Tunceli Belediyesinden kreş ve gündüz bakımevi


Tunceli Belediyesinden kreş ve gündüz bakımevi - Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel: - "Annelerimizin iş ve sosyal hayata katılımlarını yüksek düzeyde tutmak adına kreş ve gündüz bakımevi projesini çok önemli buluyoruz"

TUNCELİ (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından çalışan annelere destek amacıyla inşa edilen kreş ve gündüz bakımevinin yapımı tamamlandı.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, Tunceli Belediyesinin sosyal belediyeciliği ilke edindiği ve bu kapsamda birçok projeyi hayata geçirdiği belirtildi.

Kreş ve gündüz bakımevinin çocukların yetiştirilmesindeki önemine işaret edilen açıklamada, tesislerin annelere yardımcı olacağı ve çocukların hem güvenli bir ortamda eğitim almasına hem de yaşıtlarıyla eğlenme ve sosyalleşme imkanı bulmasına olanak sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, şunları kaydetti:

"Toplumun bir çok kesimine yönelik sosyal projeler geliştirdik. Kreş ve gündüz bakımeviyle minik yavrularımızın gelişimine katkı sağlamak ve çalışan annelere destek olmak adına önemli bir projeyi daha tamamladık. Kreş ve bakımevimiz özellikle çalışan annelerimizin hayatlarına büyük kolaylık sağlayacak. Annelerimizin iş ve sosyal hayata katılımlarını yüksek düzeyde tutmak adına kreş ve gündüz bakımevi projesini çok önemli buluyoruz. Çocuklarımız başta olmak üzere yöremize hayırlı olsun."

Açıklamada, kreş ve gündüz bakımevinde 5 sınıf, 2 uyku odası, oyun odası, oyun bahçesi, çok amaçlı salon, mutfak ve yemekhane bulunduğu, toplamda 146 öğrenci kapasiteli bakımevinin 7 Eylül'de hizmete başlayacağı ifade edildi.

YENİ HABERLER

Şırnak'ta terör operasyonu

İranlı yetkiliden 'P5+1 ülkelerini yanılttık' açıklaması

POPÜLER HABERLER

Venezuela ordusu safını belli etti

Ukrayna'dan kritik Türkiye talimatı: Derhal imzalansın