Genel

Cansuyu'ndan, 5 bin 250 Arakanlı aileye kurban eti yardımı


Cansuyu'ndan, 5 bin 250 Arakanlı aileye kurban eti yardımı - Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekipleri, 5 bin 250 Arakanlı Müslüman aileye kurban eti dağıtacak MYANMAR (AA) - Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekipleri, 5 bin 250 Arakanlı Müslüman aileye kurban eti yardımında bulunacak.


Myanmar'daki ihtiyaç sahiplerine kurban bağışlarını ulaştırmak üzere İstanbul'dan yola çıkan Cansuyu Yardımlaşma Derneği ekibi, kurban eti dağıtmak için Myanmar'ın Arakan eyaletine ulaştı.

Derneğin Myanmar sorumlusu Bayram Numan Köksal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye başta olmak üzere Afrika'dan Asya'ya, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Balkanlara kadar dünyanın birçok ülkesinde kurban kestireceklerini ve etlerini muhtaçlara ulaştıracaklarını söyledi.

Köksal, bundan önceki bayramlarda olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramında Arakan'ın köylerinde ve kamplarında kalan Müslümanlara kurban eti dağıtacaklarını belirtti.

Amaçlarının özellikle kimsesiz ve abluka altında kamplarda yaşamak zorunda bırakılan ve kendilerine uzanacak yardım eli bekleyen binlerce ihtiyaç sahibi Müslümana ulaşmak, az da olsa onları sevindirmek ve yüzlerini güldürmek olduğunu kaydeden Köksal, bu nedenle Arakan bölgesine geldiklerini ifade etti.

Köksal, şöyle konuştu:

"Türkiye başta olmak üzere Afrika'dan Asya'ya Filistin kamplarından Gazze'ye kadar tüm mazlum ve muhtaçlara kurban etlerini ulaştırmak üzere yollara çıktık. Bugün de Myanmar Arakan bölgesindeyiz. Bu bölgede yaşayan yaklaşık 5 bin 250 aileye, muhtaca, mazluma Anadolu'dan gönderilen bu emanetleri ulaştırmaya çalışacağız. Arakan'da yaptığımız çalışmalar sadece bu bölgede insanlara yardım ulaştırmak değil. Aynı zamanda Arakanlı Müslümanların sahipsiz ve yalnız olmadıklarını, her ne şartta olursa olsun hem maddi hem manevi olarak kardeşlerimizin yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz."İkindi Vaktine Kalan Süre

Batman
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Sağanak Yağışlar
15 °
15°
Diğer Batman Günleri İçin Tıklayın
´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

BİM aktüel 16-23 Kasım ürünler indirim kataloğu 2018 BİM aktüel ürünler indirim listesi

BİM aktüel 16-23 Kasım ürünler indirim kataloğu 2018 BİM aktüel ürünler indirim listesi

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

2019'da KYK burs ve kredi ücretleri ne kadar oldu? İşte KYK burs ücreti zamları

İşte altın zengini ülkeler

İşte altın zengini ülkeler

En Çok Okunanlar