Genel

Büyük Zafer için pedal çevirdiler


Büyük Zafer için pedal çevirdiler - Gaziantep Şahinbey Belediyesince, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndan Şahinbey Anıtı'na bisiklet turu düzenlendi GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından Büyük Zafer'in 96.


yıl kutlamaları kapsamında, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndan Şahinbey Anıtı'na bisiklet turu düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun da yer aldığı etkinlikte, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, bisikletle Şahinbey Anıtı'na hareket etti.

Etkinlik kapsamında bisikleti olmayan vatandaşlara belediye tarafından bisiklet verilirken, tura katılan herkese Türk bayraklı tişört hediye edildi.

Şahinbey Anıtı'na kadar pedal çeviren vatandaşlar şehitler için dua etti.

Tahmazoğlu, kutlama mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı için bir araya geldiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"96 yıldır milletçe aynı heyecanı duymanın gururunu yaşıyoruz. Bu güzel günleri yaşamamız için büyük emek veren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Buradaki amacımız, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı daha iyi duyurmak için farkındalık oluşturmak ve sporu geliştirmek. Gençlerimizi spora teşvik etmek için bugüne kadar 5 bin bisiklet dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz."


Büyük Zafer için pedal çevirdiler

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından Büyük Zafer'in 96. yıl kutlamaları kapsamında, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndan Şahinbey Anıtı'na bisiklet turu düzenlendi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Gaziantep
Çarşamba
19 Eylül 2018
Rüzgar 14,8 km/h
Çoğunlukla güneşli
34 °
17° 34°
Diğer Gaziantep Günleri İçin Tıklayın
15 Rus askerin içinde olduğu uçağın vurulma anı ortaya çıktı

15 Rus askerin içinde olduğu uçağın vurulma anı ortaya çıktı

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

En Çok Okunanlar