Tatil planı yaparken buna dikkat!

İdeal bir tatil programı hazırlarken nelere dikkat etmek etmeli?

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

İdeal bir tatil programı hazırlarken ilk işin nasıl bir tatil istenildiğine doğru karar vermekten geçtiğini söyleyen Valstur Yönetim Üyesi Emre Özarslan, "Kimi misafirler tüm gün plajda şezlonga uzanıp dalgaların sesini dinleyip güneşlenmeyi tercih ederken, kimi misafirler Çeşme gibi popüler bölgelerde sabaha kadar eğlenmeyi istiyor, kimi misafirlerde insan eli değmemiş bakir bölgelerde sessizlik ve huzur içinde kitap okumayı tercih ediyor. Bu sebeple hayalini kurduğunuz tatile sonrasında hayal kırıklığı yaşamamak adına doğru karar vermeniz gerekiyor" dedi.
 
 
Özarslan, gençlerin daha çok her şeyi bir anda yapabilmek için neredeyse tatili hiç uyumadan geçirdiğini o yüzden tatil dönüşü dinlenmek için bir tatile daha ihtiyaç duyduklarını ifade etti.
 
 
"Bahar aylarında hafta sonu kaçamakları daha çok tercih ediliyor"
 
Hafta sonu kaçamakları için en ideal zamanın bahar ayları olduğunun altını çizen Özarslan, bahar aylarında kısa süreli gidilebilecek destinasyonlar konusunda tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi: "Bahar aylarında gidilebilecek destinasyonların sayısı zirve yapıyor ama en çok tercih edilen turlar hafta sonu kaçamakları oluyor. Özellikle İstanbul'da yaşayan misafirlerin hafta sonlarında Eskişehir Odunpazarı turlarına, Şile Ağva Polonezköy gibi günübirlik turlara, Taraklı Mudurnu Göynük Abant Beypazarı gibi bir gece konaklamalı turlara, hafta sonu iki gece konaklamalı Assos Ayvalık Bozcaada gibi turlara ilgisi çok fazla. Tabiki havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte Karadeniz Turları ile Likya-Pamfilya turları da önemli derecede tercih edilmektedir".
 
 
"Bozcaada'ya mutlaka gidin"
 
19 Mayıs'ta havalarında ısınmaya başlamasıyla tatilcilere, özellikle Kuzey Ege bölgesini tavsiye ettiklerini söyleyen Özarslan, "Bu bölge yazlıkçılar dışında hala güney bölgelerimiz kadar hak ettiği değeri görememekte. Oysa Kuzey Ege bir kez gidildiğinde mutlaka yeniden gidilmek istenen bir bölgedir. Örneğin, Kaz Dağları dünyanın akciğerleri olarak nitelendirilen sınırlı sayıda çok özel bölgeden biridir" diye konuştu.
 
 
"Erken rezervasyon yaptıranlar daha çok tatil yapıyor"
 
Emre Özarslan "Erken rezervasyon, acenteler ile otellerin yaptıkları anlaşmalar sayesinde müşterilere rezervasyonlarını erken satın almaları koşuluyla çok özel fiyatlar ve indirim avantajları sunulmasıdır. Son 10 yıldan beri ülkemizde özellikle iç pazarda başarıyla uygulanmakta ve her sene daha da yaygın hale gelmektedir. Erken rezervasyonun mantığı erken satın alıp ucuza mal etmektir. Tüketici açısından en büyük avantajı otellerin sezon fiyatlarının en taban şartlarından satın alınabilmesidir." dedi.
 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Brezilyalı pilot, Mekke semalarında uçarken Müslüman oldu

Brezilyalı pilot, Mekke semalarında uçarken Müslüman oldu

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

2019'da kaç gün tatil var 2019 resmi tatil iş takvimi

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Yerli 'drone savara' yurt dışından talep

Dünyanın en talihsiz insanları

Dünyanın en talihsiz insanları

En Çok Okunanlar