• $ 5,3307
  • € 6,0606
  • 219.865
  • 99.677
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Ali Sami ALKIŞ

asalkis@stargazete.com

Kompakt futboldan kontrolsüz futbola!..

15 Nisan 2018 Pazar

fenerbahçe maça baskılı başlasa da, iki kez öne geçme fırsatını kullanamayan asıl takım Sivas’tı... Rakibinin yakalayamadığı kritik kontratak pozisylonlarını; acemice ve bozuk para gibi harcayan evsahibi ekip, kendi sonunu kendi hazırladı.

F.Bahçe, tam da gol yemek üzere olduğu anda; tehlikeden sıyrılıp kontratağa karşı kontratakla öne geçti. Üç dakika sonra da golleri ikiledi.

Sarı-Lacivertliler, başlarda rakibine iki tehlikeli pozisyon ikram etse de; ilkyarının bütünü içinde daha etkili/daha çalışkan/daha sonuca odaklıydı. Özellikle, Şener’in bulunduğu sağ kanattan tempolu sokularak etkili oluyordu. Diyebilirim ki; F.Bahçe’yi (Bırakın deplasmanı) kendi evinde bile, uzun süredir bu derece aktif göremiyorduk. Kendi taraftarı dahil; “Bu takım bir şey oynamıyor” diyenlere inat, görsel bir şov sunar gibiydi.. Göze hoş gelen, cesur, atik  ve çalışkan bir F.Bahçe gerçeği vardı. Devrenin 2-0 olması boşuna ya da rastlantı değildi.

***

Dikkatimi en çok çeken şey; Aatıf’ın golünü attıktan sonra, sevinmemeye özellikle ve inatla özen göstermesiydi. Takımını öne geçiren birisi; bu denli soğuk, kayıtsız ve mutsuz kalabilir mi?

Bunun nedeni ne acaba? Birilerine karşı bir kinaye, bir serzeniş, bir afra-tafra mı? Sebebi her ne ise, hoş olmadı.

***

F.Bahçe; kalan maçlara yönelik 8’de 8 hedefinin 3’te 3’ünü gerçekleştirdi. Ama 2-0’ı yeterli görüp ikinci yarıda vites düşürmesi, “Oyun disiplini” denilen kavramın yabancısı olduğunun açık göstergesiydi. Oysa yakaladığın skor, stratejini/projeni/maça asılmanı engellememeli... Bunu beceremiyoruz.

F.Bahçe ilk yarıdaki kompakt görünümünü tamamen terketti. Takım gene sıradanlaştı. Şikayet edilen bildik gamsız F.Bahçe’ye dönüştü.

Sebep ne? Skor gevşekliği...

'CHP´liler, AK Parti gelsin diye dua ediyor'

'CHP´liler, AK Parti gelsin diye dua ediyor'

Dünyanın en zengin 10 ismi belli oldu

Dünyanın en zengin 10 ismi belli oldu

Kim Milyoner Olmak İster'i karıştıran anlar! İzleyici isyan etti

Kim Milyoner Olmak İster'i karıştıran anlar! İzleyici isyan etti

Hayatımızı baştan sona değiştiren buluşlar

Hayatımızı baştan sona değiştiren buluşlar