Genel

Karaman'da Devlet Övünç Madalyası töreni


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası töreni - Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızına Devlet Övünç Madalyası takdim edildiKARAMAN (AA) - Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızına Devlet Övünç Madalyası, törenle verildi.


Karaman Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunda (TKDK) düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra, Şırnak'ın İdil ilçesinde 8 Mart 2016'da teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz'ın biyografisi okundu.

Karaman Valisi Fahri Meral, törende yaptığı konuşmada, bugün yurdun her köşesinde şanlı Türk bayrağının şehit ve kahraman gaziler sayesinde dalgalandığını söyledi.

Şehit polis memuru Hakan Yılmaz'ın kızı Tuana Sümeyye Yılmaz'ın Devlet Ödünç Madalyası'yla onurlandırıldığını belirten Vali Meral, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adına bugün burada takdim edeceğimiz madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir. Hayatın tüm zorluklarına ve bu yurda el uzatmak isteyecek her türlü ihanete karşı bu milletin evlatlarına vatan sevgisini ve bu uğurda mücadele etmenin yüceliğini gösterecek önemli bir hatıradır. Bu duygularla şehitlerimizi minnete anıyorum. Mekanları cennet olsun."

Vali Meral konuşmasının ardından Devlet Övünç Madalyası'nı şehit polis memuru Hakan Yılmaz'ın kızı Tuana Sümeyye Yılmaz ve şehidin küçük kızı Kübra Yılmaz'a takdim etti.

Törene Vali Meral'ın yanı sıra, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, şehit ailesi ve yakınları ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Duygulu anların yaşandığı törende şehidin annesi Selma ve eşi Tuğba Yılmaz'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.
Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızı Tuana Sümeyye Yılmaz'a Devlet Övünç Madalyası Karaman Valisi Fahri Meral tarafından verildi. törende şehidin annesi Selma Yılmaz'ın(Sol 1) duygulandığı görüldü.


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızı Tuana Sümeyye Yılmaz'a(Sol 1) Devlet Övünç Madalyası Karaman Valisi Fahri Meral tarafından verildi. Tören'de şehidin küçük kızı Kübra'da(Sağ 1) bulundu.


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızı Tuana Sümeyye Yılmaz'a Devlet Övünç Madalyası Karaman Valisi Fahri Meral tarafından verildi. Tören sonrası Vali Meral, Şehidin eşi Tuğba yılmaz ile bir süre sohbet etti.


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızı Tuana Sümeyye Yılmaz'a(Ortada) Devlet Övünç Madalyası Karaman Valisi Fahri Meral tarafından verildi.


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızına Devlet Övünç Madalyası, Karaman Valisi Fahri Meral tarafından törenle verildi. Meral burada bir konuşma yaptı.


Karaman'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisinin kızına Devlet Övünç Madalyası, törenle verildi.


İkindi Vaktine Kalan Süre

Karaman
Salı
13 Kasım 2018
Rüzgar 11,1 km/h
Kısmen güneşli
14 °
14°
Diğer Karaman Günleri İçin Tıklayın
Önce taziyesini iletti sonra başına ateş etti

Önce taziyesini iletti sonra başına ateş etti

İşte altın zengini ülkeler

İşte altın zengini ülkeler

A101 15 Kasım 22 Kasım aktüel ürünler indirim kataloğu 2018 A101 aktüel ürünler indirim listesi

A101 15 Kasım 22 Kasım aktüel ürünler indirim kataloğu 2018 A101 aktüel ürünler indirim listesi

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sosyal medyada günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar