Genel

Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş:


Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Bektaş: - "2017 yılında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gelen hazırlık dosya sayısı 7 bin 303'tür.


Bu dosyalardan 6 bin 756'sı karara bağlandı. Türkiye ortalamasına göre bu oranın çok iyi olduğunu söyleyebilirim"

BİNGÖL (AA) - Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, geçen yıl Başsavcılığa gelen hazırlık dosya sayısının 7 bin 303 olduğunu belirterek, "Bu dosyalardan 6 bin 756'sı karara bağlandı. Türkiye ortalamasına göre bu oranın çok iyi olduğunu söyleyebilirim." dedi.

Başsavcı Bektaş, adliyede düzenlediği basın toplantısında, kentte 2017'yi adli hizmetler anlamında çalışanların özverisi ve fedakar yaklaşımları sayesinde olumlu ve başarılı şekilde kapattıklarını söyledi.

Bektaş, şu bilgileri verdi:

"2017 yılında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gelen hazırlık dosya sayısı 7 bin 303'tür. Bu rakam önceki yıla göre yaklaşık yüzde 25'in üzerindedir. Bu dosyalardan 6 bin 756'sı karara bağlandı. Türkiye ortalamasına göre bu oranın çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Evrakın çıkması demek, vatandaşın hak, hukuk, adaleti elde etmesi, hakkına çok kısa sürede ulaşması anlamında çok önemli.

Yıllardır ülkemizde adaletin geciktiği ile ilgili birtakım yakınmalar, eleştiriler vardı. Bu oranın yakalanması, o eleştirilerin azalması anlamında önemli."

Bektaş, kentte FETÖ/PDY'ye yönelik 2 bin kişi hakkında hazırlık soruşturması yürütüldüğünü ve 502 şüpheli hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini, halihazırda FETÖ ile ilgili tutuklu zanlının bulunmadığını anlattı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 246 dosyada 607 şüpheliye kamu davası açtıklarını anlatan Bektaş, şöyle konuştu:

"İlimizde terör eylemleri ve faaliyetleri yürüten bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik 2017 yılında kapsamlı ve titizlik çalışmalar yürütüldü. Şu anda 131 dosyada 615 şüpheli hakkında soruşturma devam ediyor. Bunlar da en kısa sürede bitirilerek, mahkemeye sevk edilecek. Terör örgütü DEAŞ ile ilgili olarak da bu yıl 18 dosya kapsamında 53 şüpheliye kamu davası açıldı. Şu an 22 dosyada 94 şüpheli hakkında hazırlık soruşturması devam ediyor. Onlar da en kısa sürede mahkeme önüne çıkarılacaktır."

Bektaş, geçen yıl 590 dosyadan 378'inin uzlaşmayla sonuçlandığını sözlerine ekledi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Bingöl
Çarşamba
15 Ağustos 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Güneşli
34 °
16° 34°
Diğer Bingöl Günleri İçin Tıklayın
Citroen C4 Cactüs modelini inceledik

Citroen C4 Cactüs modelini inceledik

Dünyanın en garip saç stilleri

Dünyanın en garip saç stilleri

Görenlerin yüzünü güldüren pratik çözümler

Görenlerin yüzünü güldüren pratik çözümler

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar