Genel

Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi - Artvin Belediyesinin, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırdığı bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek - Belediye Başkanı Kocatepe: - "Sadece kedi, köpek bakımı değil, çakal, tilki, ayı, kurt, yaban keçisi gibi hayvanların tedavisi de yapılacak" ARTVİN (AA) - Artvin'de sokak ve yaban hayvanlarının bakım ve tedavisi için 2,5 milyon liralık projeyle hayvan bakımevi inşa ediliyor.


Artvin Belediyesi tarafından Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırılan hayvan bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çayağzı Mahallesi'ndeki eski çöp döküm alanında yapılan hayvan bakımevinin, yaklaşık 2,5 milyon liralık proje olduğunu söyledi.

Projenin 500 bin liralık finansmanını Milli Parklar Genel Müdürlüğünden temin ettiklerini, kalan kısmı için de TEMA Vakfı Onursal Başkanı Artvinli iş adamı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsor olduğunu belirten Kocatepe, bu sayede projeyi hayata geçirdiklerini ve hayvan bakımevini en geç mart ayında hizmete açacaklarını ifade etti.

Kocatepe, sponsor aracılığıyla böyle bir tesisi Artvin'e kazandırmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Artvin, civar illerden çok sayıda sokak hayvanın getirilip bırakıldığı bir şehir. Bu hayvanlara sahip çıkıp tedavi etmek hem belediyecilik hem de insanlık görevimiz." dedi.

Bakımevinin sadece hayvan barınağı olarak hizmet vermeyeceğini ifade eden Kocatepe, "Burası sadece hayvan barınağı değil. Burada sadece kedi, köpek bakımı değil, vahşi hayvanlar dediğimiz çakal, tilki, ayı, kurt, yaban keçisi gibi hayvanların tedavisi de yapılacak. Kıt imkanlarımızla bile biz bu hizmeti belediye olarak şu an veriyoruz. Merhamet medeniyetinin çocukları olarak, bütün canlılar için merhametimizin göstergesi olarak hayvan bakımevi rehabilitasyon merkezini kurduk. Bunda emeği olan herekse teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Kocatepe, tamamlandığında tesisin günlük ortalama 50 hayvana hizmet vereceğini kaydederek, ihtiyaca binaen bu sayının 200'e kadar çıkabileceğini dile getirdi.

Tesisin açık ve kapalı alan olmak üzere iki bölümden oluştuğunu belirten Kocatepe, şu bilgileri aktardı:

"Kapalı alanlarımız 700 metrekareden oluşuyor. Veteriner odaları, ameliyathaneler, hayvan bakım odaları, yavrulu anne bakım ünitesi, uyuz bakım ünitesi, malzeme ve mama deposu yer alacak. Kapalı alanların yanı sıra açık alanlar yani bahçeler mevcut. Belediyemiz tarafından görevlendirilecek bakıcılar ve veterinerlerle burada her şey eksiksiz olacak. Türkiye'de benzer proje var mı bilmiyorum ama Karadeniz'de örnek bir proje olduğunu söyleyebilirim."Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin'de yaban ve sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonu ile evcil hayvanların klinik ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan ve 2,5 milyon liraya mal edilen merkez, törenle hizmete girdi. TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, törende bir konuşma yaptı.


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin'de yaban ve sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonu ile evcil hayvanların klinik ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan ve 2,5 milyon liraya mal edilen merkez, törenle hizmete girdi. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, törende bir konuşma yaptı.


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin'de yaban ve sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonu ile evcil hayvanların klinik ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılan ve 2,5 milyon liraya mal edilen merkez, törenle hizmete girdi.


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin Belediyesinin, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırdığı bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Çayağzı Mahallesi'ndeki eski çöp döküm alanında yapılan hayvan bakımevinin, yaklaşık 2,5 milyon liralık proje olduğunu söyledi.Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin Belediyesinin, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırdığı bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek.


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin'de sokak ve yaban hayvanlarının bakım ve tedavisi için 2,5 milyon liralık projeyle hayvan bakımevi inşa ediliyor.Artvin Belediyesinin, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırdığı bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe (sol 3), Çayağzı Mahallesi'ndeki eski çöp döküm alanında yapılan hayvan bakımevinin, yaklaşık 2,5 milyon liralık proje olduğunu söyledi.


Artvin'e 2,5 milyon liralık hayvan bakımevi

Artvin'de sokak ve yaban hayvanlarının bakım ve tedavisi için 2,5 milyon liralık projeyle hayvan bakımevi inşa ediliyor.Artvin Belediyesinin, Milli Parklar Genel Müdürlüğünün desteği ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit'in sponsorluğunda yaptırdığı bakımevinde, günlük ortalama 50 sokak hayvanına hizmet verilecek.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Artvin
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 3,7 km/h
Sağanak Yağışlar
10 °
10°
Diğer Artvin Günleri İçin Tıklayın
Sokak ortasında pompalı tüfekli kız kavgası

Sokak ortasında pompalı tüfekli kız kavgası

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun açılış tarihi belli oldu

İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu'nun açılış tarihi belli oldu

En Çok Okunanlar