Genel

Bakan Dönmez Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti


Bakan Dönmez Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bilecik'in Söğüt ilçesinde Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti, anı defterine duygularını yazdı BİLECİK (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret etti.


Bazı program ve açılışlara katılmak üzere Bilecik'e gelen Bakan Dönmez, Söğüt ilçesindeki Ertuğrul Gazi Türbesi'ne ziyaret gerçekleştirdi.

Burada Alp'lerin nöbet değişimini izledikten sonra türbede dua eden Bakan Dönmez, anı defterine şunları yazdı:

"Osmanlı Devleti’nin bir beylikten büyük bir devlete dönüşümünün gerçekleştiği ata toprağım olan bu mekanda bir kez daha bulunmaktan büyük şeref duymaktayım. Devlet-i Aliyye-i Osmaniyye’nin atasına ev sahipliği yapan bu manevi noktada, mekanın kaderle birleştiği bu anda; Allah'tan, devlet olarak bize emanet edilen görevleri, burada ebedi istirahatinde olan Ertuğrul Gazi gibi en iyi şekilde yaparak, bizden sonra gelenlere, çocuklarımıza, şimdiki ve gelecek nesillerimize çok daha güzel bir Türkiye bırakmayı ve tüm milletimizin hayatına en güzel şekilde dokunmakta, güzelleştirmekte bizleri vesile kılmasını diliyorum. Her şeyin gözeticisi ve koruyucusu olan Rabbimiz bizleri, ülkemizi görünen görünmez her türlü kaza ve felaketten korusun. Amin."



İkindi Vaktine Kalan Süre

Bilecik
Salı
25 Eylül 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Sağanak Yağışlar
19 °
19°
Diğer Bilecik Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar