Yerli otomobil Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak

Yerli otomobil projesinin koordinatörü Metin Sancar, Cenevre’de çok önemli açıklamalarda bulundu. Yerli otomobilin Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını söyleyen Sancar, otomobilin özellikleri ve şirket hakkında da önemli bilgiler verdi.

  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Ocak ayının son günlerinde yerli otomobili üretecek Ortak Girişim Grubu‘nun koordinatörlüğü görevine yetirilen, Nobel Kimya ödüllü Aziz Sancar’ın yeğeni Metin Sancar, ilk açıklamalarda bulundu. 26 yıllık havacılık deneyiminde havacılık ve savunma sanayi alanındaki neredeyse tüm fuarlara katılan Sancar, ilk kez bir otomobil fuarını ziyaret etti. Avrupa’nın en önemli otomotiv fuarlarından Cenevre Otomobil Fuarı’nda incelemelerde bulunan Sancar, yerli otomobilin ilk prototipinin de Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasını istediklerini belirtti.
 
“Yerli otonun ilk prototipi 2019‘da Cenevre’de sergilenecek” açıklamasında bulunan Metin Sancar, ”2021 yılında da seri üretime geçilmesi planlanıyor. Şu an yerli otomobil için 3 versiyon gündemde. 5 versiyona da çıkabilir.” dedi.
 
”Yerli otomobil sıfırdan tasarlanacak”
 
Daha önce mart ayında kurulacağı açıklanan şirketin nisan ayına ertelendiğini söyleyen Sancar, Türk halkının beklentileri doğrultusunda sıfırdan bir projeye başlayacaklarını belirtti. Sözlerine ”araç yüzde 100 elektrikli olacak. Tamamen sıfırdan bir proje olacak. Herhangi bir mevcut prototipten yararlanılması da şimdilik gündemde değil” diyerek devam eden Metin Sancar, ”Konvansiyonel motor düşünülmüyor. Tamamen sıfırdan bir proje olacak. Herhangi mevcut bir prototipten yararlanılması şimdilik gündemde değil” dedi.
 
(ShiftdeIete)

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan FETÖ´ye: Sen ümmeti parçaladın Dadaşlar seni kabul etmez

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan FETÖ´ye: Sen ümmeti parçaladın Dadaşlar seni kabul etmez

O liste açıklandı…İşte Türk ordusunun gücü

O liste açıklandı…İşte Türk ordusunun gücü

Dünyanın en zengin takım sahipleri

Dünyanın en zengin takım sahipleri

30 yıl önce bugün Saddam Halepçe Katliamı'nın emrini verdi

30 yıl önce bugün Saddam Halepçe Katliamı'nın emrini verdi