Anlamlı Babalar Günü mesajları 2017 en güzel Babalar Günü sözleri

Babalar Günü mesajları ile sevdiğiniz babanızı bu güzel günde mutlu edin. En güzel ve anlamlı Babalar Günü sözlerini sizin için derledik. SMS ve whatsapp yoluyla babanıza ulaştırabileceğiniz 2017 Babalar Günü mesajları haberimizde bulunuyor. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.

  • 3
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Babalar Günü mesajları ile sevdiğiniz babanızı bu güzel günde mutlu edin. En güzel ve anlamlı Babalar Günü sözlerini sizin için derledik. SMS ve whatsapp yoluyla babanıza ulaştırabileceğiniz 2017 Babalar Günü mesajları haberimizde bulunuyor. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir.

BABALAR GÜNÜ MESAJLARI (2017)

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyi ki varsın, Babalar Günün kutlu olsun.

Hiç bir şey üzmesin Seni, sakın ağlama, gözlerine yaş değmesin, gül yüzünden gülücükler eksik olmasın, kalbinden yerim eksilmesin, unutma Sen hep benim bir tanemsin babacığım. Babalar Günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar Günün kutlu olsun!

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla… Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar Günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar Günün kutlu olsun.

Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar Günün kutlu olsun.

Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki bilmelisin ellerinden öperim.

Benzemez hiçbir şeye bu sevgi. Ne şiir yeter anlatmaya, ne yürek yeter bunu sığdırmaya. Babalar Günün kutlu olsun babam…

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar Günün kutlu olsun canım babacım.

Babalar+G%C3%BCn%C3%BC+mesajlar%C4%B1+2017+en+anlaml%C4%B1+Babalar+G%C3%BCn%C3%BC+s%C3%B6zleri+

Babam olduğun için mutluyum, sahip olduğum en iyi arkadaşsın. Babalar Günün kutlu olsun babacığım.

Yüreğin huzurlu, yüzün güleç, kazancın bereketli olsun canım babacığım. Babalar Gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum.

Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın. Biricik babamsın. Seni çok seviyorum. Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar Günün kutlu olsun.

BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım. Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

 Başımızın tacı babalarımızın yaşam boyu mutlulukları temennisi ile Babalar Gününüz kutlu olsun. 

Yaşantısıyla, ilkeleriyle bize hep güzel örnek olan canım babam. Senden uzakta, senin değerini şimdi daha iyi anlıyorum. Babalar Günün kutlu olsun, ellerinden öperim.

Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar Günün kutlu olsun.

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar Günün kutlu olsun. 

Seninle birlikte o kadar çok şey öğrendim ki babam; karşılıksız sevmeyi, şefkati, insan sevindirmeyi ve affetmenin ne kadar büyük bir erdem olduğunu. Seninle büyümekten hep mutluluk duydum babacığım iyi ki varsın, Babalar Günün kutlu olsun.

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun. Babalar Günün kutlu olsun.

Benim yanımda olmaktan hiç bıkmayan, onca hatama karşı beni sevmeye devam eden koca yürekli insan, canım babama… Seni çok ama çok seviyorum. Babalar Günün kutlu olsun birlikte nice güzel Babalar Günümüz olsun.

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkeksin. Ben ona baba diye sesleniyorum. Babalar Günün kutlu olsun canım babacım.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar Günün kutlu olsun.

BABALAR GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTIR?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Muharrem İnce miting alanına giderken vatandaşları böyle itekledi

Muharrem İnce miting alanına giderken vatandaşları böyle itekledi

Kim olduğu ortaya çıktı

Kim olduğu ortaya çıktı

Herkes bu aracı konuşuyor

Herkes bu aracı konuşuyor

Ölüme ramak kala

Ölüme ramak kala