Genel

15 Temmuz şehitleri için Tekelti Dağı'na tırmandılar


15 Temmuz şehitleri için Tekelti Dağı'na tırmandılar - Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen dağcılar, Doğu Anadolu'nun zorlu dağlarından Tekelti'ye tırmanarak 15 Temmuz şehitlerini andıIĞDIR (AA) - Iğdır'da bir grup dağcı, 15 Temmuz şehitleri anısına "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma" sloganıyla tırmanış düzenledi.


İskender Iğdır Ağrı Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünce (AKUD) düzenlenen tırmanış kapsamında Kahramanmaraş, Tunceli, Kayseri, Mersin, Adana, Erzincan ve Ağrı'dan gelen 10 dağcı, kent merkezinde toplanarak Tuzluca ilçesindeki Tekelti Dağı'nın eteklerine doğru harekete geçti.

Sabah başlayan ve yaklaşık 2 saat süren tırmanışın ardından 2 bin 550 rakımlı zirveye ulaşan grup, Türk bayrağı ile "15 Temmuz Şehitlerimizi Rahmetle Minnetle Şükranla Anıyoruz" ve "Unutmadık, Unutmayacağız" yazılı pankartlar açarak 15 Temmuz şehitlerini yad etti.

Dağcılardan Murat Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, farklı illerden, farklı kulüplerden gelen dağcılarla Tekelti Dağı'na zirve tırmanışı yaptıklarını belirterek, 15 Temmuz şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.

Etkinliğe Kayseri'den katılan İbrahim Köse ise "15 Temmuz Şehirlerimiz'i anmak için buradaki dağcı arkadaşlarımızla beraber Tekelti Dağı'nın zirvesine çıktık ve şanlı bayrağımızı açtık. Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. İnşallah Rabbimiz bir daha böyle bir şeyi ülkemize yaşatmaz." diye konuştu.

Dağcılar, zirvedeki törenin ardından dağın eteğindeki Akoluk köyüne dönerek faaliyeti başarıyla tamamladı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Iğdır
Cumartesi
22 Eylül 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Kısmen güneşli ve gök gürültülü sağanak yağışlı
26 °
12° 26°
Diğer Iğdır Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar