Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sonel:


Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sonel: - "Bazı sosyal medya hesapları ile basın yayın organlarında bilgi kirliliği oluşmuş olup "Dersim Yanıyor" başlığı altında yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen haberlerde kullanılan fotoğraflar ise ilimize ait değildir" - "Bu yazılanlar yalan ve kasıtlı paylaşımlardır. Bu bilgileri paylaşarak kamuoyunu yanıltan kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır"

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, bazı sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan "Dersim Yanıyor" başlığı altındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sonel, yaptığı yazılı açıklamada, kentin Hozat ilçesi Aliboğazı mevkisinde örtü yangını çıktığını belirterek, yangına müdahale eden Orman İşletme Müdürlüğü ekipleriyle bölgenin kontrol altına alındığını aktardı.

Yangına müdahalenin sürdüğünü dile getiren Sonel, "İlimiz genelinde başka herhangi bir bölgede orman yangını bulunmamaktadır. Bu tür haberler bazı kesimlerce kasıtlı çıkarılmakta olup huzur şehrimiz Tunceli'ye gölge düşürülmek istenmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Sonel, bazı haberlere de tepki göstererek, şunları kaydetti:

"Bazı sosyal medya hesapları ile basın yayın organlarında bilgi kirliliği oluşmuş olup "Dersim Yanıyor" başlığı altında yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsi geçen haberlerde kullanılan fotoğraflar ise ilimize ait değildir."

- Kasıtlı ve yalan haberlere soruşturma

Vali Sonel, AA muhabirine yaptığı açıklamada ise "Özellikle bazı sosyal medya hesaplarında ve internet sitelerinde terör örgütlerinin propagandasını yaparak Tunceli'de güvenlik güçlerinin bilinçli orman yaktığı iddia ediliyor. Aynı hesaplar ve siteler yanan ormanların söndürülmesine gerekli izinlerin verilmediğini iddia ediyor. Bu yazılanlar yalan ve kasıtlı paylaşımlardır. Bu bilgileri paylaşarak kamuoyunu yanıltan kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır." dedi.

YENİ HABERLER

IKBY Başbakanı Barzani'den Kerkük petrolü açıklaması

12 ülkeye büyükelçi atandı

POPÜLER HABERLER

18 PKK'lı teröristi 'eşek arısı' öldürdü

Büyük indirim geldi