Genel

Ardahan'da gönüllü askerlik başvurusu


Ardahan'da gönüllü askerlik başvurusu ARDAHAN (AA) - Ardahan'da bir grup vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek için gönüllü askerlik başvurusu yaptı.


Esnaf ve gençlerden oluşan grup, ellerindeki Türk bayrağı ile Ardahan Askerlik Şube Başkanlığı önüne geldi. Gönüllü askerlik başvurusu yapan grup, dilekçelerini kapıda kendilerini karşılayan görevliye teslim etti.

Grup adına açıklama yapan esnaf Salih Topçu, Mehmetçik'in yanında olmak ve kendilerine moral vermek için askerlik şubesine geldiklerini belirterek, "Arkadaşlar, konu net ve açıktır. Cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanında dik durabilmektir. Burada olmamızın sebebi budur. Mehmetçiğimizin illaki bize ihtiyacı yoktur. Fakat Mehmetçiğimizin yanında bu milletin var olduğunu söylemektir derdimiz. Afrin operasyonunda gönüllü yer almak istedim. Bu nedenle dilekçemle gereğini arz ettim. Bu milletin, bu devletin her zaman yanındayız."

Topçu'nun, yazdığı şiiri okumasının ardından grup dağıldı.
Ardahan'da gönüllü askerlik başvurusu

Ardahan'da bir grup vatandaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek için gönüllü askerlik başvurusu yaptı. Grup adına esnaf Salih Topçu (ortada), açıklama yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Ardahan
Pazartesi
21 Mayıs 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Gök gürültülü sağanak yağışlar
16 °
16°
Diğer Ardahan Günleri İçin Tıklayın
Damperi açılan hafriyat kamyonu üst geçide böyle çarptı

Damperi açılan hafriyat kamyonu üst geçide böyle çarptı

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı

Galatasaray, 21. şampiyonluğunu büyük bir coşkuyla kutladı

En Çok Okunanlar