Devrim Demirel

ddemirel@stargazete.com

Fenerbahçe "Bitti" demeden bitmez!

14 Mayıs 2016 Cumartesi

FENERBAHÇE, favorisi olduğu maça, üstelik Vesely’siz öyle bir başladı ki; Laboral Coach’u Perasoviç, “Buranın patronu benim” mesajına yanıt vermek için çok erken mola almak zorunda kaldı. Yardımlaşmalı, dengeli, müthiş savunma ve sabırlı hücumlar, doğru şut tercihleri, 13-0’lık seriyle Fenerbahçe’yi bir anda öne çıkarttı. Ve herkes “Maç bitti, 30’a gidiyor” diye düşündü. Çünkü... Geçen sezonki kırılgan takımın 10 oyuncusunu gönderip, bunların yerlerine 7 sert oyuncu ile dolduran, böylece her maç rakiplerini “döven” Sarı-Lacivertliler’in bu sezon geri dönüşlere izin vermediği pek çok maçta görülmüştü. 
 
Oysa Laboral, takım olmanın ve pes etmemenin semeresini Final Four’a gelerek almıştı. Nitekim; Fenerbahçe’nin beklenmedik top kayıplarının da yardımıyla farkı erittiler ve 2. çeyrekte 25-18 üstünlük sağladılar.
 
Euroleague’in en iyi 3 sayı savunması yapan iki takımının savaşında Laboral ilk kez ikinci yarının başında öne geçti. Daha sonra yıldızların savaşı vardı parkede. Adams ve Bourousis’e çare bulamayınca 7 sayı geriye düşen Fenerbahçe’de Obradoviç; Kaliniç ve Hickman’la sahaya müdahale edip, Vesely’nin de ateşleyici gücüyle takımını geri döndürdü. 
 
Seyirci takımı, takım seyirciyi havaya sokamadı ama; çembere çok iyi giden kısalara sahip olan Sarı-Lacivertliler, uzatmada savunmasını da devreye sokunca üstünlüğü yeniden ele geçirdi. 
 
Uzatmada özüne dönen, yüreğini ortaya koyan ve ilk 3 dakikada rakibine çemberi göstermeyip; potasında sadece 2 sayı gören Fenerbahçe işi bitirdi. 
 
Türk basketbol tarihinin en önemli maçlarından biri, yarın oynanacak. Obradoviç’in yarattığı bu Fenerbahçe’ye, şampiyonluk çok yakışacak.

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı