• $ 5,3376
  • € 6,0949
  • 221.653
  • 96.817
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ali Sami ALKIŞ

asalkis@stargazete.com

En iyi değil ama, en olgun maçıydı

14 Nisan 2018 Cumartesi

Maça özgüvenli başlayış, gücünü erken kabul ettirme stratejisi ve çabuk sonuç arama isteği ile; Beşiktaş’ın bu üçlüyü deplasmanda ilk kez biraraya getirdiği maça giriş temposu, erken sonuç verdi. Takım gibi takım olma görüntüsünü perçinleyen dayanışma/yardımlaşma/birlikte hareket etme ortak değerleri, bir şampiyon adayına yakışan olgunluktaydı. Üstelik bütün bu becerilerini, profesyonel bir soğukkanlılıkla taçlandırıyordu. 20 dakika içinde gelen iki gol, hiçbir rastlantıya/şansa/fırsata dayanmadan bilinçle oluştu.

Tek eksik, temponun çok yüksek ya da ideal olmamasıyla sınırlı kaldı. Onun dışında, her şey; övgüyü hakeden bir sürecin parçasıydı.

***

Devre arasına 2-0 gibi net bir skorla giriş, belki mümkün olmayabilirdi. Ama onda da, Fabri’nin iki önemli pozisyondaki kritik kurtarışları, önleyici etki oldu. Birini de, (Pozisyon kalecisine ulaşmadan) Medel engelledi.

Anlayacağınız Beşiktaş; topyekun ve toplam süre, ilk yarının tek hakim tarafıydı. Babel dışında; gösterişli oynayanı olmadan, akıllı ve etkili oluyordu. Takım oyunu budur.

***

İkinci yarı, gene Beşiktaş’ın oturmuş düzeni başladı ve gol gene erken geldi. Dördüncüsü direkten döndü. Sistem, elektronik bir şaşmazlıkla işliyordu.

Akhisar, geçen haftaki ağır yenilginin manevi ezikliği altında; geçmişten bildiğimiz etktili oyun kıvamında değildi. Onların böye olması farkı getirdi. Ama iyi olsalardı dahi, 3 puanı alacak tarafın Beşiktaş olacağı zaten belliydi.

Skorun 3-0 olmasından sonra, Beşiktaş hafiften çözülünce; Akhisar biraz diklense de, sonuç almaya gücü yetmedi. Şampiyon adayı yara almadan yoluna devam ediyor.

Afrin´de karne heyecanı

Afrin´de karne heyecanı

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Galatasaray’dan ayrılması beklenen futbolcular

Galatasaray’dan ayrılması beklenen futbolcular

Alışveriş yapan kadınları bekleyen erkekler

Alışveriş yapan kadınları bekleyen erkekler