Selami Şahin kimdir

Selami Şahin hastahaneye kaldırılması ile birlikte 'Selami Şahin kimdir kaç yaşında sağlık durumu nasıl? Selami Şahin neden ameliyat oldu?' soruların yanıtları araştırılmaya başlandı.

  • 56
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
x

Selami Şahin geride bıraktığımız akşam evinde fenalaştı. Yanında çalışanları ve yakınları bulunan Selami Şahin'in hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Etiler Ulus'taki bir hastanede Selami Şahin'e kalp anjiyosu yapıldığı öne sürülmüştü. Selami Şahin 69 yaşında hâlâ sahnelerin en çok iş yapan sanatçılarından. Başta Zeki Müren, Bülent Ersoy ve İbrahim Tatlıses gibi birçok önemli isme şarkı vermiş Selami Şahin'in 300'den fazla bestesi var. Selami Şahin müzik dünyasının beste fabrikatörlerinden biri olarak biliniyor. Peki Selami Şahin kimdir kaç yaşında sağlık durumu nasıl?

Kendinden 22 yaş küçük Didem Hanım ile 31 yıldır evli. Lider, Emirhan ve İrem adında 3 çocuğu var. Selami Şahin ile İrem Şahin arasında tam 22 yaş farkı var. Didem Şahin ile 32 yıldır evli olan Selami Şahin onu henüz 14 yaşındayken gözüne kestirmiş.

İŞTE SELAMİ ŞAHİN'İN PAYLAŞIMI:''SAĞLIK DURUMUM YERİNDE''

Selami Şahin bu haberler üzerine sağlık durumuna ilişkin açıklamayı Instagram'da yaptı: ''Dün akşam yalnızca soğuk algınlığına bağlı olarak bir sağlık kuruluşuna başvurdum. Ortada ciddi bir durum yoktur, sağlık durumum yerindedir. Geçmiş olsun dilekleri yollayan tüm sevenlerime teşekkür eder, konserlerimizde görüşmeyi dilerim. Sevgilerimle''

Ulus Liv Hospital’de rutin Anjiyo olan Selami Şahin, çıkan sonuçla rahat bir nefes aldı.  Kalbinde ve damar yollarında her hangi büyük bir sorunla karşılaşılmayan Şahin, doktorların verdiği sağlıklısınız açıklaması ile rahatladı.  İlerleyen yaşına istinaden bir sağlık taraması yaptıran Selami Şahin’in sık sık konser verdiği içen tedbiri elden bırakmamak istediğini söyleyip hastaneye başvurduğu öğrenildi.SELAMİ ŞAHİN KİMDİR?

6 kardeşi olan Selami Şahin aslen anne tarafından Mısırlı. Ailesi Mısır’dan Hatay’a gelip yerleşmiş. Annesi ile babası da burada tanışmış. Babası Hatay'ın yerlisi. Selami Şahin 7-8 yaşına kadar Türkçe bilmiyormuş. Verdiği bir röportajda 'Türkçe’yi 7-8 yaşında ilkokulda öğrendim, ana dilim Arapçadır. ' diyor.

SELAMİ ŞAHİN'İN EŞİ KAÇ YAŞINDA : Geçtiğimiz yıl eşi Didem Şahin ile nikah tazeleyen Selami Şahin çocuklarıyla birlikte özel pozlar vermişti. Aile fotoğrafında çarpıcı olan eşi Didem Şahin'in genç görünümüydü. Didem Şahin ile Selami Şahin arasında 22 yaş farkı var. Ama daha önemlisi Selami Şahin eşi Didem Şahin'i henüz 14 yaşındayken evlenmiş. Çocuk gelini nasıl aldığını da verdiği söyleşide şöyle anlatmıştı: 'Gar Gazinosu’nda sahneye çıkıyordum, kadınlar matinesi olurdu. Orada assolisttim. Eşim Didem de o zaman 14 yaşında, imzalı fotoğraf istedi benden. Bir baktım, ‘Ne güzel kız’ dedim ve imza karşılığında ‘Yanaktan bir öpücük verir misiniz?’ diye sordum... Hayır, ‘Annem kızar’ dedi. Fotoğrafı imzaladım, arka kısmına da telefonumu yazdım. Herkese bunu yapmıyordum ama!SELAMİ ŞAHİN VE EŞİ DİDEM ŞAHİN KAÇ YAŞINDA EVLENDİ :

1 hafta sonra telefon çaldı, tanımadım! Hatırlattı ve buluşuk. Ben aşık oldum. Sonra 2’nci kez buluşmak için sözleştik. Ama 2’nci randevuya annesi geldi, ‘Kızımın peşini bırakın, biz sanatçıya kız vermeyiz’ dedi. 14 yaşında o zaman! Çok beğeniyordu beni, öyle aşka döndü. Çocuk gelinler mevzusuna karşıyım ama! Rızası olana tepki vermiyorum, zorla aile baskısıyla olana karşıyım. Eşime hala aşığım. Didem çok küçük yaşta benimle evlendi; benimle büyüdü. Babası yerine koydu. '

ÇOCUKLARI NE İŞ YAPIYOR? : Selami Şahin'in üç çocuğunda sadece kızı kendine farklı bir meslek seçmiş. Büyük oğlu Lider Şahin babasının müzik işleriyle ilgileniyor. Diğer oğlu Emirhan Şahin de babasının menajerliğini yapıyor. Selami Şahin'in tek kızı İrem Şahin ise gastronomi eğitimi alıyor. Aşçı olmayı hedefliyor.

SELAMİ ŞAHİN'İN YOKSUL YILLARI : 14 yaşında İstanbul'a gelen Selami Şahin, sanatçı olma hayalindeymiş. Sesinin güzelliğini ilk öğretmenlerinin keyfettiğini anlatan Selami Şahin, sanat dünyasında kendine yer bulamayınca ütücülük, komilik gibi ne iş bulsa yapmış. Verdiği söyleşilerin birinde şunları anlatıyor; 'Beyoğlu Şato Otel’de işe başladım, ütücülük yaptım. Lades Tavukçusu’nda komilik yaptım. Müzik aşkım beni İrfan Özbakır’la bir araya getirdi. 1966’da ilk 45’liğimi yaptık. Sözü Göksel Orhon’a, bestesi İrfan Özbakır’a ait olan ‘Zeynebim’, plağın ilk şarkısıydı.'

ZEYTİN ÇEKİRDEKLERİ İLE KARNINI DOYURDUĞU GÜNLER : Selami Şahin'in şöhrete ulaşması öyle kolay yoldan olmamış. İlk zamanlar öyle yoksulmuş ki zeytinin çekirdiğini bile yiyormuş. Bunu da şöyle aktarıyor: 'İlk zamanlar ütücüde çalıyorum, akşam kapıyı kilitleyip dükkanda yatıyordum. Kendime yarım ekmek alırdım, bir dolabın içinde de gazete kağıdında zeytin. Bir gün baktım zeytinleri yemişim, çekirdekleri duruyor. Gidip ekmeğin yanına katık almayı düşündüm ama içimden bir ses ‘Alma, parayı annene babana yolla’ dedi. Ve bir bardak musluk suyuna zeytinleri batırıp emdim, ekmeği de yanına katık yaptım. O yüzden Bizim evde zeytin atmak yasaktır. Her şeyi atılabilir, ama zeytin asla'

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar

Yorumlarınızı kendi özgür iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

  • Lütfen birşeyler yazınız. Yorum alanı boş bırakılamaz.
  • Tebrikler! Yorumunuz onay sonrası yayınlanacaktır.
  • Mesajlarınız size hukiki sorumluluk doğurur.
  • Bir hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!
 
Ömer Seyfettin: Toplu yapıtlarına doğru

Ömer Seyfettin: Toplu yapıtlarına doğru

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

Sadece Rusya sokaklarında görebileceğiniz fotoğraflar

Sadece Rusya sokaklarında görebileceğiniz fotoğraflar

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

En Çok Okunanlar