• $ 5,7942
  • € 6,4521
  • 278.998
  • 97886.4
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

ASABİ ADAM

asabiadam@stargazete.com

Medyanın yok saymaya çalıştığı adam...

27 Kasım 2014 Perşembe

Cüneyt Özdemir yarışa katıldığından beri medya sitelerinde anchorman yarışlarından söz ediliyor. Nedense o yarışta kimse Atv ve Atv anchormani Cem Öğretir’den söz etmiyor. Bu görmezden gelmenin iki sebebi var. Birincisi Atv’ye bakış sorunu var. Taş gibi bülten yapılıyor ama kafada etiketlediler ya, görmezden gelmeyi tercih ediyorlar. İkincisi Cem Öğretir ahbap-çavuş ilişkisiyle popülerlik peşinde koşan adam olmayı beceremedi

Yok sayılmayı hak etmeyen bir bülten yapıyor üstelik önleri zayıf olmasına rağmen başka bültenleri de geçiyorlar. Vicdanlı ve adil davranmak gerektiğine inandım ömür boyu, bu yazıyı da o yüzden yazıyorum.

İdeolojik olarak Atv ana habere karşı ön yargılı bakış açısına sahip olabilir ya da Cem Öğretir’i fazla iş odaklı bir adam bulabilirsiniz ama bunlar objektif olmamayı gerektirmez. İnanmayan salı gününün reytinglerine baksın...

Sergen Yalçın-Erman Hoca...

Bir futbol programının etkinliği nasıl ölçülür? Reytingi kenara koyun, gazetelerin internet siteleri yorumcuların söylediklerini derliyor ya, etkinlik ölçütü bu benim için. Sergen Yalçın ve Erman Toroğlu’nun programı bu açıdan bu sezonunu en etkin programı.

Bugüne kadar TRT Spor’a yok denecek kadar az atıf yapılırdı şimdi sayfalar dolusu yorum var. Bitti mi derseniz bitmedi,reklamcılarla konuşuyorum, TRT Spor ciddi bir seçenek haline gelmiş. Tek bir program bir kanala ancak bu kadar fayda sağlayabilir.

Devam edelim, bilinirlik günümüz televizyonculuğunda tahmin ettiğimizden çok daha önemli. Bakın Bu Tarz Benim, üzerine ölü toprağı atılı duran Show Tv’nin bilinirliğini arttırdı. Erman Toroğlu ve Sergen Yalçın da aynı etkiyi TRT Spor’a sağladılar. Bu ikiliyi birlikte program yapmaya ikna etmek,onları ekranda tutmak son derece doğru bir karar oldu.

Telegol’e dair...

Madem futbol programlarından bahsettik şu an 360 Tv’de olan Telegol’e dair de cümleler kurmak lazım. Telegol futbol programlarına çeki düzen verilmesi sürecinde çok doğru bir yerde konumlandı. Ardından iyi röportaj ve dosya haberciliğine geri dönüş yaptı. Mesela iki gündür konuşulan Abdürrahim Albayrak açıklamaları Telegol’de yapıldı.

Medyada kaynak belirtme alışkanlığı olmadığı için es geçilmesin diye not düşeyim istedim. Futbol programcılığı adına ağza silah dayama canlandırmaları yapılan bir dönemde Telegol’ü ıskalamamak lazım.

Başkan Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Devlet Başkanlığı Rezidansı´nda görüştü

Başkan Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, Devlet Başkanlığı Rezidansı´nda görüştü

Ülkemizden yurt dışına kaçırılan 10 tarihi eser

Ülkemizden yurt dışına kaçırılan 10 tarihi eser

Hangi lider, günde kaç saat uyuyor?

Hangi lider, günde kaç saat uyuyor?

Tayland Kralı, eşinin rütbesi ve unvanını elinden aldı

Tayland Kralı, eşinin rütbesi ve unvanını elinden aldı