Instagram hikayelerine yeni özellikler: Hikaye Arşivi ve Hikayelerde Öne Çıkanlar

Instagram, uygulama içinde paylaştığınız kısa süreli hikayelerin özel bir arşivini oluşturmanıza imkan tanımaya başladı. Bugünden itibaren, Instagram tarihi geçmiş hikayelerinizi arşivinize eklemenize izin verecek. Bu bölüm sadece herkese açık profilinizde tutmak istemediğiniz fotoğraf veya videolara ev sahipliği yapacak. Hikaye Arşivi iOS ve Android uygulamalarında dünya çapında kullanıma sunuldu.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Hikayeler arşiviyle birlikte Snapchat’in geçen yıl sunduğu Memories özelliği de kopyalanmış oldu. Ancak Instagram’ın Hikaye Arşivi özelliği Snap’inkinden bir yanıyla ayrışıyor. Instagram eski hikayelerinizi de Hikayelerde Öne Çıkanlar adı verilen bir özellik aracılığıyla profilinizde göstermenize olanak sağlıyor. Eski hikayelerinizi arşivinizde tutabilir, onlara bir isim verebilir ve daha sonra profilinizde paylaşabilirsiniz. Bunlar profil sayfanızda diğer paylaşımlarınızın hemen üstünde görüntülenecektir.
 
Instagram Hikayelerde Öne Çıkanlar’ın profil sayfalarında yıllar boyunca yapılan en büyük değişikliklerden bir tanesini temsil ettiğini söylüyor. Bunun yanı sıra hikayelerin Instagram deneyimini içten dışa nasıl etkilediğini de gösteriyor. Başlangıçta bu paylaşımlar kaynak sayfasının üstünde gösterilirdi. Şimdi profil sayfasına da giriş yapmış oluyor.
 
Instagram, önemli sayıda kullanıcının hikayelerini günlük olarak indirdiklerini, diğer kullanıcıların da bunu istediklerini, ancak unuttukları için şikayet ettiklerini dile getiriyor. Kişiye özel arşiv bu konuda şikayet edenlerin dertlerine derman olacaktır.
 
Teknoblog'un haberine göre, Hikaye arşivi ters kronolojik sıraya göre gösteriliyor, en son hikâyeler en başta yer alıyor. Hikayeler tarihle ilişkilendiriliyor, böylelikle kaydırma yaparken işler kolaylaşıyor. Bir hikaye seçtiğinizde, bunu Instagram’ın diğer bölümleriyle de yeniden paylaşabilirsiniz. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

İşte Cemal Kaşıkçı´nın son görüntüleri

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Dakika dakika Cemal Kaşıkçı cinayeti

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

Tarihe tanıklık eden fotoğraflar

En Çok Okunanlar