• $ 5,2834
  • € 6,0003
  • 227.609
  • 101.742
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Genel

Hakkari'deki hain terör saldırısı


Hakkari'deki hain terör saldırısı - Yüksekova ilçesindeki terör saldırısında yaşamını yitiren Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği törenle memleketine uğurlandı HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Nurcan Karakaya ve 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya için tören düzenlendi.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

- Yüksekova ilçesindeki terör saldırısında yaşamını yitiren Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği törenle memleketine uğurlandı

HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Nurcan Karakaya ve 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya için tören düzenlendi.

Dağ ve Komando Tugay Komutanlığındaki törende Karakaya ve bebeğinin Türk bayrağına sarılı naaşları alana getirildi.

Anne Karakaya ve bebeğinin tabutu, asker ve polislerce omuzlanarak tekbirler eşliğinde helikoptere konulup, memleketlerine uğurlanmak üzere Yüksekova ilçesine gönderildi.

Törene Vali Yardımcıları Bekir Abacı ve Mehmet Nurullah Karaman, Hakkari Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Umut Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, AK Parti İl Başkanı Emrullah Gür, MHP İl Başkanı Fatih Özbek, ailenin yakınları, kurum amirleri, asker ve polisler katıldı.

Hakkari'deki törenin ardından Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na getirilen Karakaya ve bebeği için saygı duruşunda bulunuldu.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

Eşini ve bebeğini hain saldırıda kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya, bebeğinin yastığı ile tören alanına geldi.

Ardından anne Karakaya ve bebeğinin tabutu askerler tarafından omuzlanarak tekbirler eşliğinde Türk Hava Kuvvetlerine ait uçağa konularak, memleketine gönderilmek üzere Kayseri'ye uğurlandı.

Buradaki törene Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin Tokel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Yüksekova Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, kurum amirleri, asker ve polisler katıldı.

Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende Suudiye Demir kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor. Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'ya törende bayrak teslim edildi.
Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törene katılan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehit Nurcan Karakaya'nın eşi Serkan Karakaya ile saf tuttu.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törene, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk (sağda), Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal'a başsağlığı diledi.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk (sağda) şehidin annesi Suudiye Demir'e başsağlığı diledi.
Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende asker üniformalı 2 çocuk 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın tabutu başında selam durdu.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende Suudiye Demir kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlandı. Törende Astsubay Çavuş Serkan Karakaya (sağda) oğlunun tabutuna sarılarak üzüntü yaşadı


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor. Törende şehidin annesi Suudiye Demir, torunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor. Törende Astsubay Çavuş Serkan Karakaya oğlunun tabutuna sarılarak üzüntü yaşadı.

Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor. Törende şehit eşi Astsubay Çavuş Serkan Karakaya eşinin tabutuna sarılarak üzüntü yaşadı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu 11 aylık bebeği ile şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya'nın naaşı Sivas'ın Şarkışla ilçesinde son yolculuğunu uğurlanıyor. Törene katılan asker üniformalı iki çocuk, saldırıda şehit olan 11 aylık Mustafa Bedirhan Karakaya'nın tabutu başında selam durdu.
Hakkari'deki hain terör saldırısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın Sivas'ın şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törende Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yer aldı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın Sivas'ın şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın Sivas'ın şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törende, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yer aldı.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın Sivas'ın şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören öncesi açıklamalarda bulundu.Hakkari'deki hain terör saldırısı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya'nın Sivas'ın şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir süre şehidin tabutuna omuz verdi.Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde tören düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, bir süre tabuta omuz verdi.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde tören düzenlendi.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Cami'sinde tören düzenlendi.


Hakkari'deki hain terör saldırısı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Nurcan Karakaya ve 11 aylık Bedirhan Mustafa Karakaya'nın cenazeleri Kayseri Havaalanına getirildi. Buradaki karşılama töreninin ardından cenazeler defnedilmek üzere Sivas'ın Şarkışla ilçesine uğurlandı. Eşini ve oğlunu kaybeden Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'yı babası Mustafa Karakaya teselli etmeye çalıştı.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Hakkari
Salı
19 Şubat 2019
Rüzgar 5,6 km/h
Güneşli
4 °
-11°
Diğer Hakkari Günleri İçin Tıklayın
İstanbul´da etkili olan sis drone ile havadan görüntülendi

İstanbul´da etkili olan sis drone ile havadan görüntülendi

Konya'da üç gün arayla 2 yeni obruk oluştu

Konya'da üç gün arayla 2 yeni obruk oluştu

Peşine düştüler: Türkiye'den İtalya ve Amerika'ya gönderiliyor

Peşine düştüler: Türkiye'den İtalya ve Amerika'ya gönderiliyor

Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor: Turistler akın ediyor

Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor: Turistler akın ediyor

İstanbul´da etkili olan sis drone ile havadan görüntülendi

İstanbul´da etkili olan sis drone ile havadan görüntülendi

Konya'da üç gün arayla 2 yeni obruk oluştu

Konya'da üç gün arayla 2 yeni obruk oluştu

Peşine düştüler: Türkiye'den İtalya ve Amerika'ya gönderiliyor

Peşine düştüler: Türkiye'den İtalya ve Amerika'ya gönderiliyor

Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor: Turistler akın ediyor

Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor: Turistler akın ediyor