Genel

Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni


Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni - Bu yıl mezun olan 925 öğrenci törenle diplomalarını aldı - ARÜ Rektörü Prof.


Dr. Mehmet Biber: - "10. yılımızda 8. dönem mezunlarını vermenin heyecanını, huzurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bundan on yıl önce 'Ardahan'da üniversite olacak' deselerdi, buna en başta Ardahanlılar olmak üzere kimse inanmazdı"

ARDAHAN (AA) - Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.

ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, ARÜ Kampüsündeki Aşık Şenlik Meydanı'nda düzenlenen mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, ARÜ'nün hedefinin Türkiye'nin geleceğine yön verecek nesiller için gelişmiş bir toplum inşa etmek olduğunu söyledi.

Böyle bir günde özellikle öğrenci ve velileri ile bir araya gelmekten çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Biber, gelecek adına öğrencilere güvendiğini dile getirdi.

Havanın yağışlı olması dolayısıyla konuşmasını kısa tutmak istediğini ifade eden Biber, şunları kaydetti:

"10. yılımızda 8. dönem mezunlarını vermenin heyecanını, huzurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bundan on yıl önce 'Ardahan'da üniversite olacak' deselerdi, buna en başta Ardahanlılar olmak üzere kimse inanmazdı. Fakat büyüklerimizin engin ufku sayesinde Ardahan'da bir üniversite var ve biz bu sene 10. yılını yaşıyoruz. "

Biber, konuşmasında coğrafyadaki huzur ve barışın tesisi için gençliğe büyük iş düştüğünü vurguladı.

Daha sora mezuniyet kütüğüne plaket çakılmasının ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi, mezun olan 925 öğrenci ise diplomasını aldı.

Tören, Uğur Işılak konseriyle devam etti.Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Törende, Uğur Işılak konser verdi.Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Aralıklarla yağan yağmur nedeniyle törendekiler zor anlar yaşadı.


Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Bazı öğrenciler, çocukları ile törene katıldı.

Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Törende, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber (sağ), mezun olan öğrencilerle birlikte mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.


Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Törende, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber konuşma yaptı.


Ardahan Üniversitesinde mezuniyet töreni

Ardahan Üniversitesinden (ARÜ) 2017-2018 akademik yılında mezun olan 925 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Ardahan
Çarşamba
26 Eylül 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Çok bulutlu
16 °
16°
Diğer Ardahan Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar