Genel

Bilecik'te Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni


Bilecik'te Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni - Vali Büyükakın: - "Sınırlarımızda vatanı koruyan, şehirlerde terörle mücadele eden her kahraman askerimiz, polisimiz, bizim bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın birer sembolüdür, garantisidir"BİLECİK (AA) - Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, şehit er Osman Er'in ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi.


Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Osmaneli Halk Eğitim Merkezi'ndeki törende, şehitlerin Türk milletinin hür ve bağımsız yaşaması uğruna vatan topraklarına kanını akıttıklarını söyledi.

Milletlerin kahramanlarıyla var olduğunu ifade eden Büyükakın, ''Kahramanlar, ülkesi için hayatlarını ortaya koyar. Bu kahramanlar oldukça sonsuza kadar var olma duygusu yaşayacaktır. Vatan sevgisini, milli ve manevi değerlerini her şeyden üstün tutan milletimiz için şehitlik ve gazilik, ulaşılabilecek en yüce makamdır." diye konuştu.

Büyükakın, Türkiye'nin, şehitlerin ve gazilerin mirası olduğunu vurguladı.

"Her bir gazi ve şehidin bu toprakları vatan yapan beratın birer mührü olduğuna işaret eden Büyükakın, şöyle konuştu:

"Sınırlarımızda vatanı koruyan, şehirlerde terörle mücadele eden her kahraman askerimiz, polisimiz, bizim bu vatan topraklarındaki ebedi varlığımızın birer sembolüdür, garantisidir. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından üstün görev anlayışı içinde feragat, fedakarlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla ülkemiz ve milletimiz adına haklı gurur kaynağı olmasından dolayı devlet övünç madalyası tevcih edilen şehidimizin ailesine böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür ediyoruz. Şehidimizin ailesine takdim edilen madalya, bu devletin ve milletin bir vefa sembolüdür ve nesilden nesle gururla, kıvançla aktarılacaktır."

Vali Büyükakın, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından şehidin babası İsmail ve annesi Hayriye Er'e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim etti.
Bilecik'te Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, şehit er Osman Er'in ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Programa Vali Tahir Büyükakın (solda 4), 2'inci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel (solda 1), Kaymakam Edip Çakıcı (sağ 4), Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı (sağ 3), Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Akdoğan (sağ 2), Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban (sağda), şehidin babası İsmail (solda 2) ve annesi Hayriye Er (solda 3) katıldı.


Bilecik'te Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, şehit er Osman Er'in ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Programda, Kur'an-ı Kerim okundu ve dua yapıldı. Programa Vali Tahir Büyükakın (sol 5), 2'inci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel (sol 2), Kaymakam Edip Çakıcı (sağ 3), Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı (sağ 2), Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Müslüm Akdoğan (sağda), şehidin babası İsmail (sol 4) ve annesi Hayriye Er (sol 3) katıldı.


Bilecik'te Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde, şehit er Osman Er'in ailesine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, törende konuşma yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Bilecik
Pazartesi
22 Ekim 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Çok bulutlu
18 °
18°
Diğer Bilecik Günleri İçin Tıklayın
Nehre düşen araçtaki aileyi kurtardı

Nehre düşen araçtaki aileyi kurtardı

En Çok Okunanlar