Genel

"Eski Marmara artık karşımızda yok"


"Eski Marmara artık karşımızda yok" - Jeofizik mühendisi Prof.


Dr. Oğuz Gündoğdu - "Eski Marmara artık karşımızda yok, aktivite artmış durumda"

YALOVA (AA) - Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu, "Eski Marmara artık karşımızda yok, aktivite artmış durumda." dedi.

Yalova'nın Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde kurulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu'nun açılışında konuşan Gündoğdu, depremin 30 yıl içinde olacağı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

Gündoğdu, "Otuz yıl daha dolmadı. Marmara'yı yakından izliyoruz. Eski Marmara artık karşımızda yok, aktivite artmış durumda. Hep aynı noktalarda oluyor zaten. Yeri geldikçe söylüyoruz. Yani şu anda depremin olacağına dair bir işaret yok." diye konuştu.

Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) Başkanı Fuat Agalday da Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu'nda bulunan tüm cihazların yerli üretim olduğunun altını çizerek, "Önümüzdeki bir haftayı, 15 günü çok rahat görebiliyoruz. '15 gün içinde büyük bir Marmara depremi var mı?' Şu anki verilere göre yok. Bu tabii her gün değişiyor. Marmara'da olabilecek 7'den büyük bir yıkıcı depremin ayak izlerini 15 gün önceden istasyonlarla görebileceğiz." ifadesini kullandı.

Eski AKUT Başkanı Nasuh Mahruki ise İstanbul'un 1999 yılında 10 milyon olan nüfusunun neredeyse ikiye katlandığına dikkati çekerek, "Dolayısıyla mevcut yapı stokları çok arttı. Bu kadar zamanı doğru değerlendiremedik. İstanbul’un nüfusunu azaltmak gerekiyor. Anadolu'nun çeşitli yerlerine yeni cazibe merkezleri kurmak gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Açılışa Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman da katıldı."Eski Marmara artık karşımızda yok"

Yalova'nın Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde kurulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu açılışı yapıldı. Jeofizik mühendisi Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu, (fotoğrafta) açılışta açıklamalarda bulundu.


"Eski Marmara artık karşımızda yok"

Yalova'nın Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde kurulan Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonu açılışı yapıldı. Açılış programına Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, (sağ 2) jeoloeji mühendisi Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu (sağda), Doğa Hareketleri Araştırma Derneği (DOHAD) Başkanı Fuat Agalday (ortada), eski AKUT Başkanı Nasuh Mahruki (solda) katıldı. dı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Yalova
Salı
25 Eylül 2018
Rüzgar 22,2 km/h
Sağanak Yağışlar
19 °
13° 19°
Diğer Yalova Günleri İçin Tıklayın
Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Türk Yıldızları ve THY uçağı birlikte uçtu

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

ABD’den Çin’e S-400 yaptırımı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

Kenan Sofuoğlu F-16'ya karşı yarıştı

En Çok Okunanlar