Genel

Büyükelçiler Kapadokya'yı gezdi


Büyükelçiler Kapadokya'yı gezdi - "Senfoni ile Müziğimiz" konserini izlemek için Kapadokya'ya gelen farklı ülkelerin büyükelçileri bölgedeki turistik merkezleri gezdiNEVŞEHİR (AA) - Kapadokya'da peribacaları arasında "Antik Kentler Konserleri" kapsamında düzenlenen "Senfoni ile Müziğimiz" konseri izlemek için bölgeye gelen farklı ülkelerin Ankara büyükelçileri, tarihi ve kültürel alanları ziyaret etti.


Paşabağı Ören Yeri'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinliğin ardından bölgede konaklayan Çin Büyükelçisi Yu Hongyang, Zambiya Büyükelçisi Joseph Chilengi, Malta Büyükelçisi Carmel Vassalo, Makedonya Büyükelçisi Zvanko Mucunski, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ve Guetamala Büyükelçisi Lars Henrik Pira Perez, Kapadokya’nın doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini yakından görmek için tura katıldı.

Kaymaklı Yeraltı Şehri, Göreme Milli Parkı, Uçhisar Kalesi ve Ürgüp Üç Güzeller mevkisindeki turistik alanları gezen büyükelçilere, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici eşlik etti.

Bölgenin tarihi hakkında bilgi alan büyükelçiler, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ndeki bölgede, peribacaları arasında dolaştı.

Çin Büyükelçisi Yu Hongyang, ziyaret edilen alanlarda bol bol fotoğraf çekti.


Büyükelçiler Kapadokya'yı gezdi

Kapadokya'da peribacaları arasında "Antik Kentler Konserleri" kapsamında düzenlenen "Senfoni ile Müziğimiz" konseri izlemek için bölgeye gelen farklı ülkelerin Ankara büyükelçileri, tarihi ve kültürel alanları ziyaret etti.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Nevşehir
Pazartesi
24 Eylül 2018
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
28 °
28°
Diğer Nevşehir Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar