkür ediyorum. Bu projelerin yürümesini temenni ediyorum.

Gözleri doldu, 6 milyon TL bağışı açıkladı

A'dan Z'ye G.Saraylıyım. Hizmet edeceğimiz her konuda vardık. Okula, üniversiteye sayısız hizmetlerim var. Beni yetiştirdiği için bütün G.Saraylılar'a teşekkür ediyorum. G.Saray'a verdiğim hizmetler G.Saray aşkına hizmetler. Bu hizmetlerden dolayı kursağıma bir kuruş girmedi. Bu yakıştırma yanlış. 2005'ten beri hizmet veriyorum. Otelcilik sektörümdeyim. G.Saray'ın spor kulübünün konaklamasına sponsorum. G.Saray Üniversitesi'nin konaklamasına sponsorum. Üniversitenin mobilyası mı var, bana mı ait. Bunlar için kar amacı gütmedim. Kurum olduğumuza göre fatura kesmek zorundasınız. Geçtiğimiz dönem için 6 milyon TL bağışta bulundum. Neden böyle yazarsınız. Makbuzlar yanımda, Divan Başkanı'na teslim ediyorum. 

"250 milyon TL ile elimizi taşın altına soktuk"

Galatasaray gayrimenkulleri geliştirmek suretiyle o gün itibariyle 1.5 milyar TL civarında bir fon geleceğini söyledim size. Bu kasa kolaylığını yaptık, giderken senet aldık. Yaptığımız sadece kasa kolaylığı mı, G.Saray'ın kredibilitesi çerçevesinde G.Saray'a hizmet edebilmek için 150 milyon TL kefalet verdik. 250 milyon TL ile elimizi taşın altına soktuk. Alacaklarım çerçevesinde G.Saray Kulübü'nü zora sokacak bir tavır içinde olmayacağım. Dursun Özbek'in 28 milyon TL borcu var. Başkanların en önemli görevi camia içindeki kutuplaşmayı engellemektir. Yönetim kurulu arkadaşlarımla kutuplaşmaya karşı olduk. G.Saray'ın kutuplaşmasına fırsat vermeyelim. G.Saray'ın başarısı için kadın-erkek, genç-ihtiyar yan yana yürümek zorundayız.  

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
Rıza15.02.2018 09:11
Yeni başkan bilmiyormuydu yıllardır GS nin borçlarını bir türlü kapanmadığını başkan oldun o zaman ellerini taşın altına koymalı eski başkanlara laf edeceğıne icraat yapsın şikayeti biraksın
 • 0
 • 0

Marmaray seferlerine düzenleme

Marmaray seferlerine düzenleme

Avrasya pazarına Türk damgası

Avrasya pazarına Türk damgası

ABD'li kadınlar sokağa döküldü

ABD'li kadınlar sokağa döküldü

Uzmanlardan '#10yearchallenge' akımı uyarısı

Uzmanlardan '#10yearchallenge' akımı uyarısı

Terör örgüt Afrin'de sivilleri hedef aldı: Ölü ve yaralılar var

Terör örgüt Afrin'de sivilleri hedef aldı: Ölü ve yaralılar var

Türkiye 'Zeytin Dalı' şehitlerini anıyor

Türkiye 'Zeytin Dalı' şehitlerini anıyor

Avrupa yakasının ilk sürücüsüz metrosundan müjdeli haber

Avrupa yakasının ilk sürücüsüz metrosundan müjdeli haber

'Türkiye'de FETÖ örgütünün beli kırılmıştır'

'Türkiye'de FETÖ örgütünün beli kırılmıştır'
 
Türkiye Zeytin Dalı şehitlerini anıyor

Türkiye Zeytin Dalı şehitlerini anıyor

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!

Burada Türkiye'ye 400 yıl yetecek rezerv var!

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Türkiye'nin Arısı' başardı

'Türkiye'nin Arısı' başardı