2018 Haziran’da maaş ne zaman yatar zam var mı Memur maaşları ne kadar ne zaman yatacak

Memur maaşları ne zaman yatacak 2018 Haziran’da maaş ne zaman yatar zam var mı? Vatandaşların merak ettiği soruların yanıtlarını haberimizde derledik. En düşük memur maaşı ne kadar? Memur maaşı hesaplama nasıl yapılır? Peki memur maaşları erken yatar mı? Binlerce memur çalışanı bu soruların yanıtlarını araştırıyor. Maaşlar ne zaman yatacak sorusu, binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Normal şartlar altında her ayın ortasında maaşlarını hesaplarında gören memurlar, bu ay bayram dolayısıyla ücretlerini biraz daha erken alacak. Peki, maaşlar ne zaman yatacak? İşte, memurların merakla araştırdığı konu hakkında Maliye Bakanlığı tarafından gelen açıklamalar haberimizde yer alıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuda çalışanların maaşlarının yatırılacağı tarihi açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 'Bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak' dedi. 'Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bayram girmeden önce maaşlarını almış olacak' diyen Ağbal, tarih olarak 13 Haziran'ı verdi. İşte 2018 Haziran memur maaşları hakkında merak edilen ayrıntılar…

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Memur maaşları ne zaman yatacak 2018 Haziran’da maaş ne zaman yatar zam var mı? Kamu çalışanlarını sevindirecek haber Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Edinilen son bilgiye göre Bakan Ağbal, memur maaşlarının ödeneceği tarihi açıkladı. İşte tüm detaylar star.com.tr’de! Peki memur maaşları erken yatar mı? Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala maaşlarının ne zaman yatırılacağını merak eden memurlara bekledikleri açıklama Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Normal şartlarda her ayın 15'inde yatan memur maaşları bayram öncesinde erkenden hesaplarda olacak. Peki, bayram öncesinde memur maaşları hangi tarihte yatacak. Ramazan Bayramı öncesinde Haziran ayı maaşlarını alacak memurlara müjdeyi veren Bakan Ağbal, kamu çalışanlarının 13 Haziran'da maaşlarının hesaplarda olacağını duyurdu,  "Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı'na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak." dedi.

 

 

MEMUR MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kamu görevlilerinin ayın 15'inde maaşlarını aldıklarını anımsattı. Haziran ayı maaşlarının ayın 15'i itibarıyla Ramazan Bayramı'nın birinci gününe geldiğini ifade eden Ağbal, şöyle konuştu:

"Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı'na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak."

 

BAYRAM GİRMEDEN ÖNCE MAAŞLAR YATACAK

Bakan Ağbal, burada bütün kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli hazırlıkları yaptıklarına işaret ederek, "Bu konuda bakan olarak bugün gerekli talimatı verdim, bakanlık olarak da konuyu takip ediyoruz. Böylelikle bayram girmeden önce de nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemişsek şimdi de kamu görevlilerimizin, kamu çalışanlarımızın aylıklarını bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacaklar." diye konuştu.

Memurlar ne iş yaparlar?

Memurların yapmış oldukları işler yani görevleri çalıştıkları kuruma göre farklılık göstermektedir. Çoğu memur masa başı dediğimiz işlerde görev alsa da, çok sayıda memur da sahada görev alabilir. Yani memurların yapmış oldukları işlerden bahsedebilmemiz için hangi kurumda ve hangi kadro pozisyonda çalıştığına bakmak gerekmektedir.

 

Memur nasıl olunur

Herhalde şimdiye kadar “Memur ol, daha rahat bir yaşantın olsun.”  ya da “ Memur ol iş kaygın olmasın, düzenli maaşın yatsın.” Gibi sözleri duymayanınız yoktur. Çünkü ülkemizde memurluk garanti bir meslek olarak görülmekte ve akabinde devlet güvencesi altında tutulduğu için de oldukça çok tercih edilmektedir. Hali hazırda memur olarak çalışan kişilerin sayısına baktığımızda bu durumu da desteklediğini görmekteyiz. 

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Taksim Metrosunda tacizcisine tokat attı

Taksim Metrosunda tacizcisine tokat attı

Avrupa'nın yüreğine korku salan Rus nükleer tesisi

Avrupa'nın yüreğine korku salan Rus nükleer tesisi

İçinden çıkanlar şaşırttı

İçinden çıkanlar şaşırttı