Eren HATTATOĞLU

ehattatoglu@stargazete.com

2013 astroloji rehberi

22 Aralık 2012 Cumartesi


Ocak ayı sonunda güçlenecek Jüpiter temmuz ayına kadar İkizlere şans dağıtacak. Sonra sıra Yengeçlere gelecek. Akreplerin her alanda, Aslanların ise eve ait sorumlulukları artıyor. Kovalar işte bir nevi çıraklık dönemine giriyor. Oğlakların dönüşümü ise devam ediyor. 2013’te hangi burcu neler bekliyor?


BAŞAK 24 Ağustos-23 Eylül


Kariyerinizde son on yılın en parlak dönemindesiniz. Ancak sürekli başkalarını bekliyor ve gerçek bir atılım yapamıyor olabilirsiniz. Ocak ayı sonundan itibaren gelişmeler hızlanacak ve temmuz ayına kadar aynı hızda ilerleyecek. Büyük başarılar kazanabilir ve lider pozisyonuna yükselebilirsiniz. 31 Mayıs-12 Temmuz arası en güçlü olacağınız dönem. Son yıllardaki maddi zorluklar geçmişte kalıyor. Kendi işinizi yapıyorsanız yılın ikinci yarısından itibaren daha çok para kazanmaya başlayacaksınız. Ancak ortak gelirler yani hisse, miras, nafaka, vergi, komisyon, tazminat, kredi gibi kaynaklarda dengesiz bir gidişat olacak. Bolluk ve yokluk arka arkaya ve sürpriz biçimde gelebilir. Mayıs ve kasım aylarında ortak gelirlerden dolayı krizler yaşanabilir. 13 Mart-19 Nisan ve 7 Aralık sonrasında masraflarınız artacak. En sosyal zaman yılın ikinci yarısı. Arkadaşlar, gruplar ve kalabalıklar şans getirecek. Dernek ve kulüpler de hayatın her alanında önemli bir rol alabilirsiniz. Bu tip organizasyonlarda önemli bir pozisyona gelebilirsiniz. 24-28 Ağustos doğumluysanız Neptün’ün göz kamaştırıcı ışığı altında partnerinizi gerçekte olduğu gibi görmekte zorlanacaksınız. Eş, ortak, sevgili veya işbirliği yaptığınız biri hayal gücünüzü zenginleştirecek ama bazıları da sizi yanıltabilecek. İş ortaklıklarında çok dikkatli olmalısınız Karşınızdaki kişiyi hep bir sis bulutu ve belirsizlikler içinde           göreceksiniz.


Aşk ve çocuklarla ilgili sizi baştan aşağı değiştiren etkileşim devam ediyor. Baskın karakterli bir sevgili ya da tutkulu bir aşk veya ilk çocuk hayatlarındaki diğer konuları ikinci plana atmalarına ve bambaşka bir insan olmalarına neden oluyor. Ağustos doğumluysanız bu süreçten geçtiniz. Bu sene 2-4 Eylül doğumluların sırası. 9 Ocak-1 Şubat, 15 Nisan-8 Mayıs, 22 Temmuz-15 Ağustos aşkta en güzel dönemler.


15 Ekim- 6 Aralık ise sene içindeki en enerjik ve güçlü döneminiz. 21 Ekim sonrasında Merkür gerileyeceğinden 15 Ekim’den itibaren vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Hedeflerinize doğru hiç zorlanmadan ilerleyebileceksiniz. 25 Mayıs’taki tutulma ev ve mülke ait konularda hızlı bir sonuçlanma getirebilir. Babanızla ilgili gelişmeler de olabilir. 25 Nisan, 10 Mayıs ve 3 Kasım’daki tutulmalar ise seyahat fırsatları, yurtdışı, mahkeme, eğitim ve yayıncılıkla ilgili alanlarda haberler getirebilir.


ASLAN 24 Temmuz-23 Ağustos


2013’te kariyerinizde ve ev hayatınızda değişiklikler olabilir. Nisan, mayıs ve kasım aylarındaki tutulmalarla beraber dönüm noktası olaylar yaşayabilirsiniz. İşinizdeki değişiklikler de ev yaşantınızda değişime neden olabilir ve taşınabilirsiniz. Önümüzdeki iki yıl boyunca eve ait sorumluluklar yüzünden zorlanabilirsiniz. Eviniz bir şekilde darlaşacak ya da pek rahat olmayacak. Belki de ev satın alacaksınızdır ve eve ait masraflar artacaktır. Bu süreçte evinizi istediğiniz fiyata satmak ya da ev ve mülkten kazanç sağlamak kolay olmayacak. Temmuz ayında ise mülkten para kazanabilir ya da ev için ihtiyacınız olan parayı bulabilirsiniz. Perde arkasından biri size destek olacak.


Yılın ilk yarısı sosyal hayatınız açısından çok olumlu. Büyük bir hayalinizi gerçekleştirme şansına sahip olacaksınız. Arkadaşlar, grup ve kalabalıklar size şans getirecek. Yılın ikinci yarısı daha sakin geçebilir. Kalabalıklar yerine yalnız kaldığınızda düşüncelerinizi toparlayacak ve daha üretken olacaksınız. Psikolojik sorunları halletmek, istemediğiniz alışkanlıklardan kurtulmak için son 10 yılın en uygun dönemi.


Aşk hayatınız ise mayıs sonundaki tutulmayla hareketlenecek. İlişkinizin gerçek durumunu görecek ve ona göre kararlar vereceksiniz. Aşık olabilir veya ayrılabilirsiniz. Bu tutulma hamilelik ve çocuklarla ilgili haberler de getirebilir.

16 Aralık 2012- 8 Ocak 2013, 27 Haziran-21 Temmuz, 7 Ekim - 4 Kasım aşk için en olumlu dönemler. 28 Ağustos-14 Ekim arasında da başkalarına çok çekici geleceksiniz. 2-25 Şubat arası evlilik ve ortaklıkla ilgili sorunları çözebilir ve uyumlu olabilirsiniz. 26 Aralık-2 Şubat arasında genel olarak tüm ilişkilerde zorlanacaksınız. Alttan almanız gereken bir dönem.


28 Ağustos-14 Ekim arası ise sene içindeki en güçlü döneminiz. Girişimlerinizin başarılı olma şansı diğer zamanlardan daha yüksek. Maaşınız dışında kalan komisyon, hisse, miras, nafaka, vergi, kredi gibi kaynaklarda kendinizden başka kimseye güvenmemelisiniz zira sizi isteyerek ya da istemeden yanıltabilirler. Başkasına vekalet vermeyin, her toplantı ve görüşmede siz de bulunun. Bu tip kaynaklardan yaz aylarında elinize para geçebilir. Ancak uzun vadede belirsizlik ve kararsızlık yaşayabilirsiniz. Para konularında özverili bulunma eğilimindesiniz. 3 Şubat-2 Mart ve 15 Ekim-6 Aralık ise senenin en masraflı dönemleri.


YENGEÇ 22 Haziran-23 Temmuz


Son yıllarda ev, mülk ve babayla ilgili sorumluluklar sizi kısıtladı, zorladı, belki de üzdü ama bu sene koşullar değişiyor ve ev konuları rahatlıyor. Temmuz ayında hayatınızın en parlak dönemlerinden biri başlayacak. Kış aylarını kendinizi sorgulayarak ve hazırlık yaparak geçirebilirsiniz. Yazdan itibaren tam bir sene sürecek olan şanslı dönemde hayatınızda yeni sayfalar açabileceksiniz. Ancak önce bunun için artık geçerliği kalmamış unsurları geride bırakmalısınız. Doğum günü döneminizle birlikte uğurlu Jüpiter size bir sene boyunca pek çok fırsat getirecek. Hayatınızın aşkını bulabilir, evlilik, çocuk, kariyer ve para sahibi olabilirsiniz.


Bu sene nisan, mayıs ve kasım ayındaki tutulmalar da aşk, çocuklar, hamilelik ve yaratıcı konuları gündeme getirecek. Kötü giden ilişkinizi bitirebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da ilişkinizde yeni bir evreye geçebilirsiniz. Hamilelik ve çocuklarla ilgili gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Kendinizden yaşça epey büyük ve sorumluluk sahibi biriyle birlikte olabilirsiniz. Önümüzdeki iki yıl boyunca çocuklarla ilgili sorumluluklarınız artacak, aşka daha ciddi ve seçici yaklaşacaksınız. Kendinizden yaşça epey büyük ve sorumluluk sahibi biri hayatınıza girebilir.


1-5 Temmuz arasında doğduysanız partnerinizin yani eş, ortak veya işbirliği yaptıkları avukat, ajans gibi bir aracının baskısı altında olabilirsiniz. Baskı yapan kişi değil de devlet gibi büyük bir kurum da olabilir. Zorlu bir mücadele sizi bekliyor. Kariyerinizde ise iniş çıkışlar ve sürprizler var. Beklemediğiniz anlarda büyük başarılar ve ardından umulmadık engellerle karşılaşabilirsiniz. 13 Mart-19 Nisan arasında kariyerinizde başarı potansiyeliniz çok yüksek. Bir anda isminiz duyulabilir ve sizden söz edilmeye başlanabilir. Bu iniş çıkışları en çok hissedecek olanlar 25 Haziran-4 Temmuz arasında doğanlar.


13 Temmuz-27 Ağustos arasında en güçlü döneminizde olacaksınız ama yine aynı dönemde büyük mücadelelerin ortasında kalabilirsiniz. Kavga ve tartışmalardan uzak durmalısınız. Aşkta en romantik zamanlar 3-26 Haziran, 11 Eylül-6 Ekim arası. 26 Haziran yakınlarında doğduysanız yaz aylarında denizaşırı bir seyahat sırasında aşık olabilir ve çok romantik anlar yaşayabilirsiniz. 26 Aralık 2012- 2 Şubat 2013 ve 28 Ağustos-14 Ekim en masraflı dönemler. Bu dönemlerde para kazanma hırsınız da artacak ve ek gelir kaynakları bulabileceksiniz.


İKİZLER 22 Mayıs-21 Haziran


Son on yılın en şanslı dönemindesiniz ama henüz bunun farkında olmayabilirsiniz. Talih gezegeni Jüpiter burcunuzda ancak gerilediği için yeterince güçlü değil ve sizi çok destekleyemiyor. Ocak sonunda Jüpiter güçlenecek ve temmuz ayına kadar karşınıza çok çeşitli fırsatlar çıkaracak. Yaza kadar hayatınızın aşkını bulabilir, kariyer, para, ev ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Sağlıkla ilgili bir sorununuz olursa iyileşmeniz kolay olacak. Belki de ilk başta çok önem vermeyeceğiniz detaylar sizi daha sonra büyük gelişmelere taşıyacaktır. Örneğin tanışacağınız bir kişi sonradan tekrar hayatınıza girecek ve önemli bir rol oynayacak. Yaza kadar hayatınıza giren kişilere, aldığınız teklif ve haberlere çok dikkat edin.


Burcunuzda Aralık 2010’da başlayan ve Mayıs 2013’de sonuncusunu yaşayacağınız tutulma serisi de hayatınızın dönüm noktası yıllarından geçtiğinizi gösteriyor. Tutulmalar bir an önce değişiklik yapmanız için sizi zorlayacak. Evlenme, ortaklık kurma ya da tam tersi iyi gitmeyen ilişkileri bitirme eğiliminde olacaksınız. İki yıldan beri devam eden tutulmalarla beraber statünüz, iş durumunuz değişmediyse bu sene sonuna kadar değişebilir.


Yazdan itibaren 12 yılda bir gelen maddi açıdan bol fırsatlı bir dönem başlıyor. Bir sonraki yaza kadar nakit girişinizi, maaşınızı artırabilir veya ek gelir kaynakları bulabilirsiniz. Para yüzünden güç savaşları ve zorlu mücadeleler yaşanacak. 13 Temmuz-27 Ağustos arasında masraflarınız çok yüksek olabilir.


Sene içindeki en güçlü döneminiz 31 Mayıs-12 Temmuz arası. İş ya da özel hayatınızda neredeyse tüm girişimlerinizde başarılı olabilirsiniz. Bu dönemde harekete geçmelisiniz zira girişimleriniz istediğiniz gibi gelişecek. Kariyer evinizde bulunan hayaller ve sis gezegeni Neptün yaratıcılığınızı artıracak ve sanat, fotoğraf, film, sinema, televizyon gibi alanlarda başarı getirecek ancak aynı zamanda kafanızı karıştıracak ve kariyer hedeflerinizde yanılmanıza neden olabilecek. Neptün olumlu etkileşimler yaptığında isminiz duyulabilir ve şöhretiniz artabilir ama olumsuz açılar yaptığında belirsizlik ve yanılsama da getirebilir.


Aşkta en hoş zamanlar ise 9 Mayıs-2 Haziran, 16 Ağustos-10 Eylül dönemleri. Geçen yıllar aşk açısından olumlu değildi. Renksiz günler geride kaldı. Artık eğlenceye ve sevdiğiniz konulara daha fazla zaman ayırabileceksiniz.


KOÇ 21 Mart-20 Nisan


EKİM ayında başlayan tutulma serisiyle büyük değişimler geçirmeye başlayacaksınız. 15 Nisan ve birkaç gün yakınlarında doğduysanız bu senenin tutulması en çok sizinle ilgili olacak ve hayatınızdaki zayıf halkaları bulup ortaya çıkaracak. En son 2004-2006, ondan önce ise 1995-1997 yılları arasında burcunuzda tutulmalar olmuştu. 2016’daki son tutulmadan sonra hayatınız rayına oturacak.


25 Mart-2 Nisan arasında doğduysanız Uranüs’ün etkisiyle eski kalıplardan kurtulmak ve yenilenmek arzusu içinde olacak. Gençleşecek, modernleşecek, daha bencil olacak ve çok farklı bir yolda ilerlemeye başlayacaklar. Yaza kadar çok hareketli olacak ve sık seyahat edeceksiniz. Seyahat etmezseniz bu defa şehir içinde birçok yere gidip gelebilirsiniz. Toplantı, görüşme ve haberleşme trafiği ile çok yoğun olabilirsiniz. Akrabalarınız birçok fırsatta aracı olacak. Birlikte iş yapmayı düşünebilirsiniz.


Temmuz ayından itibaren bir sene boyunca sürecek olan dönemde mülkle ilgili son on senenin en parlak fırsatlarını yakalayabilirsiniz. Ev satın alabilir, daha aydınlık ve güzel bir eve geçebilir veya mülkten para kazanabilirsiniz. Maddi konular ise birkaç yıl daha sizi sıkıştırmaya devam edecek. Belki de ev, araba ya da başka iş yatırımlarınızdan dolayı kredi, taksit gibi aylık ödemeleriniz yüksek olacak.


Hisse, nafaka, miras, vergi, komisyon gibi kaynaklarda da zorlanabilirsiniz. Borç ve kredi alırken bu darlık dönemini göz önüne alın. Nisan ve mayıs aylarındaki tutulmalar maddi kaynaklarınızda ani değişimlere neden olabilir. Bu tutulmalarda elinizden yüklü miktarda para çıkabilir veya para alabilirsiniz, gelir kaynaklarınız değişebilir.


13 Mart-19 Nisan arasında en güçlü dönemlerinizden birini yaşayacaksınız. Ancak özellikle mart ayında çok fevri davranabilir ve ayrıca otorite figürleriyle çatışma eğiliminde olabilirsiniz. 30 Mart-2 Nisan arasında doğduysanız tüm yıl boyunca kariyerinizde güç savaşları yaşayabilir ve baskı altında olabilirsiniz. Bu kazanamayacağınız bir savaş gibi görünüyor zira karşınızdaki kişi veya kurum sizden çok daha güçlü.


Aşkta en güzel dönemler ise 22 Mart-14 Nisan, 27 Haziran-21 Temmuz arasında. 28 Ağustos-14 Ekim arası yoğun duygulara sahip olacaksınız, ateşli duygular ve tartışmalar arka arkaya gelebilir. 7 Aralık sonrasında ise tüm ilişkilerinizde zorlanabileceksiniz.


BOĞA 21 Nisan-21 Mayıs


2013’te hayatınızda büyük değişimler olabilir. Nisan, mayıs ve kasım aylarındaki tutulmalarla beraber önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evlenebilir, nişanlanabilir, ortaklık kurabilir ya da kötü giden ilişkileri geride bırakabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili gelişmeler de olabilir. Ertelediğiniz her türlü değişim, tutulmaların ittirmesiyle bir anda olup bitecek. 2014 yılının sonunda burcunuzdaki tutulmalar sona erdikten sonra hayatınız rayına oturacak. 25 Nisan, 10 Mayıs, 2 Mayıs ve birkaç gün yakınlarında doğduysanız bu senenin tutulmaları sizi yakından ilgilendiriyor.


İkili ilişkilerde önümüzdeki iki yıl zor geçecek. Belki de ilişkiniz iyi gidecek ama partnerinizin hayatında bir takım sorunlar olacak ya da iş, okul veya zorunlu seyahatler gibi çeşitli nedenlerden dolayı bir süre ayrı kalacaksınız. Bu süreci atlatan ilişkiler uzun yıllar devam edecek. 25 Nisan, 2 ve 10 Mayıs ya da nisan sonu doğumluysanız sonbahara kadar, 1-11 Mayıs arasında doğduysanız sonbahardan sonra sağlık açısından   zorlanabilirsiniz.


Maddi açıdan en parlak döneminiz olan ocak ayı sonundan yaza kadar olan zaman diliminde maaşınızı artırabilir veya ek gelir kaynakları bulabilirsiniz. Mayıs ayından sonra bir daha uzun yıllar ani değişimler yaşamayacaksınız. 31 Mayıs-12 Temmuz arasında masraflarınız hayli yüksek olacak.


20 Nisan-30 Mayıs arası sene içindeki en güçlü döneminiz. Bu dönemde harekete geçmeli ve girişimlerde bulunmalısınız. Yazdan itibaren sık sık seyahat fırsatları bulabileceksiniz ve seyahatleriniz lüks koşullarda gerçekleşecek. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında sürekli yolda olabilir veya hafta sonları kısa gezilere çıkabilirsiniz. Aynı dönemde yakın akrabalarınız size şans getirecek, beraber girişimlerde bulunmayı düşünebilirsiniz. Onlarla ilgili iyi haberler gelebilir ama mahkeme, yurtdışı, eğitim ya da medya bağlantılı bir konuda zorlanmanıza neden olabilirler.


Evinizde tamirat, taşınma gibi işleri 28 Ağustos-14 Ekim arasında yapabilirsiniz. Kariyerinizde en güçlü döneminiz ise 26 Aralık 2012-2 Şubat 2013 arası.


Aşkta en güzel ve romantik dönemler 15 Nisan-8 Mayıs, 22 Temmuz-15 Ağustos arası. Yöneticiniz Venüs’ün gerileyeceği 21 Aralık’tan sonra aşk hayatınız ve genel olarak tüm işleriniz durağanlaşabilir. 21 Aralık 2013- 31 Ocak 2014 arası evlenme, nişan ya da başka önemli organizasyon planları yapmayın.


AKREP 23 Ekim-22 Kasım


Hayatınızın dönüm noktası yıllarından birine geldiniz. Hem burcunuzda oluşan tutulmalar hem de 29 yıl sonra Satürn’ün ilk kez burcunuza gelmesiyle hiçbir şey aynı kalmayacak. Önümüzdeki iki yıl metamorfoz ve dönüşüm süreciniz olacak. Burcunuzun temsilcisi Zümrüdü Anka kuşu gibi adeta küllerinizden yeniden doğacaksınız.


Satürn sizi sınayacak ve zayıf halkaları bulup çıkaracak. Neyi değiştirmeniz gerekiyorsa size bunu gönüllü olarak yaptıracak. Hayatınızın bazı alanlarında sıfırlanıp yeni baştan başlamanız gerekebilir. Bu hiç de kolay olmayacak ama sonrasında eskisinden daha mutlu ve size daha uyan bir hayat tarzına geçmiş olacaksınız. Fazlalıklardan kurtulmaya yani artık yürümeyen ilişki, iş ya da hangi unsur varsa geride bırakmaya hazırlanın.


23 Ekim-4 Kasım arasında doğduysanız sonbahara kadar olan dönemde, 4-13 Kasım arasında doğduysanız sonbahardan itibaren Satürn’ün baskısı altında olacaksınız. Nisan, mayıs ve kasım aylarındaki tutulmalar bu süreci hızlandıracak ve dıştan gelen olayların baskısıyla değişimler bir anda olup bitecek. Nisan ayında 29 Ekim, mayıs ayında 12 Kasım, kasım ayında ise 3 Kasım doğumlular tutulmalardan direkt olarak etkilenecek ve ani değişimler yaşayacak. Bitişlerin ardından yeni başlangıçlar gelecek.


28 Ekim ve yakınlarında doğduysanız temmuz ayında doruğa çıkan senenin en hoş etkileşimi sonucunda büyük bir aşk yaşayabilirsiniz Yurtdışı, yabancılar, üniversite, seyahat ile bağlantılı bu aşkta özveri duygusu çok yüksek olacak. Büyük fedakarlıklar ve romantik duygular ağır basacak. Alternatif olarak sanatsal projeler ve çocuklarla ilgili konular da ön plana çıkacak. 26 Şubat-21 Mart, 11 Eylül-6 Ekim de senenin en romantik diğer dönemleri. 3 Şubat-12 Mart arasında aşkta ısrarcı ve tutkulu davranacaksınız.


Yılın ilk yarısında elinize tek seferde yüklü miktarda para geçebilir. Maaşınız dışında örneğin kredi, komisyon, prim, miras, nafaka, hisse, telif, tazminat, çekiliş, ödül gibi bir kaynaktan para alabilirsiniz. Mülk alıp satarak da para kazanabilirsiniz.


Mayıs ayındaki diğer tutulma da parayla ilgili ani haberler getirebilir ya da elinizden para çıkabilir. Bu tutulmadan sonra uzun yıllar gelir kaynaklarınızda çok ani bir değişiklik yaşanmayacak. 31 Mayıs-12 Temmuz arasında harcamalarınız çok yüksek olacak.


TERAZİ 24 Eylül-22 Ekim


Hayatınızda zor bir dönemi geride bırakıyorsunuz. Son birkaç yıldır epey mücadele etmiş, kısıtlanmış ve kayıplar yaşamış olabilirsiniz. Geçerliliği kalmamış unsurlar aslında sizin iyiliğiniz için hayatınızdan çıkıp gitti. Zorluklar sizi güçlendirdi, olgunlaştırdı. Şimdi yeni ve sağlam bir temel üzerinde daha mutlu olacağınız bir hayatın seçimlerini yapabilirsiniz.


Ancak zorluklar bazıları için bitmedi. Bazılarınız farklı alanlarda mücadeleye devam edecek. 2-4 Ekim ve birkaç gün yakınlarında doğduysanız ev yaşantınız ya da babayla ilgili konularda büyük bir baskı hissedebilirsiniz. 27 Eylül-5 Ekim arasında doğduysanız partner yani eş, ortak gibi yakın birinin ani davranışlarıyla bunalabilirsiniz. Ayrıca bu dönemlerde doğduysanız partnerinizle ev ve mülke ait konularda farklı görüşlerde olacak ya da aynı anda iki tarafa birden yetişmeye çalışırken yorulacaksınız. Partneriniz ve babanız arasında anlaşmazlık yaşanması da mümkün.


Yazın başlayacak ve tam bir yıl sürecek olan eğilim ise kariyerinizde son yılların en başarılı dönemini getirecek. En son Temmuz 2001-Temmuz 2002 arasında böyle bir dönem geçirmiştiniz. İş değiştirmek ya da işinizde yeni bir atılım yapmak için yaza kadar plan yapın, kararlar verin ve temmuz ayından itibaren harekete geçin, öncesinde değil!


Temmuz ve ağustos ayları hem en güçlü hem de en çok mücadele edeceğiniz zamanlar olacak. Büyük engeller ve başarılar sizi bekliyor. Ondan önce yurtdışı bağlantılı konular çok olumlu. Hayalini kurduğunuz bir geziye çıkabilir, yurtdışı seyahatleri yapabilirsiniz. Üniversite, medya, mahkeme bağlantılı alanlardaki işleriniz de yolunda gidebilir.


Ancak önümüzdeki iki yıl maddi konularda kısıtlanacaksınız. Belk fakirleşmeyeceksiniz ama aylık kazancınızı artırmak pek kolay olmayacak. Bu süreçte paranızı daha iyi idare etmeyi ve bütçe yapmayı öğreneceksiniz. Nisan, mayıs ve kasım aylarındaki tutulmalar gelir kaynaklarınızda ani değişimlere neden olabilir. Temmuz ayında kariyerinizde bir başarının sonucu size  miktarı çok olmasa bile kalıcı bir gelir getirebilir. 20 Nisan-30 Mayıs en masraflı dönem.


Aşkta en romantik dönemler 9 Mayıs-2 Haziran, 16 Ağustos-10 Eylül arası. 26 Aralık 2012-2 Şubat arası da renkli ve eğlenceli olacak. 13 Mart-19 Nisan arasında genel olarak tüm ilişkilerinizde zorlanabilirsiniz.


YAY 23 Kasım-21 Aralık


Yaza kadar olan dönemde evlenebilir, nişanlanabilir, ortaklık kurabilir ya da eş adayınızla tanışabilirsiniz. Eş açısından çok şanslı bir dönem. İlişkiniz her zamankinden iyi ve partnerinizle ilgili sevindirici gelişmeler yaşanabilir. Ortağınız ya da avukat, ajans gibi sizi birebir temsil eden kişiler de büyük fırsatlarda aracı. Tek başınıza hareket etmek yerine bir başkasıyla işbirliği yaptığınızda daha başarılı olacaksınız.


Ancak yeni başlayan ilişkilerde fevri davranma ve acele kararlar verme eğilmindesiniz. 26 Kasım-4 Aralık arasında doğduysanız aniden aşık olabilir ama yine aniden ayrılmaya kalkabilir. Yıldırım hızıyla başlayan ilişkiler aynı hızda sona erebilir. Mayıs ve ekim aylarındaki tutulmalar ilişkilerde hızlı gelişmelere neden olabilir. 27 Kasım doğumluysanız mayıs ayındaki tutulmadan en çok siz etkilenecek ve bir sene boyunca önemli olaylar yaşayacaksınız.


13 Mart-19 Nisan, 22 Mart-14 Nisan, 7 Ekim-4 Kasım dönemleri en romantik ve heyecanlı dönemler. Sürpriz hamilelikler ve çocuklarla ilgili sürprizler gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu etkileşim ergenlik çağında çocuğunuz varsa fevri çıkışlara neden olabilir. Borsa gibi spekülatif durumlar yüzünden ani iniş çıkışlar da yaşayabilirsiniz.


Maddi konulardaki dengesiz ve zor gidişat devam edecek. Mayıs, kasım ve ağustos aylarında mali krizler doruğa çıkabilir. Yazdan sonra elinize yüklü miktarda para geçecek. Bir mülk satışından kazanç sağlayabilirsiniz. Eşinizin geliri, hisse, miras, telif, komisyon, prim, kredi gibi kaynaklar da yılın ikinci yarısında çok olumlu. Elinize geçecek olan parayı iyi değerlendirmelisiniz zira maddi konulardaki baskı bir süre daha devam edecek. Para yüzünden güç savaşları yaşayabilir ve zorlu mücadeleler içinde olabilirsiniz. Aylık geliriniz yavaş ve belirgin olmayan biçimde değişiyor.


23-26 Kasım arasında doğduysanız ev ve başka mülklerinde sudan gelebilecek zararlara karşı dikkatli olun. Babanızla ilgili zorluklar da yaşayabilirsiniz. Ev, mülk konularında belirsizlikler ve yanıltıcı koşullar olabilir. 3 Şubat-12 Mart arasında eve odaklanacak; tamirat, taşınma, ya da evde kalabalık misafirlerden dolayı yorulacaksınız. Babanızla ilgili sorunlar varsa bu dönemde yüzeye çıkabilir. İş hayatında 15 Ekim-6 Aralık arası en başarılı ve aktif; 20 Nisan-30 Mayıs arası ise günlük işlerden dolayı en yorucu dönem olabilir.


OĞLAK 22 Aralık-20 Ocak


Pluto'nun etkisi altında büyük değişimler yaşadınız ya da yaşamak üzeresniz. 2008 yılında burcunuza gelen Pluto baştan aşağı değişmenize neden oluyor. 31 Aralık-2 Ocak arasında doğduysanız değişimi derinden hissedecek. Mayıs ve kasım aylarında doruğa çıkan krizlerle ev ve yaşam tarzınızla ilgili ani kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz.


15 Ocak doğumluysanız ekim ayındaki tutulma size ani haberler getirebilir. 26 Aralık-3 Ocak arasında doğduysanız aniden taşınabilir ya da eski yaşam tarzınıza hiç benzemeyen bir hayata geçebilirsiniz. Örneğin şehir merkezinde oturuyorsanız, şehir dışına taşınabilirsiniz. Eviniz yerine başka bir mülk veya babanızın hayat tarzında ya da ilişkinizde ani gelişmeler olabilir.


Pluto size büyük bir güç veriyor ama bu gücü iyi yönetemediğinizde başkalarından direnç ve aşırı tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Farkına varmadan başkaları üzerinde baskı kurabilir, ısrarcı olabilir ve özellikle ‘erkeklerle’ ilişkinizde zorlanabilirsiniz.

Yaza kadar olan dönemde günlük işler, projeler ve müşterileriniz başarı getirecek. Yazdan itibaren ortaklık ve işbirlikleri daha kazançlı olacak.


Yılın ikinci yarısında başlayacak ve tam bir yıl sürecek olan dönemde evlenebilir, nişanlanabilir, ortaklık kurabilirsiniz. Bu dönemde eş adayınız karşınıza çıkabilir. Evliyseniz ilişkiniz her zamankinden iyi olabilir. Ancak 13 Temmuz-27 Ağustos arasındaki dönemde partneriniz tarafından eleştirebilirsiniz. Bu dönemde ilişkiniz iyi gidebilir ama evlilik planları nedeniyle çok yoğun olabilirsiniz. Nisan, mayıs ve kasım aylarındaki tutulmalar aşk hayatınızı ön plana çıkaracak. İlişkinizin gerçek durumunu göreceksiniz. Aşık olabilir ya da tam tersi ayrılabilirsiniz. 15 Nisan- 8 Mayıs, 3-26 Haziran, 22 Temmuz-15 Ağustos (yeni başlayan ilişkilerde) en romantik dönemler.


26 Aralık 2012- 2 Şubat, 28 Ağustos- 14 Ekim en masraflı dönemler. Bu dönemlerde ek gelir kaynakları bulabilirsiniz. İki yıl sürecek olan başka bir eğilim arkadaşlarınızla eskisi gibi görüşememenize neden olabilir. Çeşitli nedenlerden dolayı eski çevrenizden uzaklaşabilir ve sosyal aktivitelere daha az zaman ayırabilirsiniz.

iOS 11'de fotoğraflarınızın yetki vermeden başkaları tarafından görülmesini sağlayan büyük açık

iOS 11'de fotoğraflarınızın yetki vermeden başkaları tarafından görülmesini sağlayan büyük açık

Yakıttan tasarruf etmenin 10 altın kuralı

Yakıttan tasarruf etmenin 10 altın kuralı

Ampute Futbol ile Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı Cumhurbaşkanı'nın misafiriydi

Ampute Futbol ile Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı Cumhurbaşkanı'nın misafiriydi

'Katerina Köşkü' turizme kazandırılacak

'Katerina Köşkü' turizme kazandırılacak