• $ 5,8122
 • € 6,5534
 • 238.344
 • 96.861
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ünal Karaman 5 oyuncu eksikleri olduğunu bütçeye göre 7 veya 8 olabileceğini belirtti

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, transferde görünürde 5 oyuncuya ihtiyaçlarının olduğunu belirterek, 'Şu anda baktığınızda eksiğimiz 5 gözüküyor. Ama bunun 7'si de 8'i de var. Bu tamamen bütçeyle alakalı bir durum' dedi.

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
x

Teknik direktör Ünal Karaman, Slovenya'nın Kranj kasabasında gerçekleştirdikleri ilk etap kampını değerlendirdi. Antrenman temposunun üst düzeyde ve takımdaşlık ruhunun ön planda olduğu, üst düzeyde verim aldıkları bir ilk etap kampını geride bıraktıklarını belirten Karaman, "Mevcut yapı dikkate alındığında istediğimizi aldık. Yönetimimizin fedakarlık içerisinde bir çalışması mevcut, onu da biliyoruz. Takım olma yolunda biz burada bir yol kat etsek de bunun bir ayağı eksik kalıyor. Bu eksikliklerimizi en kısa süre içerisinde gidereceğiz. Trabzon'daki izleme kadrosu içindeki arkadaşlarımız fedakarlık içinde çalışıyorlar. Kamp yoğunluğu döneminde arkadaşlarımızın da gece geç saatlere kadar çalışmaları var, bunları yok saymamız mümkün değil. Ama ortada bir Trabzonspor gerçeği var ki, ortadaki maddi sıkıntıları herkes biliyor. İnşallah burayı en kısa süre içerisinde atlatıp takımımıza katkı yapacak oyuncularla beraber önümüzdeki ikinci hazırlık dönemini geçiririz. Harika bir kamp dönemi, iyi bir çalışma ortamı oldu. Oyuncularımın çalışma performansından çok memnunun. Sadece birkaç oyuncumuzun adalesinde sorun oldu. Bütün oyuncularımın gösterdiği özveriden dolayı hepsini tebrik ediyorum. Dışarıda kalan dahi bir an önce takımla birlikte çalışmak için sabırsızlandı. Biz onlara biraz daha beklemeleri gerektiğini söyledik ki ileride bir sıkıntı yaşamayalım" diye konuştu.

"RAKİBİN SAYGI DUYDUĞU BİR TRABZONSPOR İSTİYORUM"

Futbolun gerçeklerine asla sırt çeviremeyeceklerini ifade eden Karaman, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Benim kafamdaki Trabzonspor'da, yeteneklerine güvenmiş, arkadaşından güç alan, yanındakinin hatasını açık etmek yerine onun hatasını kapatan, futbolun doğrularını, hücumu savunmayı bütünlük içinde yapan, asla rakibinden çekinmeyen ama saygı duyan, maç sonunda da rakibin kendisine saygı duyması sağlayan bir Trabzonspor sahada görmek isterim."

"İHTİYAÇ OLAN BÖLGELER BELLİ"

Ligdeki takımların çok ciddi katkılarla yeni sezona hazırlığını ifade eden Karaman, şöyle devam etti:

"Biz geçtiğimiz sezona göre savunma göbeğini boşaltmış durumdayız. Orta sahadan geçen seneden bize ciddi katkı sağlamış oyuncumuzun transferi gerçekleşti. O bölgede Bero'yu gönderdik. O bölge için de bir ihtiyaç hasıl olabilir. Kanatlara baktığımızda Castillo'nun iyi olduğu durumda dahi o bölge için arayışlarımız devam ederken Castillo'nun sakatlığı gerçekleşince orada da bir, belki iki oyuncu söz konusu. Bunlar takım için beklentiler. Biz kulübümüzün bize sunduğu imkanlara, 'Hayır öyle olacak, böyle olacak' diyecek pozisyonda değiliz, biz de oranın bir parçasıyız. Ortada sıkıntı varsa bu sıkıntıya elbette ortak olacağız. Altyapımızda olan 1461 Trabzon Kulübü'müzde olan oyuncularla kamp dönemi geçirdik. Bir noktaya getirebileceğimiz oyuncular olabilir, belki yetenek olarak takibini yapacağımız ve altyapıdan 1461'e gönderebileceğimiz oyuncular olabilir. Ancak görünen bir gerçek var ki, bölgesel olarak birçok yerde eksiğimiz var. Hayale de atlamayacağız. Trabzonspor takımı forması bir değerdir. Biz bu değere karşı kayıtsız kalmamız söz konusu değil."

"GÖNLÜMDEKİ FIRTINALARI İZAH EDEMEM"

Mütevazı bütçelerle acil ihtiyaç olan bölgelere oyuncular alıp yüksek enerji almaya gayret göstereceklerini anlatan Karaman, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Trabzonspor şu an maddi zorluklar içinde deyip ceremesini yapanlar çeksin deme lüksümüz yok. Benim burada bir çaresizliğim var. Varsa bir çare kulübe destek olunsun. En azından bir adım atılıyorsa biz bu adımın içinde olmayalım mı? Gönlüm çok şeyler arzu ediyor. Biz burada doğru transfer noktalarını doğru adamlarla değerlendirmiş olsak, benim gönlümdeki fırtınaları kimsenin görme şansı çok zayıf. Gönlümdeki fırtınaları izah etmem mümkün değil. Ama ben yıllardır alıştım. Biz acısında da, kederinde de, sevincinde de varız. Ne yaşayacaksak beraber yaşayacağız. Umuyorum ki özverili çalışan insanlar bu gayretimizi karşılıksız bırakmayacaklardır."

"3-5 KURUŞUN HESABINDA OLANLARLA AYNI PARALELDE GİTMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL"

Takımdaki genç oyuncularla ilgili de konuşan Karaman, bu konuda şunları dedi:

"Trabzonspor'da forma giymek, kampa gelmek, geçmiş dönemde hizmet etmiş değerlerle çalışmak, önünde hem genç kuşaktan gelmiş önü açık, ufku açık oyuncularla oynamak, hem de yıllardır bu lig içinde yaşayıp formamız altında çeşitli başarılar elde etmiş abileriyle oynamak onlar için çok ciddi bir şans. Onlar bizim evlatlarımız, geleni de gelmeyeni de, bizi tercih etmeyip başka yere gidenleri de... Biz hepsiyle alakalı, eğitimlerini tamamlamadı diye üzülüyoruz. Yoksa kısa zamanda kazanıp da evine götüreceği 3-5 kuruşun, otobüs bileti ile evine gitmek yerine kendi altına çekeceği aracı bugünden elde etmenin hesabı içinde olanlarla aynı paralelde gitmemiz söz konusu değil. Biz büyük resme bakarız. Benim sözlerimi alıp, 'Sefa'yı kast etti' dediler. Halbuki ben ne Sefa'yı, ne annesini, ne babasını ne de menajerini gördüm. Onlar bizim gençlerimiz, bize teslim, bize emanetler. Onları bir noktaya getiremezsek ailelerinden daha fazla üzülürüz. Belki ailesi kısa dönemde oğlu bir şey kazansın ister, biz onun büyük resmi görmesini isteriz. Altyapıdaki çocuklarımızın ve ailesinin gelişimi de dahil olmak üzere bu konu daha çok sosyolojik yönden ele alınmalı. Futbol bilgisi tek başına bu gençleri hayata hazırlamıyor. Biz onları geleceğe hazırlama noktası içerisinde futbol oynayan ve insan olarak, iyi ve topluma faydalı bir birey olarak katkı sağlama amaçlı gayret gösteririz. Ne eleştiririz ne de çocukları farklı noktalara getirip tartışılır hale getiririz. Evet almaları gereken yol var. Belki biraz daha beni birçok şeyde zorlamalıydılar ama kötü değiller. Arkadaşından bir adım daha öne geçip mesafe almaya çalışan var. Bu, 'Trabzonspor'a geldim, kampı gördüm, kamptan sonra gider iyi bir kulüpte 3-5 lira transfer parası alır kendime bir yol bulurum' değil. Bundan ziyade önlerinde kendi yaşlarında A Milli Takım forması giymiş bir hocaları var. Ben 18-20 yaşındaki bir insana çocuk gözüyle bakamam. Sadece eğitimleriyle alakalı biz biraz daha mesafe verip yol aldırmaya çalışıp onların gelişmelerine katkı sağlayabiliriz. Evet bir adım daha önde olan var bir adım geride olanlar var. Onları da kamp bitiminde durum değerlendirmesi yaptığımızda bilgilendirmeyi yapacağız. Açıkçası altyapı noktasında hem Trabzon'u hem bütün Karadeniz'i kucaklayıp yurt genelinde bir hamle başlatmamız gerekir diye düşünüyorum."

"ŞU ANDA TAKIMDA BİRBİRLERİNİ DESTEKLEME VE KUCAKLAMA VAR"

Oyuncularının çok iyi çalıştıklarını ve takımda herkesin birbirini destekleyip kucakladığını söyleyen Karaman, şu ifadeleri kullandı:

"Ben oyuncularıma teşekkür ederken klasik bir söylem değildi. Eğer bir olumsuzluk görmüş olsam bunu paylaşırım. Örneğin Castillo bana gelip, 'Hocam benim oynamam lazım, siz ve arkadaşlarım bana o güveni verdiniz. Benim arkadaşlarımın arasında olmam lazım' diyor. Ancak geçen yıldan kalan bir olgu var, 'Castillo sakat' deniyor. Örneğin Sosa'nın arka adalesinde sakatlığı var. MR'da, filmlerde belli oluyor, ödemi var. Bana göre şu anda erken başladı. Ancak Sosa özverili, bir an önce sahanın içinde olup arkadaşlarıyla olmak istiyor. İnsanlar yorum yapıyor, Castillo sakat, Sosa ağırdan alıyor'. Ben burada ne demeliyim? Kalecimiz tamam geçmişte bir şeyler yaşanmış, belki bir anla...

(DHA)

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

 • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
 • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
 • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
 • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!

Yenilenebilir enerji desteğinde '10 yıl' kriteri

Yenilenebilir enerji desteğinde '10 yıl' kriteri

AK Parti'de önemli toplantı

AK Parti'de önemli toplantı

Bakan Akar ve komutanlar sınırda

Bakan Akar ve komutanlar sınırda

Diyarbakır'da ele geçirildi! 1300 yıllık

Diyarbakır'da ele geçirildi! 1300 yıllık

9 günlük bayram tatili için önemli uyarı

9 günlük bayram tatili için önemli uyarı

'Türkiye ile ilişkilerimiz daha da güçlendi'

'Türkiye ile ilişkilerimiz daha da güçlendi'

İşte merakla beklenen logo

İşte merakla beklenen logo

Bilim insanları fiziğin temel yasalarına meydan okudu

Bilim insanları fiziğin temel yasalarına meydan okudu
 
İşte Türkiye´nin tank avcısı Kaplan

İşte Türkiye´nin tank avcısı Kaplan

Anadolu'nun DNA şifresini çözecekler

Anadolu'nun DNA şifresini çözecekler

'Eş başkan' Kaftancıoğlu... Komisyon üyelerini belirleyecek

'Eş başkan' Kaftancıoğlu... Komisyon üyelerini belirleyecek

Siirt'te buğday tarlasında 40 metre çapında obruk oluştu

Siirt'te buğday tarlasında 40 metre çapında obruk oluştu