Spor

Kadın boksörler Kastamonu'da kampa girdi


Kadın boksörler Kastamonu'da kampa girdi - Kadın Milli Boks Takımı, 20 sporcu ile hazırlıklarını sürdürüyorKASTAMONU (AA) - Kadın Milli Boks Takımı, turnuva ve şampiyonalara hazırlık kapsamında Kastamonu'da kampa girdi.


Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu'daki Kadıdağı Kamp Merkezi'nde gerçekleştirilen kampta 20 milli sporcu bulunuyor.

Kadın Milli Boks Takımı Teknik Direktörü Cahit Süme, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yılı en iyi şekilde geçirmek istediklerini söyledi.

Kampın 10 Eylül'e kadar süreceğini belirten Süme, "11-15 Eylül tarihlerinde İstanbul'da Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası gerçekleştirilecek. Çalışmalarımızın önceliği bu turnuva olacak. Güzel bir hazırlık dönemi geçirip turnuvada önemli başarılara imza atmak istiyoruz." dedi.

Kasım ayında yapılacak Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nın kendileri açısından çok önemli olduğuna işaret eden Süme, "5-22 Kasım'da Hindistan'da Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası yapılacak. Bu şampiyonaya katılacak sporcularımızın maç tecrübesini artırmak istiyoruz. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası, sporcularımızın performansını görmemiz açısından önemli bir tecrübe olacak. Bu turnuvaya dünyanın pek çok yerinden güçlü ve tecrübeli boksörler katılıyor. Dünya Şampiyonası açısından iyi bir hazırlık olacak." diye konuştu.

Kampın oldukça iyi gittiğini dile getiren Süme, "Sporcularımız uyum içinde çalışmalarını sürdürüyor. Oldukça verimli bir kamp süreci oluyor. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
İkindi Vaktine Kalan Süre

Kastamonu
Çarşamba
14 Kasım 2018
Rüzgar 9,3 km/h
Yağmur ve kar
6 °
-2°
Diğer Kastamonu Günleri İçin Tıklayın
Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım  1944

Ahıska Türklerinin Ahıska´dan sürülmesi - Tarihte bugün 14 Kasım 1944

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

PFDK tarafından verilen rekor cezalar

En Çok Okunanlar