Genel

Erkek çocukların "cinsel istismarı" davasında karar


Erkek çocukların "cinsel istismarı" davasında karar - Komşu çocuklarını "nitelikli cinsel istismar" ve "cinsel istismar amaçlı hürriyetten yoksun kılma" suçlamalarıyla yargılanan iki kişiye 52 ve 87 yıl hapis cezası verildiGÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane'nin Torul ilçesinde komşu çocuklarına cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla yargılanan iki kişi, 52 ve 87 yıl hapis cezasına çarptırıldı.


Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, iki çocuğa nitelikli cinsel istismar ve cinsel amaçlı hürriyetten yoksun kılma suçlamasıyla tutuklu yargılanan 75 yaşındaki H.B, 63 yaşındaki S.Ö. ve avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanıklar, üzerlerine atılı suçlamaları reddederek kendilerine iftira atıldığını öne sürdü, beraatlerini talep etti.

Sanık avukatları da davanın aşamaları boyunca müşteki beyanlarının haricinde dosyada cezalandırmaya yeterli delil olmadığını savunarak müvekkillerin beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından sanıklardan H.B'yi cinsel istismar ve cinsel amaçlı hürriyetten yoksun kılma suçundan 87 yıl, S.Ö'yü ise 52 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

- Olay

2015 yılında Gümüşhane'nin Torul ilçesinde H.B, S.Ö. ve N.Ç, iki çocuğa nitelikli cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanmış, 64 yaşındaki N.Ç. cezavindeyken ölmüştü.İkindi Vaktine Kalan Süre

Gümüşhane
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Bunaltıcı
10 °
10°
Diğer Gümüşhane Günleri İçin Tıklayın
Ömer Seyfettin: Toplu yapıtlarına doğru

Ömer Seyfettin: Toplu yapıtlarına doğru

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

4 büyüklerde sözleşmesi bitecek futbolcular

Sadece Rusya sokaklarında görebileceğiniz fotoğraflar

Sadece Rusya sokaklarında görebileceğiniz fotoğraflar

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

En Çok Okunanlar