Ersoy DEDE

ersoydede@stargazete.com

Kaybettin Levent sus artık!

17 Şubat 2017 Cuma

Ağzından imar, rant, betonlaşma gibi laflar düşmeyen Levent Gültekin’in İstanbul’un silüetini katleden müteahhitlik rezaletini yazdığımız için yargılandığımız dava bitti.. Gazeteci numarası yapan bu tüccar, Anadolu yakasında yemyeşil bir alanı parselleyip, oradaki ağaçları yok etmiş, dönemin güç sahipleriyle işbirliği yapıp iki koca kule dikmişti.. Bunu yazdık diye bize iftira davası açtı.. O suçlamadan beraat ettik.. Yani o rezaletle ilgili yazdıklarımızın doğru olduğu mahkeme kararıyla tescillendi.. Şimdi artık çıkıp, aynı semtte en fazla 3-4 kata izin verilirken, böyle dev kuleler dikmesi nasıl mümkün oldu, isterse açıklar.. Bunu yapacak parayı nereden bulduğunu hiç sormuyorum.. ‘Mücahitler Müteahhit oldu’ lafının sahibi biliyorsunuz.. Gerçek Hayat dergisini çıkarttığı yıllarda bu başlıktan kapak yapmıştı.. Meğer orada bahsettiği müteahhit kendisiymiş.. İftiradan beraat ettik ama mahkeme, hakaretten mahkumiyet verdi.. 24 saat basın hürriyeti goygoyu yapan, gazetecilerin yazdıklarından dolayı cezaevine atıldığı yalanıyla hükümete yüklenen bu arkadaş, mahkeme kararını beğenmemiş.. “..bu kadar çok hakaret etmişti ala ala bu kadarcık mı ceza aldı?..” diye yazmış benim için.. Bunlar böyle işte. Tanıyın.. Lafa geldi mi, “gazeteciler yazdıklarından dolayı ceza almasın” diye beylik laflar ederler.. Ama kendilerine dönüp tek laf söylediğinizde soluğu mahkemede alırlar.. Hakimin verdiği kararı beğenmezler, “daha fazla ceza alsın” diye akar ağızlarının suyu.. Meraklanmasınlar herkes her şeyin farkında..

Bir anlatsana hele Levent...

- Akit’ten neden kovuldun?

- Yeni Şafak’tan neden kovuldun?

- Cine-5’ten neden kovuldun?

- Star’dan neden kovuldun?
- Gazeteciler.com’dan neden kovuldun?
- Habertürk’ten neden kovuldun?

Peki ya Kılıçdaroğlu?

Ak Parti’li bir yerel politikacı, içinde “iç savaş” ifadesi de geçen garip bir konuşma yapmış.. Kasaba siyaseti bazen böyle yol kazalarına yol açabiliyor..  Ama tamamen demokratik bir yarışla ilgili olarak söylenmiş bu sözü, Ak Parti affetmedi… Merkez, bu sözün sahibinden istifasını istedi.. Yargı da affetmedi..  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı ivedilikle soruşturma başlattı.. Peki Habertürk televizyonunda, referandum sorusuna;”.. Bu halk iç savaştan yana mıdır yoksa barıştan yana mıdır?” diye yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bir şey yapılacak mı? Kılıçdaroğlu’nun; “..Anayasayı değiştirmek istiyorsanız bunu kan dökmeden yapamazsınız..” sözüne hiç girmiyorum bile..

Ben karışmıyorum!

Enver Aysever, İrfan Değirmenci hadisesine tepkisiz kalan İsmail Saymaz’a laf atmış.. "Yalancı kahraman", "Muhalefet rantını yiyen, zor dönemeçte gıkı çıkmayan" falan diye yazmış.. İsmail Saymaz da, "Sen programın reklam arasında CHP'de koltuk kovalarken, ben sanık koltuğunda oturuyordum” şeklinde vermiş yanıtını.. Polemik sorulara verilmiş doğru yanıtlarla devam ederse istifade edeceğiz.. Mesela Ben İsmail Saymaz olsam, Enver’e; “..Sen de Doğan Grubu’nun yazarısın. Bana diyene kadar sen sözleşmeni iptal etsene” derdim..
Ama karışmıyorum..  

 

Seçim Yolunda

Seçim Yolunda

Jeotermal enerjiyle bir ilçenin kaderi değişti

Jeotermal enerjiyle bir ilçenin kaderi değişti

Pitonla kırkayak ölümüne savaştı

Pitonla kırkayak ölümüne savaştı

Bir anda milyoner oldu

Bir anda milyoner oldu