Genel

Hatay'da "3. Giritliler Güz Festivali"


Hatay'da "3.


Giritliler Güz Festivali"

- Erzin ilçesindeki festivalde, Giritlilerin kullandığı günlük kıyafetler ve eşyalar sergilendi, yöreye ait yemekler pişirildi

HATAY (AA) - Hatay'ın Erzin ilçesinde ''3. Giritliler Güz Festivali" düzenlendi.

Giritli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yunus Çengel, Turunçlu Mahallesi'ndeki etkinlikte yaptığı konuşmada, Anadolu'nun dört bir tarafındaki Giritlileri bir arada görmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu tarz etkinlikleri artırmak istediklerini söyledi.

Erzin Turunçlu İmraniye Girit Kültür Derneği Başkanı Yılmaz Çetin de festivalde büyük coşkuyu bir arada yaşadıklarını vurgulayarak, "Biz Giritli topluluğu olarak İzmir'e, Çanakkale'ye, Bursa'ya, Adana'ya dağılmış büyük bir topluluğuz. Bizler bu toplumun değerleri, ülkenin geleceği ve yarınlarımız için her zaman bir araya gelmeye hazırız.'' dedi.

Festivalde fotoğraf sergisi açılırken, Girit topluluklarına ait müzikler seslendirildi. Etkinlikte Giritlilerin kullandığı günlük kıyafetler ve eşyalar sergilendi, yöreye ait yemekler pişirildi.

Festivale Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve Türkiye'nin çeşitli illerinde yaşayan Giritliler katıldı.İkindi Vaktine Kalan Süre

Hatay
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Kısmen güneşli ve sağanak yağışlı
20 °
20°
Diğer Hatay Günleri İçin Tıklayın
´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

´Atatürk benim ilahım, tapıyorum´

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

Efsanevi 'Ejderha Taşı' gün yüzüne çıkarıldı

İşte altın zengini ülkeler

İşte altın zengini ülkeler

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar