Genel

Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni


Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan: - "Günde ortalama 8 bin aracın transit geçiş yaptığı Gümüşhane şehir içindeki yol, bugünden sonra artık sadece şehir içi trafiğine hizmet edecek" - "Bu proje kapsamında 16 bin 822 metre uzunluğunda 14 tünel inşa edildi.


Bin 16 metre uzunluğunda 13 köprü, bin 381 metre uzunluğunda 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı" - "Gümüşhane geçişini kullanacak vatandaşlarımız seyahatlerinde 20 dakikalık zaman tasarrufu sağlayacak"

GÜMÜŞHANE (AA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, günde ortalama 8 bin aracın transit geçiş yaptığı Gümüşhane şehir içindeki yolun bugünden sonra artık sadece şehir içi trafiğine hizmet edeceğini söyledi.

Bakan Turhan, Atatürk Caddesi'nde düzenlenen Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni'nde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine, "Ülkemizin ana arterlerini, doğusunu batısını, kuzeyini güneyini bağlayacak yollarımızı yüksek standartlı hale getirmeliyiz. İnsanımız ülkemizin her köşesine güvenli, konforlu ve ekonomik bir şekilde ulaşabilmelidir." talimatı verdiğini belirtti.

Talimatı bir kez daha yerine getirmenin onuru ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Turhan, coğrafi şartlar ne olursa olsun, Ferhat'ın azim ve gayretiyle Şirin'e kavuşmak misali dağları tünellerle geçerek, vadileri köprü ve viyadüklerle aşarak Gümüşhane'ye yakışan bir yol yaptıklarını kaydetti.

Bakan Turhan, yolun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

- "20 dakikalık zaman tasarrufu sağlayacak"

Gümüşhane'nin konum itibarıyla tarihi İpek Yolu'nun önemli geçişlerinden birinin güzergahında bulunduğunu ve halen daha ulaşımda bu önemini muhafaza ettiğine dikkati çeken Turhan, şöyle konuştu:

"Bu güzergah, Doğu Karadeniz limanlarını Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemize, Güneydoğu Asya'ya bağlayan yolların üzerinde bulunuyor. Günde ortalama 8 bin aracın transit geçiş yaptığı Gümüşhane şehir içindeki yol, bugünden sonra artık sadece şehir içi trafiğine hizmet edecek. Bu proje kapsamında 16 bin 822 metre uzunluğunda 14 tünel inşa edildi. Bin 16 metre uzunluğunda 13 köprü, bin 381 metre uzunluğunda 4 viyadük ve 5 köprülü kavşak yapıldı. Gümüşhane geçişini kullanacak vatandaşlarımız seyahatlerinde 20 dakikalık zaman tasarrufu sağlayacak."

Projeyi, Başkan Erdoğan'ın huzurunda açmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Turhan, "Bu projenin olduğu gibi, ülkemizde hizmete sunduğumuz tüm projelerin hayata geçirilmesinde bizlere verdiği destek için Sayın Cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

Turhan, bu hizmetin başlangıcından bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Gümüşhane
Perşembe
20 Eylül 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Güneşli
24 °
24°
Diğer Gümüşhane Günleri İçin Tıklayın
Yarım ve kısa bir Kayseri hikayesi! 'Bir gün buraya mutlaka geleceğiz'

Yarım ve kısa bir Kayseri hikayesi! 'Bir gün buraya mutlaka geleceğiz'

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Galatasaray - Lokomotiv Moskova

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

Türkiye'nin gündemiydiler! Musa ve Sarah'ın son hali inanılmaz

En Çok Okunanlar