Genel

Adana'da hacizli makam aracının satılacağı iddiası


Adana'da hacizli makam aracının satılacağı iddiası - Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal: - "Tüm belediye birimlerinde kullanılabilmesi düşüncesiyle biz bu aracı aldık.


Bu, bir makam aracı değil, bir hizmet aracı" - "İşçi çıksın, 'Alacağım var desin.', ben bugün istifa ederim. Böyle bir şey yok ama şöyle bir durum var, belediye borçlu bir belediye"

ADANA (AA) - Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, belediyeye ait, makam aracı olarak kullanılan cipin işten çıkartılan işçilerin ödenmeyen tazminatları nedeniyle haczedilip satışa çıkarıldığı iddiasıyla ilgili, "Tüm belediye birimlerinde kullanılabilmesi düşüncesiyle biz bu aracı aldık. Bu, bir makam aracı değil, bir hizmet aracı." dedi.

Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı internet sitelerinde yayımlanan "işten çıkartılan işçilerin ödenmeyen tazminatları nedeniyle resmi plakalı makam aracının haczedilip satışa çıkarıldığı" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.

Aracın kamu hizmetleri için alındığını belirten Ünal, "Tüm belediye birimlerinde kullanılabilmesi düşüncesiyle biz bu aracı aldık. Bu, bir makam aracı değil, bir hizmet aracı." ifadelerini kullandı.

Ünal, herhangi bir işçi alacağının söz konusu olmadığını iddia ederek, "İşçi çıksın, 'Alacağım var.' desin, ben bugün istifa ederim. Böyle bir şey yok ama şöyle bir durum var, belediye borçlu bir belediye. Herhangi bir işçi alacağı da yoktur. Onu da söyleyeyim." diye konuştu.

Yapılan işlemle ilgili mahkeme kararı bulunduğunu ancak borcun da önceki dönemlere ait olduğunu kaydeden Ünal, kamuya tahsis edilmiş bir araçla ilgili haciz kararı verilmesinin yanlış olduğunu düşündüklerini sözlerine ekledi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Adana
Cumartesi
22 Eylül 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Güneşli
34 °
20° 34°
Diğer Adana Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar