• $ 5,8924
  • € 6,4997
  • 281.597
  • 95498.8
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Tanju ÇOLAK

tcolak@stargazete.com

Galatasaray’da kim gol atacak?

28 Şubat 2017 Salı

Galatasaray, Tudor Hoca ile ilk değişikliğini taktik sistemle yaptı. Sarı-Kırmızılı takım yeni hocasıyla evindeki ilk sınavda sahaya 3-4-2-1 düzeninde çıktı. Geride Semih, Hakan, Chedjou... Orta solda Carole, sağda Yasin, merkezde ise De Jong ve Selçuk. Onların önünde Sneijder ve Bruma. Gol umudu olarak da en önde Podolski.

Galatasaraylı futbolcular saha ve seyirci avantajıyla maça coşkulu ve istekli başladı. Tudor hoca 7 günde Sarı-Kırmızılı takımda taktik anlamda özellikle savunmada olumlu değişiklikler yapmış. Özellikle de Galatasaray’ın duran toplardaki zaafını alan savunmasından, alan ve adam paylaşımı ve adam adamada etkin yakınlıkla çözmüş.

 Galatasaray ve Beşiktaş, ligde pas oyununda en çok topa sahip olan 2 takım. Galatasaray ileride yine etkili pozisyonlar bulamadı ama Beşiktaş’a da ilk devrede gol pozisyonu vermedi.

Maçta ilk yarı Atınç’ın, Yasin’e yaptığı açık penaltıyı hakem Bülent Yıldırım es geçti. 2. yarının başında Talisca’nın kullandığı serbest vuruşta top Bruma’ya çarpıp yön değiştirince Muslera çaresiz kaldı. Bu golle Beşiktaş 1-0 öne geçti.

Galatasaray’ın tek yaptığı iş top Beşiktaş’a geçtiğinde takım olarak topun arkasına geçiyorlar. Ama madahale yerine gölge markajı yapıyorlar.

Hücumda golü kim atacak merak ediyorum. Bir de Galatasaray topu rakibin ceza alanına bir türlü etkili şekilde taşıyamıyor. Taşısalar da topu kaleye atacak Galatasaraylı yok.. Bu Galatasaray nasıl gol atar? Biraz Yasin, biraz Bruma tehlike yaratan isimler, gerisi etkisiz.

Galatasaray’ın oyunculara dayalı düzeniyle buraya gelmesi bile büyük şans. 70 dakika antrenmanla, kendi oynadıkları maçın analizine bile kendileri dayanamazken, milyon dolarları alıp çalış- maktan kaçarken, bu seyirci size niye katlansın? Niye cebindeki ekmek parasını bilete verip size desteğe gelsin! Ha unutmadan bu takım buraya forması ve seyircisiyle geldi beyler.

Tel Abyad ve çevresinde çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Tel Abyad ve çevresinde çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Çok sayıda silah ele geçirildi! Tel Abyad'dan son kareler...

Çok sayıda silah ele geçirildi! Tel Abyad'dan son kareler...

Emekliye intibak müjdesi: Maaşlar 355 TL artabilir

Emekliye intibak müjdesi: Maaşlar 355 TL artabilir

Rengi yeşil, tanesi 10 lira! taleplere yetişemiyorlar

Rengi yeşil, tanesi 10 lira! taleplere yetişemiyorlar