Ekonomi

Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek


Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek Bartın Üniversitesi ile Pakistan Goverment College (GC) iş birliğinde gerçekleştirilecek projede, fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilerek, özellikle Karadeniz insanına yeni gelir kaynağı oluşturulması ve enerjideki dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarına katkı sunulması amaçlanıyor.


Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun (fotoğrafta), açıklamada bulundu.Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek

Bartın Üniversitesi ile Pakistan Goverment College (GC) iş birliğinde gerçekleştirilecek projede, fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilerek, özellikle Karadeniz insanına yeni gelir kaynağı oluşturulması ve enerjideki dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarına katkı sunulması amaçlanıyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun (solda), Fen Fakültesi Dekanı ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Ahmet Karadağ'dan (sağda) çalışmalara ilişkin bilgi aldı.


Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek

Bartın Üniversitesi ile Pakistan Goverment College (GC) iş birliğinde gerçekleştirilecek projede, fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilerek, özellikle Karadeniz insanına yeni gelir kaynağı oluşturulması ve enerjideki dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarına katkı sunulması amaçlanıyor. Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı ve proje yürütücüsü Prof. Dr. Ahmet Karadağ (fotoğrafta), açıklamada bulundu.


Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek

Bartın Üniversitesi ile Pakistan Goverment College (GC) iş birliğinde gerçekleştirilecek projede, fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilerek, özellikle Karadeniz insanına yeni gelir kaynağı oluşturulması ve enerjideki dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarına katkı sunulması amaçlanıyor.


Fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilecek

Bartın Üniversitesi ile Pakistan Goverment College (GC) iş birliğinde gerçekleştirilecek projede, fındık koçanı ve orman gülünden biyoyakıt üretilerek, özellikle Karadeniz insanına yeni gelir kaynağı oluşturulması ve enerjideki dışa bağımlılığın azaltılması çalışmalarına katkı sunulması amaçlanıyor. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun (fotoğrafta), açıklamada bulundu.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Bartın
Cumartesi
17 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
13 °
13°
Diğer Bartın Günleri İçin Tıklayın
Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

En Çok Okunanlar