Genel

Gazilerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek


Gazilerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Mesci ve dernek üyesi gaziler, harekata katılmak için gönüllü askerlik için başvuru yaptı - Mesci: "Fikren ve fiziki olarak her zaman şanlı ordumuzun emrindeyiz.


Bunun için de gazilerimizle topluca askerlik şubesine müracaat ederek, ordumuza katılmak istedik"

ERZURUM (AA) - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Salih Mesci ve dernek üyesi gaziler, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

Mesci, beraberindeki gaziler ile dernek binasında yaptığı basın açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristlere yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek olduklarını söyledi.

Ellerine Türk bayrağı alarak "Şehitler ölmez vatan bölünmez" ve "Ne mutlu Türk'üm diyene" sloganları atan gaziler, şehit olan askerlere Allah'tan rahmet diledi.

Salih Mesci, Mehmetçik'in kahramanca mücadele ettiğini belirterek, "TSK'nin Afrin'de yürüttüğü harekatı 87 sene önce Kore'de, 44 sene önce de Kıbrıs'ta savaşan gaziler olarak gururla izliyoruz. Mehmetçikimizin gösterdiği kahramanlık, cesaret ve fedakarlık her türlü takdirin üzerinde olup, göğsümüzü kabartmaktadır." dedi.

Gönüllü asker olarak cephede savaşmak için dernek üyeleriyle askerlik şubesine başvuru yaptıklarını dile getiren Mesci, "Kahraman ve muzaffer ordumuza sınır ötesi harekatta başarılarının devamını diliyoruz. Fikren ve fiziki olarak her zaman şanlı ordumuzun emrindeyiz. Bunun için de gazilerimizle topluca askerlik şubesine müracaat ederek, ordumuza katılmak istedik. Asırlardır Türk yurdunu koruyan kahraman ordumuz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da vatanımıza yönelik her türlü tehlikeyi bertaraf edecek güç ve kudrete sahiptir. Biz gazilere de bir görev verilirse seve seve muharebe meydanına gider ve bu vatan uğruna canımızı feda ederiz." ifadelerini kullandı.Gazilerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanlığı üyesi gaziler, Türk silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.


Gazilerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanlığı üyesi gaziler, Türk silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi. Dernek Başkanı Salih Mesci (fotoğrafta), konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Erzurum
Pazartesi
15 Ekim 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Güneşli
22 °
22°
Diğer Erzurum Günleri İçin Tıklayın
CHP´li Bakırköy Belediyes´nin kumpasıyla mağdur oldular

CHP´li Bakırköy Belediyes´nin kumpasıyla mağdur oldular

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

Çekilmiş en iyi askeri fotoğraflar

En Çok Okunanlar