Nüfus kayıt örneği nasıl sorgulanır E- devlet Nüfus kayıt örneği nasıl alınır

Nüfus kayıt örneği nasıl alınır ve Nüfus kayıt örneği nasıl sorgulanır? Vatandaşların merak ettiği soruların yanıtlarını haberimizde derledik. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte e devlet sisteminden Nüfus kayıt örneğinizi alabilirsiniz. Önceden Kaymakam ve Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfus kayıt örnekleri artık tek tuşla elinizde. E-Devlet sistemine T.C. Kimlik numaranız şifreniz ile birlikte giriş yaparak nüfus kayıt örneği alabilirsiniz. Bu işlem sıra size geldikten sonra sadece birkaç dakika sürmektedir. Ayrıca, nüfus kayıt örneği almak için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne T.C. Kimlik kartınız ile birlikte müracaat ettiğiniz takdirde belgenizi alabilirsiniz. İşte merak edilen ve sıkça araştırılan konular arasında yerini koruyan E- devlet Nüfus kayıt örneği nasıl sorgulanır Nüfus kayıt örneği nasıl alınır? sorularının ayrıntılı yanıtları sizlerle…

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

E- devlet Nüfus kayıt örneği nasıl sorgulanır Nüfus kayıt örneği nasıl ve nereden alınır? merakla araştırılan soruların yanıtlarını haberimizde hazırladık. Teknolojinin gelişmesiyle pratikleşen bir sistem içerisindeyiz. Nufüs kayıt örneği alma işlemlerini artık e Devlet sisteminden halledebilirsiniz. E-Devlet sisteminde güvenlik amacıyla kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu doğrulama e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza veya internet bankacılığı yollarıyla yapılabilir. Sisteme giriş yaparak e-hizmetler bölümünde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında işlem yapabilirsiniz. İşlem sırasında bu belgeyi ne için alacağınıza dair bir soru gelmektedir. Sistemin size sunduğu seçeneklerden birini seçtikten sonra sistem, nüfus kayıt örneği belgesini barkodlu olarak oluşturacaktır. İşte merak edilen ayrıntıları haberimizde derledik.

 

NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ NEREDEN ALINIR?

E-Devlet sistemine T.C. Kimlik numaranız şifreniz ile birlikte giriş yaparak nüfus kayıt örneği alabilirsiniz. Bu işlem sıra size geldikten sonra sadece birkaç dakika sürmektedir. Ayrıca, nüfus kayıt örneği almak için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne T.C. Kimlik kartınız ile birlikte müracaat ettiğiniz takdirde belgenizi alabilirsiniz.

 

E-DEVLET'TEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ NASIL ALINIR?

E-Devlet sisteminde güvenlik amacıyla kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu doğrulama e-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza veya internet bankacılığı yollarıyla yapılabilir. Sisteme giriş yaparak e-hizmetler bölümünde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığı altında işlem yapabilirsiniz.

 

 

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 

 

İşlem sırasında bu belgeyi ne için alacağınıza dair bir soru gelmektedir. Sistemin size sunduğu seçeneklerden birini seçtikten sonra sistem, nüfus kayıt örneği belgesini barkodlu olarak oluşturacaktır. Aynı sayfadan oluşturulan barkodlu belgenin çıktısını alabiliriz. Bir gün içerisinde yalnızca bir kez belge oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz belgenin geçerlilik süresi bir aydır.

Unutmamanız gereken en önemli noktalardan biri de e-Devlet üzerinden bir gün içinde sadece tek bir defa Nüfus Kayıt Örneği belgesi alabilirsiniz.

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Sirkte korkunç kaza

Sirkte korkunç kaza

A Milli Takım'ın yeni formaları tanıtıldı

A Milli Takım'ın yeni formaları tanıtıldı

Kum tanesi büyüklüğünde bilgisayar

Kum tanesi büyüklüğünde bilgisayar

Kıyıya vuran canavar şoke etti!

Kıyıya vuran canavar şoke etti!