Genel

Ali Erbaş "Hayme Ana"nın kabrini ziyaret etti


Ali Erbaş "Hayme Ana"nın kabrini ziyaret etti - Diyanet İşleri Başkanı Prof.


Dr. Ali Erbaş: "İnşallah bizler de Hayme Anaların, Ertuğrul Beylerin, Osman Gazilerin torunları olarak onlara layık olmaya, çocuklarımızı o ruhla yetiştirmeye çalışırız"

KÜTAHYA (AA) - Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi, "devlet ana" diye anılan "Hayme Ana"nın kabrini ziyaret etti.

Hayme Ana'nın kabri başında dua eden Erbaş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Hayme Ana'nın nasihatlerinin çocuklara öğretilmesi ve çocukların bu bilinçle yetişmesi gerektiğini söyledi.

"Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babaannesi, Ertuğrul Gazi'nin annesi Hayme Ana'nın türbesini ziyaret etmek bizim için çok önemli. Geldik, Fatihalar okuduk." diyen Erbaş, şunları kaydetti:

"Bu devlet, 1299 yılında kurulan Osmanlı Devleti ile cihan devleti olmuş ve uzak beldelere adaleti götürmek, zulme engel olmak, mazlumun yanında olmak amaçlı çalışmış. İnşallah bizler de Hayme Anaların, Ertuğrul Beylerin, Osman Gazilerin torunları olarak onlara layık olmaya, çocuklarımızı o ruhla yetiştirmeye çalışırız. Rabbim gani gani rahmet eylesin. Hayme Ana Türbesi'ni gün yüzüne çıkaran, yapan Sultan 2. Abdülhamid Han'a buradan rahmet gönderiyoruz. O günden bu güne Hayme Ana Türbesi'ne emek, destek veren, buraya kadar gelip ruhuna Fatiha gönderen, tüm insanlarımızdan rabbim razı olsun."

Prof. Dr. Erbaş'a, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar ve Domaniç İlçe Müftüsü Kemal Akpınar da eşlik etti.İkindi Vaktine Kalan Süre

Kütahya
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
10 °
10°
Diğer Kütahya Günleri İçin Tıklayın
Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Çocuk ve gençlik kitaplarına ilgi arttı

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Galatasaray'ın 'ALTIN' jenerasyonu

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Libertadores finalindeki Süperclasico maçı nefesleri kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

En Çok Okunanlar