Genel

Hırsızlık zanlıları güvenlik kamerasına yakalandı


Hırsızlık zanlıları güvenlik kamerasına yakalandı - Çorum'da iş yerine giren 3 kişinin tablet bilgisayar çalması güvenlik kamerasına yansıdıÇORUM (AA) - Çorum'un Alaca ilçesinde bir iş yerinden tablet bilgisayar çalınması güvenlik kamerasınca kaydedildi.


Günhan Mahallesi Sakarya Sokağı'ndaki iş yerine geldiğinden hırsızlığı fark eden dükkan sahibi Adnan Sümbülcü, durumu polise bildirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre, gece saatlerinde Sümbülcü'ye ait iş yerinin camını kıran 3 kişi, bir süre bekledikten sonra vitrindeki tablet bilgisayarı çalarak bölgeden uzaklaşıyor.

Kaşkol, şapka ve bere ile yüzlerini gizledikleri ve zaman zaman etrafı kontrol ettikleri görülen zanlılar, bir süre sonra yeniden iş yerinin önüne geliyor.

Taşla kırdıkları vitrinin camından içeri giren bir kişi, dükkandaki bilgisayar malzemelerini alıp dışarıda bekleyen arkadaşlarına veriyor. Yaklaşık 2 saat boyunca birkaç kez iş yerine girip çıkan ve çaldıkları malzemeleri kabanlarının içine saklayan 3 zanlı, daha sonra bölgeden ayrılıyor.

Sümbülcü, AA muhabirine, dükkanından yaklaşık 6 bin lira değerinde malzeme çalındığını söyledi.

Çalınanlar arasında tamirat için bırakılan tabletlerin de bulunduğunu belirten Sümbülcü, zanlıların bir an önce yakalanmasını istedi.İkindi Vaktine Kalan Süre

Çorum
Pazar
18 Şubat 2018
Rüzgar 7,4 km/h
Aralıklı bulutlar
8 °
-2°
Diğer Çorum Günleri İçin Tıklayın
Öldü diye gömdüler! 11 gün sonra gerçek ortaya çıktı

Öldü diye gömdüler! 11 gün sonra gerçek ortaya çıktı

Arabalar kar altında kayboldu

Arabalar kar altında kayboldu

Timsahlarla yakınlığı korkuttu

Timsahlarla yakınlığı korkuttu

En Çok Okunanlar