Genel

Adana'da Şehit Özkan adına kütüphane açıldı


Adana'da Şehit Özkan adına kütüphane açıldı - Tufanbeyli ilçesindeki bir okulda, şehit polis memuru Sadık Özkan'ın adının verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildiADANA (AA) - Tufanbeyli ilçesindeki bir okulda Şehit polis memuru Sadık Özkan’ın adının verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


Adana İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde uygulamaya konulan "Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi" kapsamında Tufanbeyli Anadolu Lisesinde Şehit polis memuru Sadık Özkan’ın adının verildiği kütüphane kuruldu.

Kütüphanenin açılışı için düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Andaç Çelebi, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hayata geçirilen projeyle, öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak ve toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmanın hedeflendiğini söyledi.

Projeyle öğrencileri suç ortamından uzak tutmanın amaçlandığını belirten Çelebi, şunları kaydetti:

''Öğrencilerin verimli zaman geçirmelerini sağlamak, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulanmaya konulmuştur. Bu kütüphane zeka oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanmıştır.''

Şehit polisin babası Hacı Bayram Özkan ise oğlu adına kütüphane kurulmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Programa, Tufanbeyli Kaymakamı Ferhat Atar, Toplum Destekli Polis Şubesi Müdür Vekili Semra Kan, Belediye Başkanı Remzi Ergün ve vatandaşlar katıldı.

Polis memuru Sadık Özkan, 26 Ekim 2015'te Diyarbakır’da bombalı saldırı sonucu şehit olmuştu.Adana'da Şehit Özkan adına kütüphane açıldı

Adana'nın Tufanbeyli ilçesindeki bir okulda, şehit polis memuru Sadık Özkan'ın adının verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


Adana'da Şehit Özkan adına kütüphane açıldı

Adana'nınTufanbeyli ilçesindeki bir okulda, şehit polis memuru Sadık Özkan'ın adının verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Adana
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 18,5 km/h
Güneşli
23 °
23°
Diğer Adana Günleri İçin Tıklayın
Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım  1944

Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım 1944

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

En Çok Okunanlar