Sağlık Bakanlığına 9 bin memur alımı yapılacak

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/1 ile personel alımı ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığına 9 bin memur alımı yapılacak. Kadro dağılımı belli oldu.

  • 182
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Sağlık bakanlığı 9 bin personel alım ilanı yayımlandı. KPSS 2018/1 ile yapılacak olan atamalarda Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı.

9 BİN PERSONEL ALIMI

Sağlık Bakanlığının 27 bin sağlıkçı alımına ilişkin 3 ayrı ilan yayımlanacak. İlk alımlarda 9 bin sağlık personeli alımı gerçekleyecek. Sağlık Bakanlığının Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada unvanlara göre alım yapılacak kontenjanlar belli oldu. Lise mezunlarına ayrılan kadro sayısı da belli oldu.

1326 LİSE MEZUNU SAĞLIKÇI ALIMI YAPILACAK!

2018/ KPSS atamasıyla yapılacak olan alımlarda en çok alım lise mezunlarından alınacak. Toplamda 1326 ortaöğretim sağlık personeli alımı yapılacak. 50 ebe, 950 hemşire, sağlık teknisyeni 326 sağlık teknisyeni ( anestezi 51, çevre sağlığı 6, diş protez 7, ilk ve acil yardım 99, laboratuvar 40, ortopedi 5, röntgen 70, tıbbi sekreter 48 ) alımı lise mezunları arasından alınacak.

EN ÇOK ALIM HEMŞİRE KADROSUNDA!

9 Bin sağlık personeli alımında en çok kontenjan ayrılan kadro 6.532 ile Hemşire unvanında oldu, Ebe alımı ise 997, röntgen teknisyeni 128, ağız diş sağlığı teknisyeni için ayrılan kontenjan ise 110 olarak duyuruldu.

Başvurular ÖSYM tercih kılavuzunun açıklanması ile başlayacak. KPSS 2018/1 sağlıkçı alımlarında başvuru şartları ve başvurulara ilişkin detaylar belli olur olmaz açıklayacağız.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Polisiyedeki tanıdık: Peyami Safa

Gümüşhane'deki somon üreticileri dünya pazarında söz sahibi olmak istiyor

Gümüşhane'deki somon üreticileri dünya pazarında söz sahibi olmak istiyor

Black Friday 2018 indirimleri başladı! İşte indirimli mağazalar

Black Friday 2018 indirimleri başladı! İşte indirimli mağazalar

Başkan Erdoğan 'muhakkak gidin' demişti ziyaretçi patlaması yaşanıyor

Başkan Erdoğan 'muhakkak gidin' demişti ziyaretçi patlaması yaşanıyor

En Çok Okunanlar