Tesla'nın CEO'su Elon Musk, şirkette büyük bir işten çıkarma operasyonu olacağını açıkladı

Tesla'nın toplam işgücünün yüzde 9'u işten çıkarılacak. İşten çıkartılacak olanlarla ilgili bildirimin bu hafta yapılacağını belirten Musk, 'Güle güle demek çok zor. Hepsine şimdiye kadar Tesla için yaptıklarına teşekkür ederim.' dedi

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Tesla CEO'su Musk, çalışanlarına bu kötü haberi bir e-posta ile duyurdu. Şirkette bir yeniden yapılanma gidileceğini belirten Must, bunun 'zor ama gerekli' olduğunu söyledi. Musk, yapılacak işten çıkarmaların Model 3 üretimini etkilemeyeceğini de sözlerine ekledi.
 
Bu kararı maliyetleri azaltmak ve kâra geçebilmek için almak zorunda kaldıklarını ifade eden Musk, şirketin toplam iş gücünün yüzde 9'u ile yollarını ayıracaklarını kaydetti.
 
İşten çıkarılacak çalışanlar şirkete dışardan hizmet verenlerden değil, maaşlı çalışanlardan oluşacak.
 
Şirketin son yıllardaki hızlı büyümesi ile bazı pozisyonların ve bölümlerin benzerlerinin oluştuğuna dikkat çeken Musk, yeniden yapılanma ile her bir pozisyonun ne kadar kritik olduğunun tekrar değerlendirileceğini ve şirketteki her bireyin özel yetenek ve yeteneklerinin göz önüne alınacağını belirtti.
 
Tesla'nın kurulduğu 15 yıldam bu yana kâra geçemediğini ifade eden Musk, "Kârlılık kesinlikle bizi motive eden şey değil. Bizi motive eden şey dünyanın sürdürülebilirliğe geçişi ve temiz enerji misyonumuz. Ancak bu hedefimizi sürdürülebilir bir kârlılığa ulaşmadan gerçekleştiremeyeceğimiz de açık" ifadelerini kullandı.
 
<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="tr"><p lang="en" dir="ltr">Difficult, but necessary Tesla reorg underway. My email to the company has already leaked to media. Here it is unfiltered: <a rel="nofollow" href="https://t.co/4LToWoxScx">pic.twitter.com/4LToWoxScx</a></p>&mdash; Elon Musk (@elonmusk) <a rel="nofollow" href="https://twitter.com/elonmusk/status/1006597562156003328?ref_src=twsrc%5Etfw">12 Haziran 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
İşten çıkartılacak olanlarla ilgili bildirimin bu hafta yapılacağını belirten Musk, "Güle güle demek çok zor. Hepsine şimdiye kadar Tesla için yaptıklarına teşekkür ederim." dedi.
 
(Haber Türk)

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Böyle düğün görülmedi! Bir anda saldırdılar

Böyle düğün görülmedi! Bir anda saldırdılar

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Ersun Yanal ilk maçında hayal kırıklığı yaşadı

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

Görüntüsüyle bile dehşete düşüren en zehirli 15 yılan türü

En Çok Okunanlar